Suunto 3 Fitness nowym zegarkiem fińskiego producenta

polecane

Suunto 3 Fitness nowym zegarkiem fińskiego producenta

Kamil Nowak
9 stycznia, 2018
Aktualności

Suunto 3 Fitness będzie nowym zegarkiem w ofercie fińskiego producenta. Wyposażony w adaptacyjne wskazówki treningowe, monitorowanie kroków, kalorii i snu, zintegrowane tryby sportowe, a także pomiar tętna na nadgarstku. Choć będzie dostępny dopiero na wiosnę, poznaliśmy już cząstkowe informacje o tym zegarku. Jaki będzie nowy Suunto?

Niestety bez anteny GPS… Z drugiej strony, cena za nowego Suunto jest zwyczajnie niska. Tańsze modele to wydatek zaledwie 199 Euro (jakieś 830 zł), wersje droższe od 229 Euro, czyli około 960 zł. Interesujący design będzie jedną z mocniejszych stron sprzętu, a to dlatego, że zadbano o to, aby zegarek wyglądał elegancko i przykuwał wzrok. Piękne zdobienia i dodająca uroku okrągła koperta to bez wątpienia styl charakteryzujący Suunto – klasyka w sportowym wydaniu. O tym, co jeszcze znajdziemy w zegarku Suunto 3 Fitness można doczytać poniżej.

Pełny test Suunto 3 Fitness już opublikowaliśmy na naszych łamach. 

Ciekawie zapowiadają się funkcje adaptacyjnych planów treningowych i wskazówek w czasie rzeczywistym. Dotyczyć będą automatycznego opracowania siedmiodniowych planów treningowych z uwzględnieniem poziomu sprawności fizycznej użytkownika. Analizowana będzie również cała historia ogólnej sprawności, a gdy zdarzy się nam opuścić dany trening, zegarek Suunto 3 Fitness na nowo skalkuluje założenia planu aktywności fizycznej. Dzięki temu użytkownik nie będzie zmuszony do ręcznych modyfikacji programu treningowego.

Suunto 3 Fitness zaoferuje monitorowanie aktywności – pod względem wykonanych kroków i spalonych kalorii – przez całą dobę, siedem dni w tygodniu (przyp. red.- brak danych o GPS!). Czytelne podsumowania przedstawią codzienną aktywność i pomogą zrównoważyć trening względem odpoczynku. Funkcja monitorowania jakości snu wskaże, jak korzystny jest wpływ snu na regenerację. Firma Suunto opracowała funkcję monitorowania jakości snu, a także wskaźnik poziomu sprawności fizycznej oraz adaptacyjne wskazówki treningowe we współpracy z Firstbeat Technologies, długoletnim partnerem Suunto w dziedzinie naukowej analizy sportu.

Suunto 3 Fitness będzie łączyć się z nową aplikacją Suunto, której szczegóły poznamy dopiero na wiosnę.

Najważniejsze cechy produktu:

 1. Adaptacyjne wskazówki treningowe;
 2. Monitorowanie kroków, kalorii i snu;
 3. Zintegrowane tryby sportowe dla biegania, pływania, kolarstwa, treningów na siłowni i wielu innych dyscyplin sportowych;
 4. Pomiar prędkości, tempa oraz dystansu marszu i biegu za pomocą akcelerometru;
 5. Wodoszczelność do 30 metrów, możliwość pływania.

Wszystkie informacje o zegarach Suunto – testy i opinie znajdują się tutaj. Kilka dni temu recenzowaliśmy model Suunto Spartan Sport Wrist HR Baro, a poprzednio zegarek Spartan Trainer Wrist HR.

Źródło: informacja prasowa, oprac. red. / zdjęcia należą do Suunto

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

 1. Arek pisze:

  Dzień dobry, na stronie producenta w opisie dot. GPS napisano:

  „Systemy satelitarne Podłączony odbiornik GPS
  Częstotliwość zapisu GPS 1 s”

  Może czegoś nie rozumiem, ale wydaje mi się, że skoro zapisuje GPS, to jakąś antenę ma?

  1. Kamil Nowak - Bieganie Uskrzydla pisze:

   Suunto 3 Fitness nie ma anteny GPS. Potrzebna jest współpraca zegarka Suunto z innym urządzeniem np. telefonem, który będzie udostępniać te dane i przesyłać je go zegarka Fitness. Podczas treningu trzeba jednocześnie mieć przy sobie telefon jak i sprzęt Suunto.

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Altra Olympus 5. Buty do trailu, które mnie zaskoczyły

Dawno tak nie zaskoczyły mnie buty do biegania. Wstęp napisałem zaraz po pierwszym treningu w Altra Olympus 5. Po powrocie do domu musiałem odszukać wcześniejszą ich wersję – Olympus 4 i ostatnio recenzowane Altra Mont Blanc. Co mogę powiedzieć o tegorocznej odsłonie butów Olympus? Poniżej mój obszerny test. (więcej…)