RESO Suwałki Półmaraton 2020
Półmaraton na polskim biegunie zimna? Jest RESO Suwałki Półmaraton 2020!

polecane

Półmaraton na polskim biegunie zimna? Jest RESO Suwałki Półmaraton 2020!

Jerzy Stawiński
24 lutego, 2020
Biegi

W dniu 4 lipca, w godzinach wieczornych padnie niebywały rekord temperatury na polskim biegunie zimna. Chodzi o temperaturę jaką osiągną emocje podczas zmagań uczestników RESO Suwałki Półmaraton 2020!

Suwałki Półmaraton 2020

Miasto Suwałki od zawsze kojarzone z największymi mrozami w kraju, razem z firmą RESO Europa Service, w ciągu ostatnich kilku lat dokonało tego, co jeszcze jakiś czas temu wydawało się niemożliwie. Cztery niezwykle udane edycje RESO Suwałki 10,5 w wielkim stylu rozbiegały Polskę północno-wschodnią.

Po raz pierwszy w stolicy malowniczej Suwalszczyzny zagości dystans półmaratonu w niebywałej otoczce. Bardzo szybka, płaska i co najważniejsze atestowana przez Polski Związek Lekkiej Atletyki trasa, ma zapewnić biegaczom możliwość ustanowienia nowych rekordów życiowych. Start RESO Suwałki Półmaraton 2020 zaplanowany jest na godzinę 20:00, więc o walce z palącym, wakacyjnym słońcem nie będzie mowy.

Półmaraton Suwałki 2020

W niedzielny poranek, dzień po zmaganiach na długim dystansie RESO Suwałki Półmaraton, gdy sportowe emocje już opadną, o 9:00 z Placu Marii Konopnickiej ruszy rekreacyjny Bieg na Wyspę, który stał się tradycją suwalskich biegów. Będzie to Śniadaniowy Bieg na Wyspę na zalewie Arkadia. Po wspólnym pokonaniu około trzech kilometrów wszyscy spotkają się na malowniczej wyspie nad zalewem Arkadia. Tam rozpocznie się wielka, śniadaniowa uczta, do której razem zasiądą uczestnicy biegów, organizatorzy, przedstawiciele władz miasta i sponsorzy. Suwalskiej kawy, jajecznicy, ciast i tostów na pewno nikomu nie zabraknie.

To jednak nie koniec niespodzianek! Suwałki Blues Festival odbędzie się kilka dni po biegowych zmaganiach! Suwalski Ośrodek Sportu i Rekreacji jako pomysłodawca i główny wykonawca RESO Suwałki Półmaraton nie odsłania jeszcze wszystkich kart, ale dyrektor biegu Kamil Klimek już teraz podpowiada, żeby w Suwałkach spędzić nie tylko biegowy weekend, ale cały tydzień – „Cztery dni po zakończeniu RESO Suwałki Półmaraton, rozpoczyna się owiany międzynarodową sławą Suwałki Blues Festival. Z tygodniowego urlopu na Suwalszczyźnie można wrócić z bardzo pokaźnym bagażem nie tylko biegowych, ale również muzycznych wrażeń, do czego bardzo gorąco zachęcam. Do zobaczenia w Suwałkach!”

Limit uczestników w biegu głównym został ustalony na 1000 uczestników, zaś w biegu towarzyszącym na 300 nadanych numerów startowych. Wpisowe, które obowiązuje do 31 marca 2020 roku wynosi 70 złotych (pakiet z koszulką) lub 60 złotych za pakiet bez koszulki. Wszystkie szczegóły znajdziecie na stronie organizatora biegów. Zaglądajcie również na Fanpage imprezy na Facebooku.

Źródło: oprac. na podstawie: http://resosuwalkibieg.pl/2020/01/13/reso-suwalki-polmaraton-2020-czyli-goraca-noc-na-polskim-biegunie-zimna/; fot. Aleksandra Dudziak Fotografia

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Na chwilę przed półmaratonem. Jak nie zepsuć startu?

Przed nami weekend biegów w Poznaniu, gdzie ponad 10 tys. biegaczy i biegaczek weźmie udział w 16. PKO Poznań Półmaratonie. Trasa biegu wiedzie przez znane ulice stolicy Wielkopolski, tworząc jedną pętlę o długości ponad 21 km. Start odbędzie się o godzinie 10:00, a zawodnicy mają 180 minut na pokonanie trasy i dotarcie do mety na Placu Marka. Jak nie zepsuć startu, szczególnie będąc debiutantem na dystansie półmaratonu? Na co zwracać uwagę?  (więcej…)