Runmageddon na Kocierzu już 5-6 października
Runmageddon na Kocierzu już 5-6 października

polecane

Runmageddon na Kocierzu już 5-6 października

Jerzy Stawiński
25 września, 2019
Biegi

Górski klimat przedostatniego w tym sezonie Runmageddonu będzie można poczuć podczas morderczych podbiegów i zbiegów Runmageddon na Kocierzu. Zawody zbliżają się wielkimi krokami. Już 5 i 6 października miłośnicy biegów z przeszkodami powrócą na południe Polski, by sprawdzić swoją formę i pokazać siłę i charakter na trasie.

Runmageddon na Kocierzu już 5-6 października

Górski Runmageddon Kocierz w gminie Andrychów nie będzie prostym wyzwaniem. Uczestnicy zmierzą się nie tylko z ciężkimi trasami, ale także ze specyficznym klimatem i nieprzewidywalną pogodą. Organizatorzy przygotowali aż 6 formuł, w tym te najbardziej ekstremalne – Hardcora (21 km +70 przeszkód) i Ultra (42 km +140 przeszkód).

– Na ten moment już ponad 400 osób zdecydowało się na start w naszej najdłuższej formule. To ostatnia w tym roku okazja, by sprawdzić się w Hardcorze i Ultra, a dzięki temu sięgnąć po statuetkę Weterana Runmageddonu – mówi Tomasz Prykowski, dyrektor górskiego eventu. – Na trasie pojawi się kilka wodnych przeszkód, więc gwarantujemy, że to z pewnością nie będzie „suchy” bieg.

Kocierski Sponiewierator, Wędka Żniwiarza czy Małpi Gaj – te tajemnicze nazwy to przeszkody, z którymi miłośnicy biegów przeszkodowych już za niecałe dwa tygodnie, staną oko w oko. Organizatorzy Runmageddon nie tylko zaserwują sporą dawkę czołgania i wspinaczki, ale także okazję do zjeżdżania! Na Kocierz powróci Aquamen, czyli skok do wody, podczas którego należy uderzyć w wiszący dzwonek – niewykonanie tegoż uderzenia grozi karną pętlą. Nie zabraknie również Multi riga, Kołkosznikova, czy Pole Dance, które sprawdzą siłę uchwytu startujących. Uczestnicy zostaną także sprawdzeni… mentalnie – na trasie pojawią się wolontariusze ze specjalnymi zagadkami do rozwiązania!

Dla tych, którzy chcą doświadczyć górskiego klimatu, ale preferują krótsze trasy organizatorzy przygotowali formułę Intro (3 km +15 przeszkód) oraz Rekruta (6 km +30 przeszkód). Najmłodsi (4-11 lat) także będą mieli okazję zmęczyć się w iście kocierskim stylu na trasie Kids, czyli jednym kilometrze z dziesięcioma przeszkodami. Młodzież natomiast pokaże sportowych charakter na Juniorze (2 km +15 przeszkód).

Na przedostatni w tegorocznym sezonie bieg można nadal zapisać się pod tym linkiem: https://www.runmageddon.pl/imprezy/gorski-runmageddon-kocierz-gm-andrychow-05-10-2019

Źródło: informacja prasowa; fot. Runmageddon

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Jak wygląda Polar M430 po 2 latach użytkowania?

Polar M430 jest najczęściej pojawiającym się zegarkiem w zapytaniach kierowanych do naszej redakcji. Nie ma drugiego takiego urządzenia z GPS, o którego działanie pytacie tak często, regularnie i drobiazgowo. Zapewne przemawiają za tym jego cena, funkcjonalność i bezawaryjność. Jednak dziś będzie o tym, jak wygląda ten sprzęt po 2 latach użytkowania? (więcej…)