Suunto 7
Suunto 7 łączy sportowe funkcje i Wear OS!

polecane

Suunto 7 łączy sportowe funkcje i Wear OS!

Edward Królikowski
11 stycznia, 2020
Aktualności

Suunto pokazał zegarek Suunto 7, który wprowadzi wiele nowości w ofercie fińskiego producenta. Do znanych już sportowych funkcji dorzucono m.in. wbudowane mapy popularności, aplikacje dostępne w Sklepie Play od Google, płatności zbliżeniowe i wiele innych. Co już wiadomo o nowym Suunto 7? Czy bateria jest słabym punktem zegarka?

Suunto 7 opinie

Pogodzenie pasji do sportu z intensywnym życiem jest bardzo trudne. Pasja wymaga praktyczności, trwałości i komfortu, zaś codzienne obowiązki wymuszają posiadanie dobrej organizacji czasu pracy, koncentracji i wytrwałości w dążeniu do celu. Aby nad tym wszystkim zapanować potrzebny jest odpowiedni sprzęt. Najnowszą propozycją fińskiego producenta jest Suunto 7, czyli smartzegarek, który umożliwia śledzenie naszej aktywności fizycznej, ale także dostęp do funkcjonalności, jaką daje oprogramowanie Wear OS od Google.

Suunto 7 to przede wszystkim możliwość uprawiania pond 70 aktywności fizycznych, które są dostępne po naciśnięciu jednego przycisku. Zegarek umożliwia precyzyjne śledzenie ćwiczeń za pomocą GPS (GPS, GLONASS, Galileo)​ i nadgarstkowego czujnika tętna. Zaawansowanym sportowcom przyda się wbudowany wysokościomierz barometryczny, który zapewnia dane o podejściach i zejściach. Suunto 7 pozwala na błyskawiczne udostępnianie wyników sportowych w aplikacji Suunto lub w głównych serwisach sportowych, takich jak Strava, Endomondo czy TrainingPeaks.

Suunto 7 opinie

Zegarek Suunto 7 korzysta z bezpłatnych map offline ze szczegółami terenu, szlakami i liniami konturowymi. W każdej chwili możemy zerknąć na mapy aktywowane jednym przesunięciem palca podczas ćwiczeń. Wbudowane mapy popularności dla 15 aktywności, w tym biegania, pływania i jazdy na rowerze, pokazują najpopularniejsze trasy, dzięki czemu możemy ćwiczyć tam, gdzie trenują inni lub trzymać się z dala od utartych szlaków. Lokalne mapy offline i mapy popularności są pobierane automatycznie po połączeniu z WiFi lub podczas ładowania Suunto 7. Możemy także ręcznie wybrać mapę preferowanej lokalizacji do pobrania. Dzięki mapom offline zawsze odnajdziemy właściwą drogę i będziemy mogli poznać najpopularniejsze trasy treningowe.

Suunto 7

Zegarek GPS Suunto 7 został oparty na platformie Qualcomm Snapdragon Wear 3100. Sprzęt posiada łączność NFC, Bluetooth, Wi-Fi. Zawiera w pełni zintegrowany system Wear OS od Google, który ułatwia łączenie sportu i codziennego życia za pomocą dopracowanego interfejsu. System Wear OS od Google ułatwia codzienne życie dzięki aplikacjom Google Fit, Asystent Google, Google Pay i tysiącom innych aplikacji dostępnych w Sklepie Play, a także za sprawą funkcji, takich jak powiadomienia, aktualizacje kalendarza i bieżąca pogoda.

Suunto 7 został zaprojektowany i przetestowany w Finlandii. Suunto już przyzwyczaiło nas do tego, że sprawdza produkty pod kątem odporności na wstrząsy, wodę i zabrudzenia powstające w deszczu, błocie lub śniegu. Posiada fizyczne przyciski, dzięki czemu można go używać w rękawiczkach, a jego ekran dotykowy o wysokiej rozdzielczości jest chroniony odpornym na zarysowania szkłem Gorilla Glass.

Suunto 7 bateria

Czy bateria jest słabą stroną smartzegarka od Suunto? Producent deklaruje, że bateria zegarka Suunto 7 powinna zapewnić możliwość użytkowania sprzętu w trybie zegarka do 40 dni, w trybie włączonego treningu z zapisem GPS do 12 godzin, zaś w trybie smartzegarka do 2 dni. Takie osiągi nie są imponujące, bowiem można je przyrównać do wielu tego typu urządzeń już obecnych na rynku. Ciekawe, jak dużo mocy pozostanie w akumulatorze, gdy wykonamy poranny trening trwający 45-60 minut i będziemy chcieli korzystać z Suunto 7 podczas pracowitego i aktywnego dnia. Czy potrzebne będą w trakcie dnia doładowywania? O tym, będzie się można przekonać już od 31 stycznia 2020 roku, ponieważ wówczas zegarek trafi do sprzedaży.

Jaka jest cena? Suunto 7 w przedsprzedaży wyceniony został na 1999 złotych. Dostępny w 5 wersjach kolorystycznych, wszystkie w identycznej cenie.

Źródło: https://www.suunto.com/pl-pl/produkty/Zegarki-sportowe/suunto-7/suunto-7-black-lime/ oraz https://www.suunto.com/pl-pl/Aktualnosci/smartwatch-suunto-7-wniesie-do-twojego-codziennego-ycia-sportowe-funkcjonalnoci-najwyszej-jakoci-dziki-systemowi-wear-os-by-google/; fot. Suunto, producent

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Przez polskie góry. Przewodnik biegacza – recenzja książki

Książka "Przez polskie góry. Przewodnik biegacza" to jedna z nowości w ofercie Wydawnictwa "Bezdroża". Książka jest poradnikiem początkującego biegacza górskiego, zawiera wyjątkowe trasy po polskich górach i dokładne mapy. Czy jej zawartość może się spodobać? (więcej…)