Spartan Race na PGE Narodowy ze świetnym wynikiem

polecane

Spartan Race na PGE Narodowy ze świetnym wynikiem

Kamil Nowak
Sierpień 28, 2017
Biegi

Podczas biegu przeszkodowego Spartan Race zorganizowanego na PGE Narodowym uczestnicy mogli zmierzyć się z własnymi słabościami. Dystans ponad 5 km z 20 przeszkodami zaatakowało 2000 śmiałków, w tym 650 dzieci oraz uczestnik na wózku. Przez całą strefę przewinęło się w sumie 10.000 osób.

Spartan Race zawitał do ścisłego centrum stolicy. Zasieki, ściany, liny, a nawet doły z błotem rozstawiono wokół Stadionu. Biegacze mieli okazje przebiec przez płytę główną oraz zmierzyć się z ogromną liczbą schodów i podziwiać widok z korony. Dzień tradycyjnie rozpoczął wyścig elity, czyli zawodników rywalizujących o miejsca na podium. Wśród mężczyzn najlepszy okazał się Peter Zizka, a tuż za nim uplasował się jego kolega z klubu Jakub Haviarik. Na najniższym stopniu podium zameldował się Polak – Mateusz Chyliński. Bieg kobiet wygrała Agata Pietroszek. Tuż za nią, z minutą straty linię mety przekroczyły Małgorzata Daszkiewicz oraz Tatsiana Pekhtereva. Większość uczestników biegła, aby zmierzyć się ze swoimi słabościami oraz przeżyć indywidualną przygodę.

Po raz drugi w Polsce zorganizowano zostanie także wyścig dla uczestników na wózkach, czyli Spartan Race Special, a trasę przemierzył dzielnie Mariusz Wronowski.  Cały dzień na terenie miasteczka odbywały się aktywacje partnerskie. Na dzieci czekały gry i zabawy z animatorką na stoisku marki Gipara Fitness, w strefie Garmin konsole Xbox oraz zegarki biegowe, a AktivonSport zapewnił malowanie twarzy dzieciom oraz próbki odżywek dla biegaczy. W strefie chillout marki Volkswagen Samochody Użytkowe można było się zrelaksować po biegu przy lodach naturalnych, a także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Volkswagenem Amarokiem w wersji Aventura. Otwarta była także strefa marki Reebok, w której można było przymierzyć lub zakupić odzież i obuwie do takich dyscyplin, jak CrossFit czy biegi przeszkodowe.

Reebok Spartan Race to jeden z najstarszych i najbardziej rozwiniętych biegów przeszkodowych na świecie, w którym rocznie bierze udział ponad milion uczestników. Polskie edycje rozgrywane są od trzech lat, jednak rok 2017 zaplanowany jest jako rekordowy pod względem liczby wyścigów – w pięciu miastach zorganizowano 8 biegów. Spartan Sprint na PGE Narodowym zakończył nie tylko wakacje, ale także polski sezon.

Informacja prasowa / zdjęcia organizatora / Reebok Spartan Race

Może zainteresuje Ciebie jeszcze to:

Spartan Up! Bądź jak Spartanin – recenzja książki

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Ruch naturalny w praktyce, czyli jak dojść do perfekcji [KSIĄŻKA]

Bieganie jest jedną z form ruchu naturalnego. Oznacza to, że ten sposób poruszania się jest z nami od pierwszych chwil życia. Czy jednak bieganie przychodzi każdemu tak samo łatwo? Czy ta forma aktywności nie jest bardziej złożona niż się nam wydaje? Książka "Ruch naturalny w praktyce" pozwala unikać kontuzji, wyzbyć się bólu i rozwinąć się fizycznie. (więcej…)