stoisko firmy Polar z zegarkami Polar Vantage
Seria zegarków Polar Vantage okiem Bieganie Uskrzydla [PIERWSZE WRAŻENIE]

polecane

Seria zegarków Polar Vantage okiem Bieganie Uskrzydla [PIERWSZE WRAŻENIE]

Kamil Nowak
Październik 3, 2018
Aktualności

Korzystając z targów zorganizowanych przy 40. PZU Maratonie Warszawskim, można było zapoznać się z asortymentem wielu czołowych firm, które prezentowały produkty dedykowane biegaczom. Naszą redakcję szczególnie zainteresowało stoisko fińskiego producenta Polar i wystawione tam najnowsze modele serii zegarków Polar Vantage V i M. Fotorelacja poniżej.

stoisko firmy Polar z zegarkami Polar Vantage

W czwartek (13 września) świat obiegła informacja o pojawieniu się nowej serii multisportowych zegarków w rodzinie Polar. Wówczas poinformowano o dwóch nowych modelach – Polar Vantage V i Polar Vantage M. Podczas targów można było dotknąć, przeklikać i przymierzyć nowy sprzęt.

Pierwszym wrażeniem jest fakt praktycznego menu, które pozwala na szybką obsługę zegarka. Drugim czytelnie zaprezentowane informacje treningowe. Być może nie widać tego na zdjęciach – panowały kiepskie warunki do fotografowania, dużo światła, ale fizycznie patrząc na dane na ekranie, wszystko jest przejrzyste i logicznie poukładane. Trzecia obserwacja to rzecz gustu, ale wielkość modelu V przypadła nam do gustu (46 x 46 x 13 mm). Koperta jest ciekawie zaprojektowana, zegarek wygodnie leży na nadgarstku, a czujniki tętna mocno przylegają do skóry. Zegarki są lekkie – model V ma 66 g, model M tylko 45 g.

Polar Vantage – poznaliśmy serię nowych zegarków

Wkrótce napiszemy więcej szczegółów, a dziś prezentujemy fotorelację:

zegarek Polar Vantage V

zegarek Polar Vantage V

zegarek Polar Vantage V

Polar Vantage V

Polar Vantage V strefy tętna

Polar Vantage V

Polar Vantage V

Polar Vantage V pomiar mocy

Polar Vantage V

Autor: Kamil Nowak, kontakt: run@bieganieuskrzydla.pl; fot. archiwum portalu

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

 1. Bartek pisze:

  cześć,
  a jak „macany” test tego zegarka? Materiały dobrej jakości? Nie ma wrażenia taniego plastiku?
  Jak porównujecie wygląd i jakoś w stosunku do Suunto Spartan Trainer?

  1. Kamil Nowak - Bieganie Uskrzydla pisze:

   Tworzywo jest przyjazne w dotyku i absolutnie nie można odnieść wrażenia, że jest to coś taniego. Wskazany przez Ciebie zegarek jest z zupełnie odmiennej półki cenowej. Dla mnie Trainer jest dopracowanym zegarkiem dla bardziej początkującego biegacza, a model Polar Vantage V jest dla zaawansowanego użytkownika. No chyba, że sięgamy po egzemplarz M, który ma mniej funkcji.

   1. Bartek pisze:

    Myślałem właśnie o wersji M, ma dla mnie wystarczające funkcje. Ale rozumiem, że materiały użyte w obu wersjach sa takie same? Pomijając oczywiscie kwestie dotykowego ekranu, który chyba występuje tylko w tej droższej wersji.

 2. Pep pisze:

  Tworzywo jest ok, pomiar tętna z nadgarstka wydaje się ok (jak na 1szy dzień użytkowania) ale wyświetlacz – DUUUŻE rozczarowanie.
  Jasność dosyć kiepska (mam V800 i tam jest lepsza jasność ze dwa razy).
  Powierzchnia wyświetlacza to nie jest cała tarcza – więc trochę mała powierzchnia przy licznych informacjach, pisanych cienką czcionką nie jest najlepiej wg mnie.

  Polecam sprawdzić naocznie zanim ktoś kupi.

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Jak wygląda Polar M430 po 2 latach użytkowania?

Polar M430 jest najczęściej pojawiającym się zegarkiem w zapytaniach kierowanych do naszej redakcji. Nie ma drugiego takiego urządzenia z GPS, o którego działanie pytacie tak często, regularnie i drobiazgowo. Zapewne przemawiają za tym jego cena, funkcjonalność i bezawaryjność. Jednak dziś będzie o tym, jak wygląda ten sprzęt po 2 latach użytkowania? (więcej…)