Runmageddon
Runmageddon znalazł sposób na przełamanie obaw przed pierwszym startem!

polecane

Runmageddon znalazł sposób na przełamanie obaw przed pierwszym startem!

Tomasz Wołoćko
Wrzesień 10, 2020
Biegi

Podczas biegów Runmageddon w Trójmieście, Wrocławiu i Warszawie każdy, kto wystartuje w formule Rekrut o godzinie 11:15, będzie mógł liczyć na wsparcie pomocników, którzy na Runmageddonie zjedli już swoje zęby.

Runmageddon

– Seria debiutantów to dla mnie bardzo ważna sprawa. Podaję pomocną dłoń ludziom, którzy dopiero zaczynają swoją zabawę z tym sportem. Ich uśmiech na mecie daje mi ogromną satysfakcję. Dobra zabawa, wspólny bieg, zespołowe pokonywanie przeszkód i tworzenie jednej wielkiej sportowej rodziny – to jest to, do czego serdecznie zapraszam wszystkich, którzy chcą, ale nie wierzą, że sami dadzą radę. Razem pokonamy Runmageddon – mówi Kamil, pomocna dłoń na trasie Runmageddonu.

W serii „Pomocna Dłoń” będzie mógł wystartować każdy, kto poprzez stronę www.runmageddon.pl zapisze się do udziału w 6-kilometrowej formule Rekrut z 30 przeszkodami o godzinie 11:15. Pierwsi śmiałkowie mogli już wziąć udział w premierowej odsłonie serii na evencie w Krakowie. Kolejni amatorzy ekstremalnych wyzwań wystartują w tę sobotę w Gdańsku, a następni będą mogli sprawdzić się na przeszkodach Runmageddonu 26 września we Wrocławiu i 10 października w Warszawie.

Runmageddon

-Swoją przygodę z Runmageddonem zacząłem, za namową przyjaciela, w maju 2017 roku o godzinie 13:15, dystansem REKRUT, na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych Partynice i od tej pory biegam regularnie będąc, można powiedzieć, takim runmageddonowym freakiem. Zaangażowałem się w ten projekt, ponieważ udział w tej specjalnej serii daje mi możliwość pomocy osobom, które boją się startu, bo uważają, że „nie dadzą rady”, a ja im powiem jedno: Przełam się, Spróbuj! Weź znajomych, przeżyjcie przygodę! Jeśli startujesz sam/sama pamiętaj, że może i na starcie nie znasz nikogo, ale na mecie dobiegasz z ludźmi, których możesz nazwać sportową rodzinką- mówi Arek Wiśniewski, który będzie towarzyszył nowicjuszom przy ich starciu z ekstremalnym wyzwaniem.

Runmageddon jest największym w Polsce i najbardziej ekstremalnym w Europie cyklicznym biegiem przez przeszkody. Zmagania odbywają się w kilkunastu lokalizacjach rocznie. W ubiegłym roku w 17 wydarzeniach wystartowało blisko 89 tysięcy osób, w tym 68 000 dorosłych i 21 000 dzieci, młodzieży i całych rodzin. Od początku istnienia cyklu do mety imprez dotarło już ponad 250 tysięcy uczestników. W 2019 roku Runmageddon kontynuował ekspansję zagraniczną, organizując kolejne edycje biegów z przeszkodami na Saharze oraz w górach Kaukaz.

Specyfika tej formy aktywności polega przede wszystkim na dobrej zabawie, ale pozwala też sprawdzić siebie. Dzięki ogromnemu wysiłkowi fizycznemu i psychicznemu, w którym pokonuje się swoje słabości, a dopiero potem rywali, uczestnicy poznają swoje maksymalne możliwości. Mają oni do przebycia różne odcinki trasy z torami przeszkód – wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą z wodą oraz ogniem. Do wyboru dla osób po 16 r.ż. są cztery formuły – INTRO (3 km i 15+ przeszkód), REKRUT (6 km i 30+ przeszkód), CLASSIC (12 km i 50+ przeszkód) oraz HARDCORE (21 km i 70+ przeszkód). Dla dzieci 4-11 lat dedykowana jest formula KIDS, zaś dla młodzieży między 12- 15 rokiem życia – Junior. Od roku 2019 Runmageddon zaczął zapraszać do ekstremalnego starcia całe rodziny, przygotowując dla nich Runmageddon Family.

Źródło: tekst i zdjęcia informacja prasowa;

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Jak dbać o buty do biegania? 7 zasad głównych

Dobre buty do biegania to buty idealnie spełniające nasze potrzeby, ale także zadbane buty. Po wyczerpującym treningu odstawiamy je w kąt, zapominając o nich do czasu kolejnej zaprawy ruchowej. I to błąd. Troska o ich stan jest ważna nie tylko ze względu na estetykę, ale przede wszystkim z uwagi na przedłużenie ich żywotności oraz nasze zdrowie. Dlaczego? Odpowiedź w artykule. (więcej…)