Trasa 15. Poznań Półmaraton
Trasa 15. Poznań Półmaraton: jakie ulice omijać i do kiedy? [TRASA]

polecane

Trasa 15. Poznań Półmaraton: jakie ulice omijać i do kiedy? [TRASA]

Tomasz Wołoćko
15 kwietnia, 2023
Aktualności

W niedzielę (16 kwietnia) wystartuje 15. edycja Poznań Półmaratonu. Trasa biegu zostanie zamknięta dla ruchu kołowego w godzinach od 8:30 do 13:30. Pojawią się utrudnienia w ruchu i opóźnienia w kursowaniu komunikacji miejskiej. Organizatorzy spodziewają się ponad 8000 zawodników. Będzie jedna fala biegaczy, którzy ruszą na trasę punktualnie o godz. 10:00 (okolice Międzynarodowych Targów Poznańskich). Jaka jest trasa biegu? Jakie ulice omijać?

Trasa 15. Poznań Półmaraton

15. Poznań Półmaraton odbędzie się 16 kwietnia. Trasa półmaratonu zaczyna się i kończy na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Trasa prowadzi lub przecina takie dzielnice miasta jak Łazarz, Wilda, Stare Miasto, Jeżyce i Grunwald. Biegaczy obowiązuje jedna fala, a więc wszyscy zawodnicy, którzy biorą udział w półmaratonie wybiegną na trasę w identycznym momencie (godz. 10:00). Na przebiegnięcie trasy mają regulaminowe 3 godz. Utrudnienia w ruchu pojawią się już w niedzielę od godz. 8:30 i potrwają do popołudnia –godz. 13:30.

15. Poznań Półmaraton trasa

START (godz. 10:00) 15. Poznań Półmaratonu zlokalizowany jest na ulicy Grunwaldzkiej w okolicy Międzynarodowych Targów Poznańskich. W pierwszej kolejności biegacze będą biec ulicami Jugosłowiańską i Taczanowskiego. Zawodnicy kierować się będą w okolice Stadionu Miejskiego, a następnie w stronę Junikowa. Z Grunwaldu zawodnicy pobiegną w stronę Górczyna ulicami Jugosłowiańską i Ściegiennego, a dalej Arciszewskiego. Następnie przez ulicę Hetmańską, Dolną Wildę, Piastowską oraz Drogę Dębińską biegacze będą zbliżali się do ścisłego centrum miasta. Trasa w Śródmieściu poprowadzi przez Garbary, Solną, Nowowiejskiego, Pułaskiego, Roosevelta. Od Mostu Teatralnego pozostanie do mety niecałe 500 m. META (na dotarcie do mety zawodnicy mają 3 godziny) 15. edycji Poznań Półmaraton znajduje się na Placu Św. Marka na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

15. Poznań Półmaraton trasa

Utrudnienia w ruchu pojawią się wzdłuż trasy Poznań Półmaratonu oraz w jej okolicach. Problemy wystąpią już na kilkadziesiąt minut przed startem biegaczy. Przypominamy – biegacze ruszą na trasę o godz. 10:00. W miarę przesuwania się zawodników trasa będzie odblokowywana. Zamknięcie głównych ulic Poznania przełoży się na spore opóźnienia w kursowaniu komunikacji miejskiej – tramwajów i autobusów. Kierowcy poruszający się w dniu 16 kwietnia (niedziela) po ulicach Poznania powinni zachować szczególną czujność i stosować się do poleceń funkcjonariuszy i służb zabezpieczających trasę 15. Poznań Półmaratonu.

Program:

09.30 Ceremonia otwarcia
09.50 Rozgrzewka
10.00 Start 15. Poznań Półmaratonu
ok. 11.15 Finisz pierwszych zawodników i dekoracje
13:15 Zakończenie biegu
ok. godz. 8:30 do ok. godz. 13:30 – utrudnienia w ruchu na trasie półmaratonu

Źródło: oprac. na podstawie: https://bieganieuskrzydla.pl/trasa-15-poznan-polmaratonu-szybka/ ; https://halfmarathon.poznan.pl/strefa-zawodnika/program/ ; https://halfmarathon.poznan.pl/strefa-zawodnika/utrudnienia-w-ruchu/ fot. autorstwa Dorota Szota

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Garmin Fenix 6 Pro Solar. Czy wszystko mi odpowiada? TEST

Garmin Fenix 6 Pro Solar to jeden z premierowych zegarków zaprezentowanych w połowie 2020 roku. Ucieszyłem się na wiadomość o tym, że będę mógł przetestować ten model z pierwszej partii urządzeń wysłanej do Polski, i praktycznie z miejsca przystąpiłem do pracy. Fenix 6 Pro jest niebywale zaawansowanym zegarkiem, który w pewien sposób poszerza horyzonty - nie tylko sportowe, ale także życia codziennego. Niestety, aby stać się jego właścicielem trzeba wydać dużą kwotę. Czy warto wygospodarować na niego prawie 4000 złotych? Czy funkcje sportowe spodobały mi się podczas biegania? (więcej…)