Runmageddon na Kocierzu już 5-6 października
Runmageddon na Kocierzu już 5-6 października

polecane

Runmageddon na Kocierzu już 5-6 października

Jerzy Stawiński
wrzesień 25, 2019
Biegi

Górski klimat przedostatniego w tym sezonie Runmageddonu będzie można poczuć podczas morderczych podbiegów i zbiegów Runmageddon na Kocierzu. Zawody zbliżają się wielkimi krokami. Już 5 i 6 października miłośnicy biegów z przeszkodami powrócą na południe Polski, by sprawdzić swoją formę i pokazać siłę i charakter na trasie.

Runmageddon na Kocierzu już 5-6 października

Górski Runmageddon Kocierz w gminie Andrychów nie będzie prostym wyzwaniem. Uczestnicy zmierzą się nie tylko z ciężkimi trasami, ale także ze specyficznym klimatem i nieprzewidywalną pogodą. Organizatorzy przygotowali aż 6 formuł, w tym te najbardziej ekstremalne – Hardcora (21 km +70 przeszkód) i Ultra (42 km +140 przeszkód).

– Na ten moment już ponad 400 osób zdecydowało się na start w naszej najdłuższej formule. To ostatnia w tym roku okazja, by sprawdzić się w Hardcorze i Ultra, a dzięki temu sięgnąć po statuetkę Weterana Runmageddonu – mówi Tomasz Prykowski, dyrektor górskiego eventu. – Na trasie pojawi się kilka wodnych przeszkód, więc gwarantujemy, że to z pewnością nie będzie „suchy” bieg.

Kocierski Sponiewierator, Wędka Żniwiarza czy Małpi Gaj – te tajemnicze nazwy to przeszkody, z którymi miłośnicy biegów przeszkodowych już za niecałe dwa tygodnie, staną oko w oko. Organizatorzy Runmageddon nie tylko zaserwują sporą dawkę czołgania i wspinaczki, ale także okazję do zjeżdżania! Na Kocierz powróci Aquamen, czyli skok do wody, podczas którego należy uderzyć w wiszący dzwonek – niewykonanie tegoż uderzenia grozi karną pętlą. Nie zabraknie również Multi riga, Kołkosznikova, czy Pole Dance, które sprawdzą siłę uchwytu startujących. Uczestnicy zostaną także sprawdzeni… mentalnie – na trasie pojawią się wolontariusze ze specjalnymi zagadkami do rozwiązania!

Dla tych, którzy chcą doświadczyć górskiego klimatu, ale preferują krótsze trasy organizatorzy przygotowali formułę Intro (3 km +15 przeszkód) oraz Rekruta (6 km +30 przeszkód). Najmłodsi (4-11 lat) także będą mieli okazję zmęczyć się w iście kocierskim stylu na trasie Kids, czyli jednym kilometrze z dziesięcioma przeszkodami. Młodzież natomiast pokaże sportowych charakter na Juniorze (2 km +15 przeszkód).

Na przedostatni w tegorocznym sezonie bieg można nadal zapisać się pod tym linkiem: https://www.runmageddon.pl/imprezy/gorski-runmageddon-kocierz-gm-andrychow-05-10-2019

Źródło: informacja prasowa; fot. Runmageddon

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

„Nowoczesny Trening Funkcjonalny”, książka dla osób chcących unikać kontuzji (ale nie tylko)

Wielu sportowców będących na początku przygody z aktywnością fizyczną ma liczne wątpliwości dotyczące tego, jak ćwiczyć, jak wykonywać rozgrzewkę czy, jak się regenerować. Książka "Nowoczesny Trening Funkcjonalny" Michaela Boyla porusza wszystkie istotne dla prawidłowego treningu kwestie. Dlaczego każdy biegacz powinien ją posiadać i przynajmniej raz przeczytać? (więcej…)