bieganieuskrzydla.pl

Suunto Spartan Suomi 100, wyrafinowana surowość na 100. rocznicę odzyskania niepodległości

Grudzień 3, 2017

Suunto świętuje 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Finlandię zegarkiem sportowym w limitowanej edycji –  Spartan Suomi 100. Dodatkowo udostępniona zostanie specjalna fińska edycja zegarka Suunto Spartan Sport Wrist HR.

 

 

W tym roku Finlandia, ojczyzna firmy Suunto, innowacyjnego producenta sportowych zegarków, przyrządów i komputerów nurkowych, obchodzi 100. rocznicę odzyskania niepodległości. Historie Finlandii i Suunto są ze sobą połączone nierozerwalnie już od samego początku. Suunto ma swój początek ponad 80 lat temu, gdy Tuomas Vohlonen, inżynier uprawiający biegi na orientację, postanowił rozwiązać pewien problem, z którym zmagał się już od dłuższego czasu. Tym problemem była precyzja działania ówczesnych kompasów. Rozwiązaniem było wynalezienie lepszej wersji tego urządzenia. Już w 1936 r. Vohlonen stał się pionierem nowej techniki masowej produkcji kompasu wypełnionego płynem. Pierwszym produktem firmy Suunto był kompas do marszu, model M-34. To trwałe i niezawodne urządzenie zostało opracowane specjalnie z myślą o potrzebach fińskiej armii. Podczas II wojny światowej firma Suunto wyprodukowała kilkadziesiąt tysięcy takich urządzeń.

 

Suunto nadal produkuje kompasy, które przez lata zmieniały się wraz z rozwijającą się technologią. Żeby uczcić obchodzoną w Finlandii rocznicę, firma Suunto podjęła się zadania zaprojektowania limitowanej edycji unikatowego zegarka sportowego Suunto Spartan Suomi 100 odzwierciedlającego ducha tego leżącego na północy kraju: wytrzymałości, surowości i piękna.

 

Dodatkowo specjalna fińska edycja zegarka Suunto Spartan Sport Wrist HR zostanie udostępniona do sprzedaży międzynarodowej za pośrednictwem sklepu internetowego Suunto. Zegarek posiada stylowy bezel wykonany ze stali nierdzewnej powlekanej złotem oraz dopasowane przyciski i sprzączkę. Całości dopełnia klasyczna czarna koperta i pasek.

 

Oba zegarki oferują wygodną funkcję pomiaru tętna na nadgarstku, pełną nawigację wyznaczonej trasy, wszechstronne funkcje sportowe oraz monitorowania codziennej aktywności i snu. Do 40 godzin pracy baterii to mnóstwo czasu na przygody.

 

Źródło: informacja prasowa, tekst i zdjęcia Amer Sports

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Przeczytaj również

Withings Body Cardio – inteligentna waga – recenzja

Withings Body Cardio pomoże utrzymać formę i prowadzić zdrowszy tryb życia. Jest to nowoczesna, inteligentna waga, która potrafi zmierzyć różne parametry naszego ciała, a następnie przesłać je do dedykowanej aplikacji, w której te dane przeanalizujemy. Jest jedna szczególnie ciekawa funkcjonalność - waga ustali poziom tętna, a także prędkość fali tętna (ang. pulse wave velocity). O tym wszystkim w poniższej recenzji.  (więcej…)