Salomon Sonic
Salomon Sonic. Nowa kolekcja lekkiego i komfortowego obuwia

polecane

Salomon Sonic. Nowa kolekcja lekkiego i komfortowego obuwia

Redakcja
17 lutego, 2020
Aktualności

Francuska firma Salomon od lat cieszy się ugruntowaną pozycją w środowisku biegaczy górskich. Produkty Salomona w tym oczywiście obuwie są bardzo często oczywistym wyborem dla osób aktywnych, biegających w terenie czy górach.

Salomon Sonic

Portfolio marki Salomon jest naprawdę szerokie. Ostatnie lata pokazują jednak, że Salomon coraz śmielej zdaje się spoglądać na biegi asfaltowe. W sezonie wiosennym 2020 Salomon postanowił stworzyć gamę modeli Sonic: Accelerate, Balance i Confidence dedykowanych do biegania po asfaltowej nawierzchni. Pracując z przekonaniem, że buty do biegania powinny współpracować z biegaczem, a nie być przeciwko niemu, Salomon opracował trzy nowe modele Sonica zaprojektowane tak, aby pasowały do specyfiki biegu każdego biegacza. Każdy model wyposażony jest między innymi w technologię OptiVibe firmy Salomon, która pomaga biegaczom oszczędzać energię, tak aby można było biegać dłużej i szybciej.

Optivibe wykorzystuje unikalną kombinację pianek – jedną do tłumienia uderzeń i wibracji przy kontakcie z podłożem, a drugą do napędzania, umożliwiając skupienie się na poruszaniu do przodu. Aby stworzyć Optivibe, Salomon skonstruował i odtworzył wiernie ludzką nogę – w tym kości, mięśnie i więzadła tak, aby jak najbardziej skupić się i poznać biomechanikę ludzkiej nogi i stopy.

Projektanci laboratorium biomechaniki Salomona skupili się na tłumieniu wibracji przy kontakcie stopy z podłożem co miało na celu zmniejszenie zmęczenia dolnej części nogi bez utraty dynamicznego odbicia. W rzeczywistości eksperci biomechaniki Salomona byli w stanie potwierdzić 15-procentowy spadek wibracji w porównaniu z tradycyjnym obuwiem biegowym. Rozwiązanie to pomaga zmniejszyć poziom drgań przenoszonych na stopę, dzięki czemu ogranicza zmęczenie, nie wpływając przy tym negatywnie na przetaczanie stopy. Optivibe to oczywiście niejedyna technologia zastosowana w nowej kolekcji Sonica. Przyjrzyjmy się bliżej każdemu modelowi.

Sonic 3 Accelerate

Ważący zaledwie 223 g Sonic 3 Accelerate to lekkie buty treningowe z funkcjami zaprojektowanymi w celu zoptymalizowania treningu prędkości. 6 mm drop powoduje, że but jest dedykowany raczej do biegaczy zaawansowanych, biegających poprawnie technicznie. Lekkie buty treningowe Sonic 3 Accelerate wyposażono w wiele elementów pozwalających zoptymalizować prędkość: opisana szczegółowiej technologia Optivibe zmniejsza drgania i zmęczenie mięśni, Geometric Decoupling wspiera szybkie przetaczanie od kontaktu z podłożem do odbicia, a SensiFit sprawia, że but idealnie dopasowuje się do stopy i utrzymuje ją w miejscu, zapewniając komfort i dynamikę bez zbędnej masy.

W Sonicach zastosowano również sieteczkę Engineered Mesh. Zróżnicowany splot zapewnia wsparcie i trwałość lub elastyczność i przewiewność, w zależności od tego, co najbardziej potrzebne jest w danej części buta. Język buta wykonany w technologii OrthoLite Impressions, która zapewnia natychmiastową wygodę. System ten wykorzystuje wolno odkształcającą się piankę, wykonaną w 50% z oleju pochodzenia ekologicznego. Materiał zaciska się, z czasem odwzorowując kształt stopy, przez co zapewnia dokładne dopasowanie i komfort. Z kolei technologia, w której wykonane są wkładki OrthoLite gwarantuje wyjątkową amortyzację, wygodę, przewiewność i trwałość. Wykorzystanie tych wkładek to jeden z najlepszych sposobów na podniesienie komfortu użytkowania oraz funkcjonalności obuwia.

Sonic 3 Balance

Drugą propozycją z serii Sonica są buty treningowe Sonic 3 Balance. Sonic 3 Balance również charakteryzują się niewielką wagą (252 gramy), chociaż z racji większego dropu (8 mm) są nieco cięższe od Sonic 3 Accelerate. Lekkie buty treningowe Sonic 3 Balance wykorzystują szereg podstawowych elementów potrzebnych do optymalnego biegania ulicznego. Technologia Optivibe zmniejsza drgania i zmęczenie mięśni, Geometric Decoupling wspomaga bezproblemowe przetaczanie, a SensiFit sprawia, że but idealnie dopasowuje się do stopy. Oczywiście w Sonic Balance zastosowano również sieteczkę Engineered Mesh oraz technologię OrthoLite Impressions opisaną szerzej przy pierwszym modelu.

Sonic 3 Confidence

Ostatnią propozycją z nowej linii Sonica są buty Sonic 3 Confidence, które wykorzystują szereg elementów zapewniających dodatkową ochronę na drodze. 268 gram wagi oraz 10 milimetrowy drop powodują, że buty są stabilniejsze. Salomon Sonic 3 Confidence są wyposażone w funkcje zapewniające dodatkową pewność na drodze. Optivibe, unikalna kombinacja pianek (jedna do tłumienia, druga do napędzania), pomaga zredukować wibracje podczas uderzenia stopy, aby zmniejszyć zmęczenie bez wpływu na ogólne tempo. Technologia Geometric Decoupling dba o prawidłowe przetaczanie stopy podczas biegu, a cholewka Sensifit dopasuje się do kształtu stopy, delikatnie zabezpieczając ją i zapewniając przy tym dynamiczny komfort i dodatkowe bezpieczeństwo. I najważniejsze. Nawet najlepszy opis butów nie odda wrażeń jakie możemy mieć w praktyce.

Salomon Sonic

Salomon zaprasza na specjalne testy obuwia, które odbędą się w Krakowie, Katowicach, Trójmieście i Warszawie. Uczestnicy treningów będą mieli okazję przetestować kolekcję Sonic na asfaltowej nawierzchni, a dla wszystkich biorących udział w testach będą czekały niespodzianki. Każdy uczestnik treningu będzie również mógł „powalczyć” o swoje Soniki!
Start już 20 lutego. Ilość miejsc na treningach jest ograniczona dlatego zachęcamy do zapisów.

Kolekcja Sonic będzie dostępna w sieci sklepów Sklep Biegacza, gdzie będziecie mogli skorzystać z porady eksperta, który pomoże dobrać idealnego Sonica.

Źródło: tekst i zdjęcia Salomon; informacja prasowa

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Suunto Movescount – platforma pasjonatów sportów

Movescount łączy sportowców z całego świata i miłośników sprzętu fińskiego producenta – firmy Suunto. Movescount jest platformą stanowiącą bogate zaplecze informacyjne dla osób aktywnych fizycznie, które potrzebują wygodnego dostępu do wszystkich swoich treningów, a także możliwości zmiany ustawień posiadanego sprzętu Suunto. W czym jeszcze pomoże ta platforma? (więcej…)