Suunto 5 zaprojektowany z myślą o komfortowym użytkowaniu
Suunto 5. Zaprojektowany z myślą o komfortowym, codziennym użytkowaniu

polecane

Suunto 5. Zaprojektowany z myślą o komfortowym, codziennym użytkowaniu

Redakcja
23 maja, 2019
Aktualności

Nadeszło coś nowego. Zegarek Suunto 5 może sprawić, że szybciej osiągniemy wyższy poziom sprawności. Dzięki 80 konfigurowalnym trybom sportowym zyskujemy dostęp do odpowiednich statystyk niezależnie od uprawianej aktywności fizycznej. Co jeszcze oferuje najnowsze urządzenie fińskiego producenta?

Suunto 5

Suunto 5 śledzi poziom aktywności ruchowej i dostosowuje wskazówki treningowe w oparciu o nasze postępy, jak i cele. Oznacza to, że zegarek wspomoże użytkownika w realizacji jego sportowych marzeń. Urządzenie rejestruje także wszystko to, co robimy w ciągu całego dnia, w tym obciążenie i sen. Są to niezwykle ważne parametry, które stanowią podstawę do oszacowania poziomu regeneracji i gotowości do następnej aktywności sportowej. Z tej funkcji skorzystają nie tylko bardziej doświadczeni wyczynowcy, ale też osoby początkujące. Obie grupy zawodników otrzymają bezpośrednio na zegarku komunikaty o zdolności do dalszych wojaży. To pozytywnie przełoży się na unikanie zbyt intensywnych treningów w dni, w trakcie których potrzebujemy relaksu.

Na nadgarstku otrzymamy też informacje o stanie naładowania akumulatora w Suunto 5. Zegarek posiada inteligentne funkcje zarządzania pracą baterii po to, aby wydłużyć jej żywotność. Maksymalny czas pracy GPS Suunto 5 wynosi 40 godzin. Sprzęt uczy się od użytkownika (na podstawie zrealizowanych sesji i ich częstotliwości) i w odpowiednim momencie wyśle alert o potrzebie naładowania akumulatora, ale nastąpi to na długo przed najbliższym treningiem. Posiadając zawsze optymalnie naładowany zegarek będziemy lepiej przygotowani do rejestracji danych treningowych podczas wysiłku.

Sprzęt korzysta z GPS, GLONASS, Galileo i QZSS. Suunto 5 pozwala na zmianę dokładności zapisu danych lokalizacji GPS, co w znacznym stopniu przyczynia się do powyższej wysokiej wydajności baterii. Do dyspozycji są dwa tryby – najlepsza dokładność i dobra. A skoro jesteśmy już przy GPS-ie tego urządzenia, to warto podkreślić, że Suunto 5 wyposażony jest w funkcje nawigacji po wyświetlanej trasie i po waypointach. Trasy możemy planować ręcznie lub korzystać z map popularności w serwisie Movescount. Suunto 5 otrzymał także wsparcie dla map terenowych, satelitarnych i topograficznych dzięki serwisom Mapbox, Google Maps i Android. To jednak nie wszystko, ponieważ programiści Suunto umożliwili planowanie tras z wykorzystaniem profilu wysokości. W trakcie aktywności dostępne są także dane o szacowanym czasie przybycia (ETA) oraz pozostałym dystansie. Suunto 5 nie posiada wysokościomierza, co oznacza, że określa wysokość na podstawie danych GPS.

Bieganie z Suunto 5

Ten wytrzymały kompan treningowy został stworzony z myślą o sprostaniu najtrudniejszym, skandynawskim warunkom, zgodnie z zapoczątkowaną w 1936 roku tradycją firmy Suunto, która oparta została o potrzebę tworzenia sprzętu niezbędnego podczas przygód. Wytrzyma wszystko, co natura ma w zanadrzu.

Suunto App dla Suunto 5

Suunto 5 łączy aktywnych i żądnych przygód ludzi. Dzięki takim aplikacjom sportowym jak Strava, TrainingPeaks czy Relive, użytkownicy mogą lepiej wykorzystać sesje treningowe. A osiągnięcia treningowe uda się niezwykle łatwo udostępnić online za pośrednictwem wielu platform społecznościowych.

Suunto 5 Biały

Smukły, kompaktowy i wygodny zegarek Suunto 5 jest stworzony do tego, by pomóc w łatwym uzyskaniu optymalnego rytmu treningowego – dzięki multisportowej funkcjonalności, z której słynie Suunto. Najnowszy produkt Suunto to nie tylko funkcjonalność, ale także styl. Solidny pierścień ze stali nierdzewnej i cztery wersje wzornicze – cały czarny, biały, miedź burgundowa i miedź grafitowa – sprawiają, że zegarek jest nie tylko wyrafinowany, ale też podkreślający indywidualizm.

Zegarek GPS Suunto 5

Urządzenie oferuje entuzjastom sportu to, czego potrzebują, aby mogli skupić się na kolejnym kroku, pociągnięciu ręką lub obrocie suportu, by wszystko inne przestało się liczyć. Suunto 5 jest dostępny w przedsprzedaży na stronie suunto.com i będzie do nabycia w wybranych sklepach od 4 czerwca 2019 roku. Cena detaliczna wynosi 1459 zł brutto.

Artykuł powstał we współpracy z marką Suunto

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Buty trailowe Altra Running Timp – recenzja

Altra Running to producent butów do biegania, który na rynku polskim jest obecny dopiero od kilku miesięcy. Jako jedni z pierwszych mieliśmy okazję testować buty tej firmy. Timp to model, który zainteresował nas nietypowym wyglądem. Jest to obuwie z dużą ilością amortyzacji i sztywnością w newralgicznych miejscach, a także intrygującymi rozwiązaniami technologicznymi. Co jeszcze można powiedzieć o butach Altra Running Timp? Jaką końcową opinię uzyskał model? (więcej…)