Fantastyczny finałowy Runmageddon w Siedlcach!

polecane

Kamil Nowak
21 listopada, 2018
Biegi

W weekend 17-18 listopada w Siedlcach odbyła się już ostatnia, tegoroczna edycja Runmageddonu. Nie zabrakło ekstremalnie trudnych przeszkód, wyjątkowo ciekawej trasy i wielu śmiałków walczących w wielkim finale. Kto okazał się być najszybszy?

Ponad 2000 osób wzięło udział w siedleckiej edycji Runmageddonu, który jednocześnie był wielkim finałem cyklu. Wśród startujących byli mieszkańcy Siedlec, żołnierze, samorządowcy, miłośnicy biegów przeszkodowych z całej Polski oraz dzieci w wieku 4-11 lat. Dwa dni eventu obfitowały w iście sportowe emocje. Pierwszego słonecznego dnia uczestnicy pokonywali formułę Rekrut, czyli 6 kilometrowy bieg z ponad 30 przeszkodami oraz trzykilometrowe Intro z minimum 15 konstrukcjami. Dzieci w wieku 4 -11 lat stanęły przed zadaniem pokonania jednokilometrowej trasy Runmageddon Kids najeżonej 10 przeszkodami. W sobotę odbyły się również II Mistrzostwa Samorządowców oraz zaczęły dwudniowe Otwarte Mistrzostwa w Biegach Przeszkodowych Żołnierzy.

W sobotę po udanych startach przyszedł czas na dekoracje najlepszych i najszybszych uczestników. W serii Elite kobiet formuły Rekrut pierwsze miejsce zdobyła Katarzyna Myalska, drugie Olga Limanowska, a trzecie Donata Chmielorz. Serie dla mężczyzn zwyciężył Tomasz Tomaka, tuż za nim na metę dotarł Mateusz Salamon, a na trzecim miejscu stanął Teofil Deciuk. W II Mistrzostwach Polski Samorządowców najszybszy okazał się być Rafał Kasza, drugie miejsce zajął Maciej Sułat, trzecie – Rafał Wtulich. Wśród Pań najszybszą była Krystyna Golec, tuż za nią dobiegła Joanna Odrzywolska, a z trzecim wynikiem Anna Ruszewska.

Niedziela przyniosła rozstrzygnięcie III Mistrzostw Polski Biegów Przeszkodowych, w których najlepszą kobietą okazała się być Małgorzata Szaruga, a wśród mężczyzn pierwsze miejsce zajął Krystian Domański, drugie Mateusz Salamon, a trzecie Teofil Deciuk. Drugiego dnia eventu wyłonieni zostali też zwycięzcy Ligi Runmageddonu. Na podium z miejscem pierwszym stanęli: Ewelina Skrętek i Jakub Sienkiewicz, drugie miejsce zdobyli Monika Sierpińska i Tomasz Laskowski, a trzecie Joanna Dądelewska i Tomasz Korczyk. Tego dnia ogłoszono też pierwszą trójkę najszybszych Runmageddończyków z miasta Siedlce. Wśród mieszkańców miasta gospodarza, najlepszymi okazali się być wśród kobiet, kolejno: Agnieszka Kosieradzka, Monika Kedziora i Anna Krasuska, wśród mężczyzn: Kamil Kobojek, Bartosz Krypski i Tomasz Przygodzki. Ostatnią ceremonią zamykającą wydarzenie była dekoracja najlepszych żołnierzy. Dwuetapowe Otwarte Mistrzostwa Polski Żołnierzy wygrała Natalia Żukowska, drugie miejsce zdobyła Dajana Korzeń. Z mężczyzn najlepszym okazał się być Kamil Pawłowski, następnie Michał Sasak i z trzecią pozycją Wojciech Wcisło.

Finał Ligi Runmageddonu i III Mistrzostwa Biegów Przeszkodowych

Runmageddon Siedlce był ostatnim wydarzeniem w roku 2018. Sezon 2019 rozpocznie się już w lutym w Warszawie. Poza polskim edycjami biegu, Organizator potwierdził już dwa eventy zagraniczne: Runmageddon Sahara w dniach 12-17 marca i Kaukaz 23-29 września 2019 r.

Źródło: informacja prasowa; fot. organizator