Spartan Sport Wrist HR Baro: codzienna wygoda z rozwiązaniami outdoorowymi

polecane

Spartan Sport Wrist HR Baro: codzienna wygoda z rozwiązaniami outdoorowymi

Kamil Nowak
1 października, 2017
Aktualności

Spartan Sport Wrist HR Baro powiększa rodzinę zegarków Suunto Spartan. Sprzęt wyposażony w GPS, optyczny pomiar tętna i czujnik ciśnienia atmosferycznego, który pozwoli na precyzyjne odczyty wysokości. Zapowiedziana została również aktualizacja oprogramowania kolekcji Spartan. Szczegóły poniżej.

Spartan Sport Wrist HR Baro jest kolejnym zegarkiem, który w krótkim odstępie czasu poszerza kolekcję Suunto Spartan. Pierwszym był model Suunto Spartan Trainer Wrist HR, który wywołał spore poruszenie. Głównie dzięki rozbudowanym funkcjom treningowym, możliwości parowania zewnętrznych czujników z urządzeniem, a także przez ciekawy wygląd. Liczy się również świetna relacja ceny zegarków Spartan Trainer względem pozostałej kolekcji Spartan.

Dla całej kolekcji Spartan będzie dostępna aktualizacja oprogramowania, która wprowadzi tryb monitorowania snu, poprawki dotyczące nawigacji po trasie, czasy wschodu/zachodu słońca oraz funkcje górskie i narciarskie.

Nowy zegarek Suunto Spartan stworzono z najwyższej klasy materiałów, co gwarantuje wygodę w codziennym użytkowaniu i wytrzymałość niezbędną podczas wszelkich treningów i aktywności na świeżym powietrzu. Zegarek wyposażony jest w systemy GPS/GLONASS, które zapewniają dokładność pomiaru prędkości, tempa i odległości oraz w technologię optycznego pomiaru tętna na nadgarstku, stworzoną przez jednego z liderów branży, firmę Valencell. Codzienne śledzenie aktywności obejmuje pomiar liczby kroków oraz spalonych kalorii, a także minimalne tętno w 12-godzinnym przedziale czasu.

Podczas outdoorowych aktywności poprawny odczyt wysokości nad poziomem morza jest niezwykle istotny. Zegarek Suunto Spartan Sport Wrist HR Baro korzysta z technologii Suunto FusedAlti łączącej GPS i dane barometryczne umożliwiające precyzyjny pomiar wysokości. Zegarek pokazuje również czasy wschodu i zachodu słońca oraz sygnalizuje zagrożenie burzowe, w przypadku nagłego spadku ciśnienia.

Spartan Sport Wrist HR Baro zapewnia do 20 godzin pracy baterii (ustawienie 1-sek. GPS z opcjami oszczędzania energii) oraz 40 godzin funkcjonowania przy ustawieniu 1-sek. GPS z opcjami oszczędzania energii.

Udoskonalono funkcje nawigacji i nowe opcje narciarskie

Zaawansowane opcje nawigacji, które stanowią część aktualizacji, obejmują poprawki w nawigacji po trasie, w postaci szacowanego czasu dotarcia na miejsce (ETA) oraz pozostałej odległości do celu. Nawigacja w oparciu o interesujące punkty (POI) została wzbogacona o alarm zbliżania (zegarek wyświetla czytelne powiadomienie w momencie zbliżania się do określonej lokalizacji POI). Czasy wschodu i zachodu słońca są dostępne zarówno w codziennym użytkowaniu, jak i w trybie sportowym. Funkcja zwiększa bezpieczeństwo podczas przygód w terenie. Zegarki Spartan Ultra i Spartan Sport Wrist HR Baro na podstawie gwałtownych zmian w ciśnieniu powietrza informują również o zagrożeniu burzowym.

Narciarze zjazdowi i przełajowi zyskają na nowych opcjach narciarskich dostępnych w trybach sportów alpejskich, które pozwolą wyświetlać na ekranie jeszcze większą liczbę danych związanych z ich dyscypliną. Wśród nowych funkcji znajdziemy: zliczanie biegów, wyświetlanie informacji o pokonanych dystansach, maksymalną prędkość na podejściach i zejściach.

Aktualizacja map popularności Suunto wraz z nowym Moves

Wprowadzone w czerwcu 2016 mapy popularności Suunto pomagają odszukać ciekawe miejsca i trasy do treningów – niezależnie od tego, czy poszukujemy najpopularniejszych lokalizacji, czy ucieczki od tłumów. Od czasu ich uruchomienia, w bazie danych Suunto Movescount zarejestrowano miliony nowych aktywności Moves. Aby podtrzymać wyjątkowość map popularności, do końca października zostaną uaktualnione logi z nowych aktywności Moves dla wszystkich 16 sportów, zapewniając jeszcze atrakcyjniejszą i bardziej gęstą sieć tras i lokalizacji treningowych.

Gotowy na jeszcze dłuższe przygody w terenie

Czas pracy baterii w rodzinie Suunto Spartan od roku wciąż się wydłuża. Flagowy model Suunto Spartan Ultra zapewnia do 35 godzin dokładnego śledzenia GPS (ustawienie 1-sek. GPS z trybem oszczędzania energii), a w trybie aktualizacji GPS co 1 minutę, z opcjami oszczędzania energii, może działać do 140 godzin, pozwalając na jeszcze dłuższe wycieczki.

Podobnie jak w przypadku Spartan Ultra, obecnie wszystkie zegarki z rodziny Spartan oferują dłuższy czas pracy baterii:

  • Spartan Sport: 25 godzin (ustawienie 1-sek. GPS z trybem oszczędzania energii); 80 godzin z ustawieniem 1-min. GPS,
  • Spartan Sport Wrist HR: 20 godzin (ustawienie 1-sek. GPS z trybem oszczędzania energii); 40 godzin z ustawieniem 1-min. GPS,
  • Spartan Trainer Wrist HR: 16 godzin (ustawienie 1-sek. GPS z trybem oszczędzania energii); 30 godzin z ustawieniem 1-min. GPS.

Aktualizacja oprogramowania, wprowadzająca nowe funkcje outdoorowe do kolekcji Spartan zapowiedziana jest na 17 października i zbiega się z wprowadzeniem do sprzedaży nowego Spartan Sport Wrist HR Baro (zalecana cena detaliczna 549 euro, czyli około 2390 zł).

Bieżące informacje i testy zegarków Spartan znajdują się tutaj.

Autor: Kamil Nowak, opracowano na podst. informacji prasowych i zdjęć firmy Suunto

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

HOKA Mach 6 to CUDOWNE buty do biegania (podobno)

HOKA Mach 6 to według specyfikacji technicznej model treningowo-startowy. Odpowiedni do codziennej pracy nad szybkością, czyli biegania interwałów, szybszych jednostek, treningów, w których kładziemy nacisk na poprawę tempa biegu. Może to być także model butów, który założymy na stopy i pobiegniemy szybkie 5 kilometrów, 10 kilometrów, półmaraton i szybki maraton. Dla mnie jest to także model, który chętnie zakładam na długie treningi z szybszym tempem po asfalcie, ponieważ buty są dynamiczne, lekkie i przewiewne. Jest to uniwersalny but, ale nie jest to najbardziej amortyzowana opcja z oferty marki HOKA, więc biegając, w nim, lepiej nie przekraczać wagi 90 kg. Dopowiem, że moim zdaniem lepiej ważyć znacznie mniej — około 85 kg po to, żeby odczuć największe korzyści z posiadania HOKA Mach 6. Koniec wstępu, zapraszam do testu butów. (więcej…)