Ruszyły zapisy na 15. Poznań Półmaraton!
Ruszyły zapisy na 15. Poznań Półmaraton!

polecane

Ruszyły zapisy na 15. Poznań Półmaraton!

Tomasz Wołoćko
14 grudnia, 2022
Biegi

Ruszyły zapisy na 15. Poznań Półmaraton. Organizatorzy imprezy, która odbędzie się 16 kwietnia 2023 roku, jeszcze mocniej postawią na ekologię. Partnerem biegu, na zaproszenie Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji, jest Warta Poznań SA. Co już wiadomo o przyszłorocznej edycji?

Ruszyły zapisy na 15. Poznań Półmaraton!

Będzie bardziej zielono i to nie tylko z racji barw klubowych Warty Poznań. Klub piłkarski, który w 2022 roku świętuje 110-lecie istnienia, stawia na rozwiązania łączące rywalizację sportową z troską o środowisko.

– Poznańskie imprezy biegowe starają się zmieniać po to, by ich organizacja stanowiła jak najmniejsze obciążenie dla środowiska. Już od kilku edycji półmaratonu i maratonu serwujemy zawodnikom na trasie kranówkę i zrezygnowaliśmy z plastikowych kubeczków. Teraz chcemy zrobić kolejne kroki w stronę bycia eko. Zielone doświadczenia Warty na pewno nam w tym pomogą – zauważa dyrektor 15. Poznań Półmaratonu, Łukasz Miadziołko.

Porozumienie o współpracy przedstawiciele POSiR i Warty Poznań SA podpisali w jednym z najbardziej zielonych zakątków naszego miasta – Palmiarni Poznańskiej.

– Sam biegam, więc mam świadomość, z jakimi problemami borykają się biegacze w różnych porach roku. Zanieczyszczone powietrze, zaśmiecone lasy – to problem ogólnopolski. Rola ekologii w bieganiu nie jest abstrakcją, dlatego chcemy dzięki kooperacji z POSiR zrobić ważny krok w kierunku coraz bardziej „zielonych” imprez biegowych i sportowych. Wspólnie będziemy inspirowali dużą społeczność i wyznaczali standard, który realizujemy także w Warcie Poznań i staramy się być coraz lepsi z każdym sezonem. Jednym słowem warto być eko – mówi Bartosz Wolny, prezes zarządu Warty Poznań SA.

Ruszyły zapisy na 15. Poznań Półmaraton!

W ramach organizacji przyszłorocznego biegu planowane są dodatkowe wydarzenia, takie jak sadzenie drzew czy sprzątanie poznańskich terenów zielonych przez sympatyków biegania. O działaniach opatrzonych hasłem #WartoByćEko będziemy informowali na bieżąco.

Link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=npvKvCU2K-U

Zapisy – co, gdzie, kiedy? Możliwość zapisów na 15. Poznań Półmaraton została uruchomiona w środę 14 grudnia. Jak zawsze zgłoszenia są przyjmowane za pomocą formularza dostępnego na stronie https://halfmarathon.poznan.pl/. Osoby, które nie będą zwlekały z zapisem, mogą liczyć na korzystniejszą cenę pakietu startowego. Do 3 stycznia będzie on kosztował 130 zł. Od 4 stycznia do końca lutego cena wzrośnie do 150 zł. Osoby zapisujące się w przedziale od 1 do 16 marca zapłacą 170 zł. Od 17 marca do 13 kwietnia cena pakietu wyniesie 200 zł, a w piątek i sobotę poprzedzającą półmaraton 230 zł. Chętni do zakupu koszulki startowej muszą do ceny pakietu doliczyć 50 zł.

Limit startujących w 15. Poznań Półmaratonie to 8 tysięcy biegaczy.

Źródło: informacja prasowa; fot. organizator 

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Buty do biegania mocno amortyzowane do szybkich treningów i startów [LISTA MODELI]

Buty do biegania dla biegaczy i biegaczek poszukujących dużej miękkości podczas treningów na twardych nawierzchniach, z odczuwalną dawką szybkości. Wskazane modele butów doskonale sprawdzą się podczas intensywnych treningów, pomagając rozwijać prędkość. Charakteryzują się podwyższoną dynamiką (responsywnością), co pozwala biegać szybciej. Buty biegowe z poniższego zestawienia można wybrać także na dzień startu w zawodach. Dzięki płynności przetoczenia, dynamice i dobrej amortyzacji pomogą przyspieszyć i dotrzeć do mety z nową życiówką. Należy jednak pamiętać, że wskazane w zestawieniu modele nie są najszybszymi butami do biegania od producentów. To oznacza, że ich cena nie będzie zawrotna, ale technologie w nich wykorzystane nie są tymi flagowymi. Wybraliśmy buty bezpieczne, stabilne i szerokie, i po które będzie mógł sięgnąć każdy biegacz, niezależnie od stopnia zaawansowania. Jeśli poszukujesz na treningu i podczas zawodów pewnej szybkości, pomyśl nad wyborem któregoś z poniższych modeli. Jeśli jesteś zawodowcem, który walczy o każdą sekundę, przejdź do innego zestawienia. (więcej…)