Runmageddon
Runmageddon znalazł sposób na przełamanie obaw przed pierwszym startem!

polecane

Runmageddon znalazł sposób na przełamanie obaw przed pierwszym startem!

Tomasz Wołoćko
wrzesień 10, 2020
Biegi

Podczas biegów Runmageddon w Trójmieście, Wrocławiu i Warszawie każdy, kto wystartuje w formule Rekrut o godzinie 11:15, będzie mógł liczyć na wsparcie pomocników, którzy na Runmageddonie zjedli już swoje zęby.

Runmageddon

– Seria debiutantów to dla mnie bardzo ważna sprawa. Podaję pomocną dłoń ludziom, którzy dopiero zaczynają swoją zabawę z tym sportem. Ich uśmiech na mecie daje mi ogromną satysfakcję. Dobra zabawa, wspólny bieg, zespołowe pokonywanie przeszkód i tworzenie jednej wielkiej sportowej rodziny – to jest to, do czego serdecznie zapraszam wszystkich, którzy chcą, ale nie wierzą, że sami dadzą radę. Razem pokonamy Runmageddon – mówi Kamil, pomocna dłoń na trasie Runmageddonu.

W serii „Pomocna Dłoń” będzie mógł wystartować każdy, kto poprzez stronę www.runmageddon.pl zapisze się do udziału w 6-kilometrowej formule Rekrut z 30 przeszkodami o godzinie 11:15. Pierwsi śmiałkowie mogli już wziąć udział w premierowej odsłonie serii na evencie w Krakowie. Kolejni amatorzy ekstremalnych wyzwań wystartują w tę sobotę w Gdańsku, a następni będą mogli sprawdzić się na przeszkodach Runmageddonu 26 września we Wrocławiu i 10 października w Warszawie.

Runmageddon

-Swoją przygodę z Runmageddonem zacząłem, za namową przyjaciela, w maju 2017 roku o godzinie 13:15, dystansem REKRUT, na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych Partynice i od tej pory biegam regularnie będąc, można powiedzieć, takim runmageddonowym freakiem. Zaangażowałem się w ten projekt, ponieważ udział w tej specjalnej serii daje mi możliwość pomocy osobom, które boją się startu, bo uważają, że „nie dadzą rady”, a ja im powiem jedno: Przełam się, Spróbuj! Weź znajomych, przeżyjcie przygodę! Jeśli startujesz sam/sama pamiętaj, że może i na starcie nie znasz nikogo, ale na mecie dobiegasz z ludźmi, których możesz nazwać sportową rodzinką- mówi Arek Wiśniewski, który będzie towarzyszył nowicjuszom przy ich starciu z ekstremalnym wyzwaniem.

Runmageddon jest największym w Polsce i najbardziej ekstremalnym w Europie cyklicznym biegiem przez przeszkody. Zmagania odbywają się w kilkunastu lokalizacjach rocznie. W ubiegłym roku w 17 wydarzeniach wystartowało blisko 89 tysięcy osób, w tym 68 000 dorosłych i 21 000 dzieci, młodzieży i całych rodzin. Od początku istnienia cyklu do mety imprez dotarło już ponad 250 tysięcy uczestników. W 2019 roku Runmageddon kontynuował ekspansję zagraniczną, organizując kolejne edycje biegów z przeszkodami na Saharze oraz w górach Kaukaz.

Specyfika tej formy aktywności polega przede wszystkim na dobrej zabawie, ale pozwala też sprawdzić siebie. Dzięki ogromnemu wysiłkowi fizycznemu i psychicznemu, w którym pokonuje się swoje słabości, a dopiero potem rywali, uczestnicy poznają swoje maksymalne możliwości. Mają oni do przebycia różne odcinki trasy z torami przeszkód – wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą z wodą oraz ogniem. Do wyboru dla osób po 16 r.ż. są cztery formuły – INTRO (3 km i 15+ przeszkód), REKRUT (6 km i 30+ przeszkód), CLASSIC (12 km i 50+ przeszkód) oraz HARDCORE (21 km i 70+ przeszkód). Dla dzieci 4-11 lat dedykowana jest formula KIDS, zaś dla młodzieży między 12- 15 rokiem życia – Junior. Od roku 2019 Runmageddon zaczął zapraszać do ekstremalnego starcia całe rodziny, przygotowując dla nich Runmageddon Family.

Źródło: tekst i zdjęcia informacja prasowa;

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Wahania masy ciała a cellulit, nadmiar skóry i rozstępy. Jak z nimi walczyć?

W czasie całego życia nasza waga mniej lub bardziej się zmienia. Czasem chudniemy, by za chwilę znów przytyć. Takie zachowanie organizmu może być spowodowane różnymi czynnikami, m.in. problemami zdrowotnymi czy stresem. Inaczej ma się sprawa, jeśli wahania wagi są efektem świadomej decyzji i pracy – na przykład poprzez regularne treningi biegowo-siłowe. Ważne, by w tych dążeniach nie stracić kontroli nad prawidłową masą ciała, a krępujące problemy skórne trzymać z daleka. Jak tego wszystkiego dokonać? (więcej…)