Startują zapisy do CITY TRAIL! Chcesz dołączyć?

polecane

Startują zapisy do CITY TRAIL! Chcesz dołączyć?

Kamil Nowak
30 sierpnia, 2018
Aktualności

W czwartek (30 sierpnia) o godz. 20:00 rusza rejestracja do największego biegowego cyklu w Polsce – CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. To już siódma edycja imprezy. W trakcie sezonu, który potrwa od 29 września 2018 do 24 marca 2019 odbędzie się 60 biegów w 10 lokalizacjach.

CITY TRAIL potrwa od 29 września 2018 do 24 marca 2019

Na cykl CITY TRAIL składa się po sześć biegów w każdej lokalizacji. Trasy – choć różnorodne – zawsze liczą 5 km, a biegi planowane są na leśnych ścieżkach. Dodatkowo przy okazji każdej z imprez organizowane są biegi dla dzieci i młodzieży na dystansach od 300 m do 2 km. CITY TRAIL mają już ośmioletnią historię – pierwsze zawody – wtedy pod nazwą Grand Prix Poznania w Biegach Przełajowych odbyły się w styczniu 2010 roku. Od roku 2012 zawody są organizowane w formule ogólnopolskiej i cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. W ostatniej edycji – 2017/2018 – liczba uczestników była bliska 13 000.

Ideę leśnych biegów od trzech lat wspiera firma Nationale-Nederlanden, która jest Sponsorem Tytularnym imprezy. Warto dodać, że CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden odbywa się we współpracy z markami Salomon i Suunto, należącymi do firmy Amer Sports – światowego lidera wśród producentów sprzętu sportowego.

CITY TRAIL – po sześć biegów w każdej lokalizacji. Biegi odbywają się na leśnych ścieżkach

Podstawowy pakiet sześciu biegów w jednym mieście to koszt 80 zł. Dodatkowym elementem karnetu będzie zimowa czapka do biegania. Jest też opcja dopłacenia 10 zł i skorzystania z pakietu PREMIUM, który zawiera stały chip do pomiaru czasu, dzięki czemu wystarczy pojawić się w biurze zawodów tylko raz w ciągu edycji. Można zapisać się także na pojedyncze biegi – start w jednym biegu to koszt 20 zł w przypadku płatności elektronicznej i 30 zł w biurze zawodów w dniu imprezy. Od edycji 2018/2019 zawodnicy będą mogli startować charytatywnie. Pakiet charytatywny oznacza dopłacenie 15 lub 30 zł (w zależności od tego, czy rejestracja dotyczy pojedynczego biegu, czy karnetu sześciu imprez), które zostaną przekazane na rzecz Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę zajmującej się pomocą krzywdzonym dzieciom.

Terminy pierwszych imprez sezonu 2018/2019 w każdym z miast:

Poznań – 29 września
Bydgoszcz – 30 września
Olsztyn – 6 października
Łódź – 7 października
Trójmiasto – 7 października
Wrocław – 13 października
Katowice – 14 października
Szczecin – 14 października
Lublin – 20 października
Warszawa – 21 października

CITY TRAIL to cykl, w którym medal otrzymuje się za ukończenie co najmniej czterech biegów. Podsumowanie sezonu odbywa się po zakończeniu edycji i ma formułę uroczystej gali, która jest siódmą imprezą w każdej z lokalizacji. Poza medalami, na galach kończących sezon, najszybsi zawodnicy otrzymają nagrody oraz oryginalne statuetki.

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

Źródło: informacja prasowa; fot. CITY TRAIL

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Licznik rowerowy z funkcją GPS. Polar, Garmin, a może Mio?

Licznik rowerowy GPS może być najlepszym przyjacielem miłośnika jazdy na rowerze, ponieważ dostarczy ważnych informacji o prędkości, trasie czy pokonanym dystansie, ale także danych o najbliższej okolicy. Skupiliśmy się na trzech producentach - Polar, Garmin oraz Mio. Co znajdziemy w ich ofercie? (więcej…)