Runmageddon Sahara 2019
Niebywale ekscytujące biegowe wyzwanie? Jest Runmageddon Sahara 2019!

polecane

Niebywale ekscytujące biegowe wyzwanie? Jest Runmageddon Sahara 2019!

Kamil Nowak
10 stycznia, 2019
Aktualności

Naturalne przeszkody w postaci skalnych grzbietów, wody i błota w rozlewiskach rzek, do tego wszystkiego mordercze temperatury i wszechogarniające piaski Sahary – tak w wielkim skrócie można opisać nietypowe wyzwanie Runmageddon Sahara 2019. Zawodnicy, którzy ukończyli poprzednią edycję mówią, że jest to przygoda życia lub coś niezapomnianego. Dlaczego marokańska pustynia tak urzeka? O tym będzie się można przekonać już podczas najbliższego marcowego wyjazdu.

Runmageddon Sahara 2019

Runmageddon Sahara jest częścią projektu nazywanego Runmageddon Global, czyli specjalnie wyselekcjonowanych eventów, które organizowane są w całkowicie nietypowych (wyjątkowych) miejscach. Lokalizacje te są bardzo szczegółowo wybierane po to, aby zapewnić możliwość doznania niespotykanego dotąd poziomu emocji. Ponadto zaliczenie takiej wyprawy daje wiele frajdy i dumy, ponieważ pozwala zarazem sprawdzić siłę i sportowy charakter.

Jaro Bieniecki Runmageddon

Prezes Runmageddonu Jaro Bieniecki (pierwszy od lewej)

Wyprawa w ramach Runmageddon Sahara jest dostępna dla każdego, kto regularnie się rusza i chce zaznać przygody – mówił podczas konferencji prasowej prezes Runmageddonu Jaro Bieniecki.

Runmageddon Sahara 2019 będzie drugim organizowanym eventem w tym miejscu. Sukces zeszłorocznej edycji skłonił organizatorów do ponownej próby zmierzenia się z trudem realizacji biegowej wyprawy w tak odległym zakątku świata. Z ust zawodników, którzy wystartowali w edycji 2018 można usłyszeć, że było to wydarzenie, które zapamiętają na długo, a relacje, jakie udało się wytworzyć z grupą biorącą udział w wydarzeniu, na trwale ich zespoliły. Wszakże od wyprawy minęło już kilkanaście miesięcy, a w dalszym ciągu regularnie się ze sobą kontaktują i umawiają na wspólne udziały w innych biegowych eventach. Jednak osoba, która podejmie się tego ekstremalnego wyzwania nie pozostanie bez opieki. Specjalnie zebrany sztab fachowców całodobowo czuwa nad uczestnikami, aby w razie jakiejś potrzeby udzielić natychmiastowej pomocy.

konferencja Runmageddon Sahara

Konferencja poświęcona Runmageddon Sahara 2019 (Warszawa, 9 stycznia 2019 r.)

Wydarzenie jest także świetnie zorganizowane pod względem logistyki. Każdy z sześciu dni wyprawy jest dobrze rozplanowany, od transferu z lotniska do zapewnienia wyżywienia. Runmageddon Sahara 2019 odbędzie się w dniach 11-17 marca. Uczestnik może wystartować na dwóch dystansach 120 lub 50 kilometrów. W zależności od preferencji zawodników będzie możliwość wybrania formuł bez i z przeszkodami. Dlatego też Runmageddon Sahara 2019 będzie ekstremalnym wyzwaniem nie tylko dla specjalistów od biegów przeszkodowych, ale też świetnym wydarzeniem dla biegaczy długodystansowych oraz osób, które pasjonują się turystyką sportową. W ramach trzech różnorodnych etapów, uczestnicy przemierzać będą tereny całego Maroko, poznając jego piękno.

Marcin Szymański Runmageddon

Marcin Szymański, dyrektor eventu Runmageddon Sahara (pierwszy od prawej)

Bezpieczeństwo jest dla nas niezwykle istotne. […] I jeśli poruszamy tę kwestię, to należy powiedzieć o dwóch obszarach. Pierwszym jest fakt, że zawsze zabieramy swój Team, czyli wyspecjalizowanych medyków, którzy są w stanie udzielić pomocy w każdych warunkach. Drugi obszar stanowi sprzęt, który przewozimy pojazdem ciężarowym. Na nim znajdują się wszelkie urządzenia, które służą do pomocy czy ewakuacji – mówił Marcin Szymański, dyrektor eventu.

Pakiet startowy zawiera również atrakcyjną ofertę turystyczną – w programie imprezy jest między innymi zwiedzanie Marrakeszu, który stanowić będzie główną bazę logistyczną dla organizatorów. Uczestnicy biegu będą mieli też okazję skosztować wrażeń pustynnego świtu spędzając noce i poranki pod namiotami. – Jednym z naszych założeń jest to, aby imprezy typu Global miały charakter ekspedycyjny. Oznacza to, że wyjazd do Maroko jest nastawiony na obcowanie z naturą i mieszkanie w formule „campsite”, niż spanie w wygodnym hotelowym łóżku. […] Zawodnicy będą mogli doświadczyć biegu zarówno po pustyni piaszczystej, jak i pustyni kamienistej. Miejsce wydarzenia daje także możliwość zobaczenia pięknych, wielkich wydm, które są wizytówką Maroko – podkreślał Marcin Szymański.

Na pełny pakiet startowy składają się: przelot, wyżywienie, odzież startowa, nocleg, wsparcie medyczne, roadbook, lokalizator GPS. Zaś dla finiszerów, którzy zaliczą wyzwanie przygotowane będą medale i bandany. W tym momencie na start w Runmageddonie Sahara zapisanych jest około osiemdziesięciu osób. Co oznacza, że w porównaniu z zeszłoroczną edycją, w której wystartowało ponad czterdziestu biegaczy, obserwuje się dwukrotny wzrost zainteresowania marokańskim Runmageddonem. W dalszym ciągu przyjmowane są zgłoszenia do udziału w wyprawie.  Na dzień dzisiejszy wpisowe wynosi 8900 zł i obowiązuje do końca bieżącego miesiąca. Warto zapisać się wcześniej, ponieważ w lutym nastąpi podwyższenie opłaty za udział do 9900 zł.

Runmageddon Global podbije Saharę po raz drugi

Autor: Kamil Nowak; fot. własne + organizator

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Under Armour Speedform Gemini 2 Night Record – recenzja

Under Armour Speedform Gemini 2 Night Record to buty do biegania, które mówią. Zapytacie „jak to mówią, co to znaczy?”. Buty marki Under Armour zostały wyposażone w Bluetooth i można je połączyć z aplikacją sportową MapMyRun. Po więcej szczegółów zapraszamy do poniższej recenzji. (więcej…)