bieganieuskrzydla.pl

Sport i zwiedzanie w jednym czyli II Bieg Szlakiem Zabytków Kamienia Pomorskiego

Czerwiec 23, 2017

W sobotę 5 sierpnia 2017 o godzinie 16:00 ze Starego Rynku w Kamieniu Pomorskim już po raz drugi wystartują uczestnicy Biegu Szlakiem Zabytków Kamienia Pomorskiego. Organizatorzy imprezy – Urząd Miejski i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim oraz Stowarzyszenie Klub Biegacza Kamień Pomorski pragną w ten sposób zachęcić do aktywnego spędzania wolnego czasu, jak i umożliwić biegaczom sprawdzenie sił i możliwości w rywalizacji sportowej.

 

 

Jak zapewniają organizatorzy, II Bieg Szlakiem Zabytków Kamienia Pomorskiego jest alternatywnym rozwiązaniem dla tłumnych w ostatnim czasie imprez biegowych. Zawodnicy biorący w nim udział nie zaznają ścisku, będą mogli czuć się wręcz swobodnie na trasie, a zarazem nie opuści ich duch sportowej rywalizacji i dobra zabawa. Trasa biegu liczy 10 km w postaci dwóch okrążeń po 5 km, która poprowadzi uczestników ulicami miasta. Uroku jej dodadzą liczne podbiegi i zbiegi. Na trasie znajdować się będą punkty odżywiania. Jak podkreślają organizatorzy, bardzo dobra organizacja, szeroka i atrakcyjna trasa podczas pokonywania kolejnych kilometrów, to cechy, które wyróżniają ten bieg.

 

Szatnie – przebieralnie, szatnie depozytowe i toalety znajdować się będą w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim, ul. Plac Katedralny 5, natryski zaś na terenie Hali Widowiskowo-Sportowej w Kamieniu Pomorskim przy ulicy Wolińskiej 9. Na czas trwania zawodów zostanie ograniczony ruch w mieście. Na zawody można jeszcze się zapisywać, zgłoszenia przyjmowane będą do 28 lipca 2017 roku, do godziny 23:59 poprzez rejestrację na stronie internetowej. Po tej dacie, zgłoszenia będzie można dokonać już tylko w Biurze Zawodów, o ile nie zostanie osiągnięty limit uczestników – 400 osób.

 

 

Wysokość opłaty startowej jest uzależniona od terminu jej wniesienia (decyduje data wpływu na konto):
– 50,00 złotych brutto od 01 maja 2017 roku do 28 lipca 2017 roku.
– 70,00 złotych brutto płatne gotówką w Biurze Zawodów w dniu imprezy (w przypadku wolnych miejsc).
Z wpłaty wpisowego zwolnione są osoby powyżej 70. roku życia.

 

Na mecie zawodów na wszystkich uczestników czekać będą pamiątkowe medale. Ponadto zawodnicy, którzy ukończą bieg oraz oddadzą chip pomiarowy za linią mety, będą mieli szansę wylosowania jednej z licznych nagród specjalnych.

 

Informacja prasowa / opracowanie red. / zdjęcia są własnością Organizatora 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Przeczytaj również

Bezpieczne bieganie w upale i słońcu

Za oknami prawie pełnia lata, o czym świadczą promienie słoneczne wdzierające się niemal wszędzie od wczesnych godzin porannych i lejący się z nieba żar. Wielu z nas z niecierpliwością czekało na tę porę roku po wielu treningach wybieganych w pochmurnych i zimnych miesiącach. W tej euforii nie zapomnijmy jednak o zdrowym rozsądku, eksponując nasze ciało na słońcu. Biegamy dla zdrowia, nie po to, by je stracić. Bieganie latem nie jest łatwe, ale tych kilka prostych zasad pozwoli nam w bezpieczny sposób korzystać z uroków słonecznych dni. (więcej…)