bieganieuskrzydla.pl

Spartan Race na PGE Narodowy ze świetnym wynikiem

Sierpień 28, 2017

Podczas biegu przeszkodowego Spartan Race zorganizowanego na PGE Narodowym uczestnicy mogli zmierzyć się z własnymi słabościami. Dystans ponad 5 km z 20 przeszkodami zaatakowało 2000 śmiałków, w tym 650 dzieci oraz uczestnik na wózku. Przez całą strefę przewinęło się w sumie 10.000 osób.

 

 

Spartan Race zawitał do ścisłego centrum stolicy. Zasieki, ściany, liny, a nawet doły z błotem rozstawiono wokół Stadionu. Biegacze mieli okazje przebiec przez płytę główną oraz zmierzyć się z ogromną liczbą schodów i podziwiać widok z korony. Dzień tradycyjnie rozpoczął wyścig elity, czyli zawodników rywalizujących o miejsca na podium. Wśród mężczyzn najlepszy okazał się Peter Zizka, a tuż za nim uplasował się jego kolega z klubu Jakub Haviarik. Na najniższym stopniu podium zameldował się Polak – Mateusz Chyliński. Bieg kobiet wygrała Agata Pietroszek. Tuż za nią, z minutą straty linię mety przekroczyły Małgorzata Daszkiewicz oraz Tatsiana Pekhtereva. Większość uczestników biegła, aby zmierzyć się ze swoimi słabościami oraz przeżyć indywidualną przygodę.

 

 

Po raz drugi w Polsce zorganizowano zostanie także wyścig dla uczestników na wózkach, czyli Spartan Race Special, a trasę przemierzył dzielnie Mariusz Wronowski.  Cały dzień na terenie miasteczka odbywały się aktywacje partnerskie. Na dzieci czekały gry i zabawy z animatorką na stoisku marki Gipara Fitness, w strefie Garmin konsole Xbox oraz zegarki biegowe, a AktivonSport zapewnił malowanie twarzy dzieciom oraz próbki odżywek dla biegaczy. W strefie chillout marki Volkswagen Samochody Użytkowe można było się zrelaksować po biegu przy lodach naturalnych, a także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Volkswagenem Amarokiem w wersji Aventura. Otwarta była także strefa marki Reebok, w której można było przymierzyć lub zakupić odzież i obuwie do takich dyscyplin, jak CrossFit czy biegi przeszkodowe.

 

Reebok Spartan Race to jeden z najstarszych i najbardziej rozwiniętych biegów przeszkodowych na świecie, w którym rocznie bierze udział ponad milion uczestników. Polskie edycje rozgrywane są od trzech lat, jednak rok 2017 zaplanowany jest jako rekordowy pod względem liczby wyścigów – w pięciu miastach zorganizowano 8 biegów. Spartan Sprint na PGE Narodowym zakończył nie tylko wakacje, ale także polski sezon.

 

Informacja prasowa / zdjęcia organizatora / Reebok Spartan Race

Może zainteresuje Ciebie jeszcze to:

Spartan Up! Bądź jak Spartanin – recenzja książki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Przeczytaj również

Plan treningowy dla początkujących biegaczy. Cel: 30 minut biegu ciągłego

Jak powinien wyglądać plan treningowy dla początkujących biegaczy? Ile czasu powinien zajmować trening i na co zwrócić szczególną uwagę – tego wszystkiego dowiecie się z planu treningowego przygotowanego przez Krzysztofa Szymanowskiego - czołowego polskiego biegacza. Z tak zaplanowanymi sesjami nie nabawicie się kontuzji czy urazów. (więcej…)