trasa 13. PKO Poznań Półmaraton
Jaka jest trasa 13. PKO Poznań Półmaratonu? [TRASA]

polecane

Jaka jest trasa 13. PKO Poznań Półmaratonu? [TRASA]

Redakcja
24 września, 2021
Aktualności

13. PKO Poznań Półmaraton wystartuje 17 października 2021 roku. Na bieg 21,097 km ulicami Poznania zdecydowało się już ponad 4500 zawodników! Zapisy do udziału w imprezie potrwają do 16 października lub do wypełnienia limitu miejsc (5500). Którędy pobiegną zawodnicy? Jaka będzie trasa?

trasa 13. PKO Poznań Półmaraton

Start i pierwsze 7 km prowadzić będą ulicą Grunwaldzką, następnie zawodnicy skierują się na 3-kilometrowy odcinek ulicą Hetmańską dobiegając do niej uprzednio przez ul. Jugosłowiańską, Ściegiennego i Arciszewskiego. Przed wiaduktem na ul. Hetmańskiej biegacze zbiegną w stronę Dębca, z którego dalej kolejną długą, bo prawie 4-kilometrową prostą dotrą do centrum. Następie ulicą Strzelecką i Garbarami do ulicy Solnej, gdzie napotkają małą zmianę. Od ulicy Solnej zamiast w Aleje Niepodległości, jak to miało miejsce wcześniej, skierują się w Nowowiejskiego, następnie Pułaskiego oraz Roosevelta aż do mety, tradycyjnie wbiegając na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich od ulicy Grunwaldzkiej.

– Prawie na każdym kilometrze tegorocznej trasy półmaratończycy zostawili już swój ślad – mówi Łukasz Miadziołko Dyrektor Półmaratonu. – Warto jednak pokonać 21 kilometrów w tej edycji
i poznać te części Poznania którymi zawodnicy jeszcze nie biegli.

Na trasie, mniej więcej co 5 km będą znajdowały się wyposażone w wodę, izotonik, cukier i czekoladę punkty odżywiania i odświeżania oraz punkty medyczne. Ponadto każdy uczestnik półmaratonu na trasie będzie mógł liczyć na pomoc wolontariuszy i pacemakerów, którzy podobnie jak w latach ubiegłych poprowadzą bieg na czasy: 1:30, 1:35, 1:40, 1:45, 1:50, 1:55, 2:00, 2:05, 2:10. Nie zabraknie też zagrzewających do walki poznańskich kibiców oraz zespołów muzycznych.

trasa 13. PKO Poznań Półmaraton

Jednocześnie informujemy, że zgodnie z wymogami Międzynarodowego Stowarzyszenia Biegów Ulicznych i Długodystansowych dokładny pomiar trasy odbędzie się pod koniec września i po tym terminie nastąpi oficjalne ogłoszenie trasy 13. PKO Poznań Półmaratonu. Do tego czasu w jej przebiegu mogą nastąpić drobne zmiany.

Uczestnicy wystartują w niedzielę 17 października. Zapisy do udziału w imprezie potrwają do 16 października lub do wypełnienia limitu miejsc tj. 5500. Obecnie na liście startowej znajduje się ponad 4500 zawodników.

trasa 13. PKO Poznań Półmaraton

Dla fanów biegów wirtualnych, przypominamy, że mamy również i taką formułę biegu. Każdy sam wybiera miejsce swojego startu, godzinę oraz dzień. Ważne, by start nastąpił w terminie od 11.10 do 17.10.2021 na dystansie 21,097 km.

13. PKO Poznań Półmaraton odbędzie się pod patronatem Prezydenta Miasta Poznania. Sponsorem Tytularnym jest PKO Bank Polski.

Źródło: oprac. na podstawie informacji prasowej; fot. Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji (POSiR)

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Odżywki i suplementy dla biegaczy. 8 pytań do ekspertów

Czy wiecie drodzy biegacze, jakie odżywki lub suplementy powinniście przyjmować? Jak najpopularniejsze suplementy wpływają na ciało i czy faktycznie działają? Te, jak i inne kwestie wyjaśnią eksperci z Akademii Treningu Personalnego - Body Mind Experts.  (więcej…)