Suunto 7
Suunto 7. Czy bateria jest OK?

polecane

Suunto 7. Czy bateria jest OK?

Edward Królikowski
styczeń 13, 2020
Aktualności

Suunto 7 to zegarek sportowy GPS i smartwatch w jednym. 70 trybów sportowych, GPS, nadgarstkowy pomiar tętna, płatności NFC czy dostęp do Google Play – to nieliczne jego funkcje. Czy producent nie zapomniał o dorzuceniu mocnej baterii? Co z jej wytrzymałością? Czy wystarczy jedynie na 2 dni obsługi a może zdecydowanie dłużej?

Suunto 7

Pogodzenie pasji z intensywnym życiem jest bardzo trudne. Pasja potrzebuje praktyczności, trwałości i komfortu, zaś codzienne obowiązki wymuszają posiadanie dobrej organizacji czasu pracy, koncentracji i wytrwałości w dążeniu do celu. Aby nad tym wszystkim zapanować potrzebny jest funkcjonalny zegarek sportowy. Najnowszą propozycją fińskiego producenta jest Suunto 7, czyli smartzegarek, który umożliwia śledzenie aktywności fizycznej, ale także dostęp do funkcjonalności, jaką daje oprogramowanie Wear OS od Google.

Suunto 7 to przede wszystkim możliwość uprawiania ponad siedemdziesięciu aktywności fizycznych, które są dostępne po wciśnięciu jednego przycisku. Smartzegarek umożliwia dokładne monitorowanie ćwiczeń za pomocą anteny GPS (w systemach GPS, GLONASS, Galileo)​ i nadgarstkowego czujnika tętna. Ambitnym sportowcom przyda się wbudowany wysokościomierz barometryczny, który zapewnia dane o podejściach i zejściach. Suunto 7 pozwala na łatwe udostępnianie wyników sportowych w aplikacji Suunto lub w głównych serwisach sportowych, takich jak Strava, Endomondo czy TrainingPeaks.

Tak zaawansowane narzędzie potrzebuje zasilania! Niezależnie od tego, czy chcemy wybrać się do pracy, na siłownię, na spacer, potrzebujemy tego, aby zegarek Suunto 7 był zawsze gotowy do działania. Czy tak faktycznie jest?

Trening? Suunto 7 nadaje się do ćwiczeń wszelkiego rodzaju, ale zużycie baterii różni się w zależności od wybranego sportu. W przypadku treningu na świeżym powietrzu z użyciem GPS Suunto 7 może działać przez czas do 12 godzin, natomiast podczas treningu w pomieszczeniu – nawet do 30 godzin. Przy tym ostatnim pomiarze producent nie wskazuje konkretnie, jakie czujniki były wyłączone, a jakie włączone, więc domyślam się, że była to „uboga” konfiguracja. Zapewne pozostały w użyciu dane o czasie treningu i być może zbierane były jakieś informacje o ruchu na podstawie ruchów nadgarstka? Są tylko domysły, brakuje faktów.

Muzyka podczas treningu? Jeśli podczas treningu na zewnątrz słuchamy muzyki, która odtwarzana jest w telefonie, a także korzystamy z GPS, zegarek GPS Suunto 7 może działać nawet przez czas do 8 godzin.

Mapy podczas treningu? Suunto 7 może działać nawet przez 7 godzin podczas treningu na świeżym powietrzu z GPS i mapami, zakładając, że mapa zegarka jest włączana na 10 sekund co 3 minuty.

Producent deklaruje, że bateria zegarka Suunto 7 powinna zapewnić możliwość użytkowania sprzętu w trybie zegarka do 40 dni.

Suunto 7 bateria

Jak można podsumować całość? Osobiście uważam, że akumulator gwarantujący czas pracy do 12 godzin podczas włączonego zapisu GPS jest OK. Zapewnia taki wynik, który nie powinien mieć negatywnego wpływu na to, że odrzucimy ten zegarek, gdy będziemy poszukiwać ciekawego sprzętu do biegania. Dwanaście godzin to wartość, która wystarczy na przeprowadzenie kilku intensywnych treningów. Natomiast co innego, gdy połączymy zużycie baterii podczas aktywności fizycznej z zapotrzebowaniem zasilania usług zainstalowanych w ramach Wear OS. Zapewne wyjdzie tak, że zegarek trzeba będzie ładować raz dziennie, co do tego nie mam wątpliwości.

Bądźmy szczerzy, że zegarek Suunto 7 nie jest dedykowany biegaczom startującym na dystansach ultra, ale entuzjastom przeróżnych sportów, którzy chcą mieć także dostęp do SMS-ów, skrzynki e-mail, map, płatności i innych funkcji przydatnych np. w czasie pracy czy na spacerze. Myślę, że dla tych osób jest to ciekawa opcja do rozważenia. Opcja, która nie kosztuje aż tak dużo, bo 1999 złotych.

Poprzedni tekst o Suunto 7 jest tutaj.

Co o nim sądzicie? Podzielcie się opiniami, własnymi komentarzami! Z góry dzięki!

Opracowano na podstawie: https://www.suunto.com/pl-pl/Content-pages/informacje-dotyczce-baterii-suunto-7/; fot. Suunto, producent

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Bezpieczne bieganie w upale i słońcu

Za oknami prawie pełnia lata, o czym świadczą promienie słoneczne wdzierające się niemal wszędzie od wczesnych godzin porannych i lejący się z nieba żar. Wielu z nas z niecierpliwością czekało na tę porę roku po wielu treningach wybieganych w pochmurnych i zimnych miesiącach. W tej euforii nie zapomnijmy jednak o zdrowym rozsądku, eksponując nasze ciało na słońcu. Biegamy dla zdrowia, nie po to, by je stracić. Bieganie latem nie jest łatwe, ale tych kilka prostych zasad pozwoli nam w bezpieczny sposób korzystać z uroków słonecznych dni. (więcej…)