Technogym SKILLMILL, czy to jeszcze bieżnia?

polecane

Technogym SKILLMILL, czy to jeszcze bieżnia?

Kamil Nowak
3 kwietnia, 2016
Aktualności

Technogym SKILLMILL to urządzenie o wyglądzie bieżni, ale w pełni napędzane przez siłę mięśni trenującego. Dzięki SKILLMILL użytkownik może m.in. trenować sprinty, rozwijać siłę i wydolność. Co jeszcze potrafi nowy produkt firmy Technogym?

Technogym SKILLMILL

Wydawać by się mogło, że bieżna to bieżnia i nic już w tym segmencie nie pojawi się nowego. A jednak firma Technogym zaprezentowała kilka dni temu swoje nowe urządzenie pod nazwą SKILLMILL. Producent nie nazywa tego produktu bieżnią, ale z wyglądu taką przypomina. Co jest rewolucyjne? Co sprawia, że to urządzenie jest unikatowe? Może to, że bieżnia napędzana jest całkowicie przez siłę mięśni trenującego!

Jak podaje producent, jest to pierwsze urządzenie napędzane siłą mięśni człowieka, które podczas treningu pozwala aktywować wszystkie systemy energetyczne organizmu, a to oznacza, że na SKILLMILL użytkownik może m.in. trenować sprinty, rozwijać siłę i wydolność.

Dzięki opatentowanej technologii Multidrive, Technogym SKILLMILL pozwala dopasować opór urządzenia do poszczególnych ćwiczeń. Wystarczy jeden ruch ręką, aby zmienić i dobrać odpowiednie obciążenie z szybkiego biegu do maksymalnego oporu. Im większy opór bieżni tym zapotrzebowanie na tlen rośnie, co z kolei przekłada się na konsumpcję większej ilości energii przez organizm, w porównaniu do tradycyjnego chodzenia na zwykłej bieżni z tą samą prędkością. Krótko mówiąc, pobieramy więcej tlenu, ponieważ nasz organizm ciężej pracuje i spala więcej kalorii.

Urządzenie Technogym SKILLMILL jest bardzo wszechstronne, bowiem za jego pomocą jesteśmy w stanie ćwiczyć i rozwijać takie umiejętności jak siła, prędkość, zwinność czy choćby wytrzymałość, co pozwala osiągać coraz lepsze rezultaty. Na powyższym wideo widać jak osoby trenujące dopasowują pod swoje umiejętności opór maszyny i ćwiczą różnorodnie (np. bieganie bokiem na bieżni, trening z pochyloną sylwetką i opartą na dwóch uchwytach, elementy szybkościowe jak sprint na maksymalnej prędkości).

Po więcej informacji o Technogym SKILLMILL zapraszamy na stronę producenta.

Informacja prasowa / opracowanie redakcyjne / Źródło foto: Business Wire

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

  1. Wiktor Runner Zamość pisze:

    Robi wrażenie. Ciekawie wygląda.

  2. Polar Fan pisze:

    Na biezniach nie biegam, wolę na świeżym powietrzu. Natura, czy pada deszcz, czy świeci słońce, to jest dla mnie lepsze niż być zamkniętym na hali

  3. a33 pisze:

    to mi sie podoba

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Rolowanie mięśni – co daje i jak się rolować?

Rolowanie mięśni uśmierza ból i przywraca odpowiedni poziom napięcia mięśniowego po intensywnym treningu. Rzetelnie przeprowadzone rolowanie sprawi także, że do mięśni napłynie więcej substancji odżywczych, co przełoży się na lepsze nawodnienie tkanek, przyspieszenie procesu regeneracji oraz przyjemne dla ciała odprężenie. Jaka jest pełna lista korzyści automasażu specjalnym wałkiem? Jak wykonywać tę czynność? Czy to boli? (więcej…)