Trasa 15. Poznań Półmaraton
Trasa 15. Poznań Półmaraton: jakie ulice omijać i do kiedy? [TRASA]

polecane

Trasa 15. Poznań Półmaraton: jakie ulice omijać i do kiedy? [TRASA]

Tomasz Wołoćko
15 kwietnia, 2023
Aktualności

W niedzielę (16 kwietnia) wystartuje 15. edycja Poznań Półmaratonu. Trasa biegu zostanie zamknięta dla ruchu kołowego w godzinach od 8:30 do 13:30. Pojawią się utrudnienia w ruchu i opóźnienia w kursowaniu komunikacji miejskiej. Organizatorzy spodziewają się ponad 8000 zawodników. Będzie jedna fala biegaczy, którzy ruszą na trasę punktualnie o godz. 10:00 (okolice Międzynarodowych Targów Poznańskich). Jaka jest trasa biegu? Jakie ulice omijać?

Trasa 15. Poznań Półmaraton

15. Poznań Półmaraton odbędzie się 16 kwietnia. Trasa półmaratonu zaczyna się i kończy na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Trasa prowadzi lub przecina takie dzielnice miasta jak Łazarz, Wilda, Stare Miasto, Jeżyce i Grunwald. Biegaczy obowiązuje jedna fala, a więc wszyscy zawodnicy, którzy biorą udział w półmaratonie wybiegną na trasę w identycznym momencie (godz. 10:00). Na przebiegnięcie trasy mają regulaminowe 3 godz. Utrudnienia w ruchu pojawią się już w niedzielę od godz. 8:30 i potrwają do popołudnia –godz. 13:30.

15. Poznań Półmaraton trasa

START (godz. 10:00) 15. Poznań Półmaratonu zlokalizowany jest na ulicy Grunwaldzkiej w okolicy Międzynarodowych Targów Poznańskich. W pierwszej kolejności biegacze będą biec ulicami Jugosłowiańską i Taczanowskiego. Zawodnicy kierować się będą w okolice Stadionu Miejskiego, a następnie w stronę Junikowa. Z Grunwaldu zawodnicy pobiegną w stronę Górczyna ulicami Jugosłowiańską i Ściegiennego, a dalej Arciszewskiego. Następnie przez ulicę Hetmańską, Dolną Wildę, Piastowską oraz Drogę Dębińską biegacze będą zbliżali się do ścisłego centrum miasta. Trasa w Śródmieściu poprowadzi przez Garbary, Solną, Nowowiejskiego, Pułaskiego, Roosevelta. Od Mostu Teatralnego pozostanie do mety niecałe 500 m. META (na dotarcie do mety zawodnicy mają 3 godziny) 15. edycji Poznań Półmaraton znajduje się na Placu Św. Marka na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

15. Poznań Półmaraton trasa

Utrudnienia w ruchu pojawią się wzdłuż trasy Poznań Półmaratonu oraz w jej okolicach. Problemy wystąpią już na kilkadziesiąt minut przed startem biegaczy. Przypominamy – biegacze ruszą na trasę o godz. 10:00. W miarę przesuwania się zawodników trasa będzie odblokowywana. Zamknięcie głównych ulic Poznania przełoży się na spore opóźnienia w kursowaniu komunikacji miejskiej – tramwajów i autobusów. Kierowcy poruszający się w dniu 16 kwietnia (niedziela) po ulicach Poznania powinni zachować szczególną czujność i stosować się do poleceń funkcjonariuszy i służb zabezpieczających trasę 15. Poznań Półmaratonu.

Program:

09.30 Ceremonia otwarcia
09.50 Rozgrzewka
10.00 Start 15. Poznań Półmaratonu
ok. 11.15 Finisz pierwszych zawodników i dekoracje
13:15 Zakończenie biegu
ok. godz. 8:30 do ok. godz. 13:30 – utrudnienia w ruchu na trasie półmaratonu

Źródło: oprac. na podstawie: https://bieganieuskrzydla.pl/trasa-15-poznan-polmaratonu-szybka/ ; https://halfmarathon.poznan.pl/strefa-zawodnika/program/ ; https://halfmarathon.poznan.pl/strefa-zawodnika/utrudnienia-w-ruchu/ fot. autorstwa Dorota Szota

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Łakocie dla biegaczy. Te żele energetyczne Cię zaskoczą

Smak piwa, tropików czy miodu w trakcie treningu na pewno pobudzi kubki smakowe biegacza. Tylko co te smaki robią w temacie o żelach energetycznych? Otóż znalazły się tutaj nie bez powodu, ponieważ artykuł jest poświęcony żelom energetycznym o nietypowych smakach.  (więcej…)