The North Face partnerem głównym Tatra Sky Marathon
The North Face partnerem głównym Tatra Sky Marathon

polecane

The North Face partnerem głównym Tatra Sky Marathon

Redakcja
26 maja, 2021
Biegi

Marka The North Face została głównym partnerem Tatra Sky Marathon, jednego z najbardziej wymagających biegów górskich w Polsce, rozgrywanego na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Przez najbliższe dwa miesiące osoby szykujące się do startu, a także każdy, kto chce spróbować swoich sił na tatrzańskich szlakach, będzie mógł wziąć udział w darmowych treningach biegowych prowadzonych przez zawodników i zawodniczki z Buff The North Face Team Poland.

The North Face partnerem głównym Tatra Sky Marathon

Tatra Sky Marathon jest częścią Tatrzańskiego Festiwalu Biegowego, który odbędzie się 24 lipca na terenie Gminy Kościelisko i Tatrzańskiego Parku Narodowego. Obok wymagającego maratonu górskiego, którego 42-kilometrowa trasa przebiega w dużej mierze na wysokości powyżej 2000 m n.p.m., w ramach wydarzenia organizowane są także: 18-kilometrowy Tatra Trail i rodzinny Bieg Świstaka.

„Tatra Sky Marathon to jedna z niewielu okazji w Polsce do rywalizacji na trudnych technicznie szlakach w terenie wysokogórskim. Podczas biegu nie brakuje odcinków z dużą ekspozycją, suma przewyższeń na podbiegach wynosi ponad 3500 m, a ich średnie nachylenie to ok. 30 stopni. Najtrudniejsze miejsca są wyposażone w łańcuchy i liny poręczowe oraz zabezpieczone przez TOPR. Z pewnością do rywalizacji w takich warunkach trzeba się odpowiednio przygotować, bez względu na to, czy walczymy o pudło, czy naszym celem jest po prostu zmieszczenie się w limicie” – tłumaczy Marcin Rzeszótko z Buff The North Face Team.

Dzięki zaangażowaniu marki The North Face w Tatrzański Festiwal Biegowy przez najbliższe dwa miesiące każdy chętny będzie mógł wziąć udział w otwartych treningach w Tatrach i na terenie gminy Kościelisko. Bezpłatne spotkania poprowadzą Marcin Rzeszótko oraz Magda Krzeptowska z Buff The North Face Team Poland i będzie to doskonała okazja do przygotowania do startów nie tylko w czasie Festiwalu, lecz także innych biegów górskich.

Do wspieranego przez The North Face teamu biegowego należą obecnie także: Paulina Tracz, Monika Węgrzyn, Marcin Kubica i Michał Dudczak. Z zawodnikami i zawodniczkami będzie można spotkać się na stoisku The North Face w czasie Tatrzańskiego Festiwalu Biegowego. W tym samym miejscu będzie można skorzystać z wyjątkowej okazji do przetestowania obuwia z linii The North Face VECTIV™, a więc produktów, z których korzystają w czasie startów i treningów m.in. biegacze z Buff The North Face Team czy tacy zawodnicy i zawodniczki jak Pau Capell i Fernanda Maciel.

Więcej informacji na temat kolekcji biegowej The North Face znaleźć można na stronie: www.thenorthface.pl.

Źródło: tekst i zdjęcia informacja prasowa;

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Kalenji za 120 złotych? Buty do biegania Run Support

Czy przedmioty, które mają niską cenę są także o niskiej jakości? Czy zawsze trzeba wydać dużo, aby być uśmiechniętym podczas korzystania z danej rzeczy? Gdyby buty Kalenji Run Support mogły zabrać głos w tej sprawie, zapewne obaliłyby takie zarzuty. Na szczęście jestem ja, więc to z moją opinią będzie się można zapoznać. A jest o czym opowiadać. (więcej…)