Stride Signature czyli nowy sposób doboru butów (Brooks Running)

polecane

Stride Signature czyli nowy sposób doboru butów (Brooks Running)

Kamil Nowak
Styczeń 27, 2016
Aktualności

Amerykanie z Brooks Running, zmieniają zasady. Wprowadzili nową metodę doboru obuwia biegowego i zmienili kategorie. Stride Signature, bo tak nazywa się nowa filozofia, oferuje lepsze, bardziej indywidualne dopasowanie.

Stride Signature Brooks Running

Co to jest Stride Signature?

Kategoryzacja butów do biegania ulega zmianie. Dotychczas obowiązywał system opierający się na zasadzie.

1. Sprawdzenia typu stopy: pronująca/supinująca/neutralna,
2. Wyboru przeznaczenia butów do biegania np. treningowe lub startowe,
3. Wyboru podłoża np. terenowe, asfaltowe

To przeszłość. A jak wygląda przyszłość?

Stride Signature

1. Biegacz i jego odczucia stawiane są w centrum.
2. Określenie, jaka jest baza preferowanej ścieżki ruchu.
3. Określenie, jakie jest odchylenie od tej bazy podczas biegu.
4. Wynikiem jest but neutralny lub ze wsparciem.
5. Dobór buta do indywidualnego ruchu,oczekiwanych doznań i potrzeb, czyli:

Łączymy zachcianki i predyspozycje biegacza w całość wg kilku zasad nowej filozofii o nazwie Stride Signature:

A: CUSHION ME (miękkość/amortyzacja) – to kategoria stworzona dla biegacza, który chceczuć ochronę i amortyzację na twardej powierzchni. Oczekuje, że obuwie, w którym biega, będzie tłumić siłę uderzenia i zapewni miękkość i komfort wnętrza buta. Sprawdzi się dla osób biegających długie dystanse w mieście (np. maratończyków).

B: ENRGIZE ME (sprężystość) – kategoria dla biegacza, który oczekuje sprężystości, pobudzającej do biegu i miękkości wewnątrz buta. Wybór dla tych, którzy nie lubią czuć się ograniczani podczas biegu.

C: PROPEL ME (szybkość) – kategoria dla biegacza, który stawia sobie za cel przemieścić się z punktu A do B tak szybko i efektywnie, jak to możliwe. Od obuwia oczekuje wsparcia w osiągnięciu przewagi i jeszcze lepszych wyników. To wymarzone obuwie startowe dla biegaczy z czołówki (oraz każdego, kto marzy o pobijaniu kolejnych rekordów życiowych).

D: CONNECT ME (elastyczność) – kategoria dla biegacza, który chce doznać elastyczności i oddania się biegowi, czucia terenu, po którym się porusza. Od obuwia oczekuje lekkości i współpracy ze stopą. To kategoria, która będzie najczęściej wybierana przez minimalistów i osoby dbające o swoją technikę.

Stride Signature Brooks

Stride Signature Brooks

Informacja prasowa / Po więcej wiadomości o nowym systemie Stride Signature zapraszamy na stronę producenta: brooks-running.pl

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

 1. Arni pisze:

  Miałem już 3 pary butów od Brooks, aktualnie to dla mnie czarna magia. Te serie które miałem, to znam, ale czy inne pasują. Dobrze, że chodzę do sklepubiegacza, to mi pomogą

 2. Filip pisze:

  Odwrócenie wszystkiego o 180 stopni i nazwanie na nowo. Efekt ten sam 🙂 Klient w sklepie mierząc kilka modeli na stopie i tak, świadomie lub nie, wybiera to w czym czuje się najlepiej.

  1. Kamil Nowak - Bieganie Uskrzydla pisze:

   Filipie, zgadzam się z Tobą pod względem, że Klient wybiera buty dla siebie na etapie mierzenia, a nie tego jak dany system się nazywa 🙂 Najważniejsze pozostaje bez zmian, czyli aby nam wszystkim się lekko i przyjemnie biegało, a już jak ten system będzie się nazywać, to trochę inna kwestia. Pozdrawiam! Muszę Was odwiedzić!

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Opaska fitness ONcoach 100 Geonaute – recenzja

Opaska fitness ONcoach 100 Geonaute jest dyskretnym pomocnikiem na drodze do regularnego ruchu w ciągu całego dnia. Opaska ONcoach 100 automatycznie synchronizuje dane z telefonem, więc możemy przeglądać naszą aktywność w specjalnej aplikacji ONcoach. Co jeszcze ma do zaoferowania ten produkt?  (więcej…)