RESO Suwałki Półmaraton przesunięty na 2021 rok!

polecane

RESO Suwałki Półmaraton przesunięty na 2021 rok!

Redakcja
20 kwietnia, 2020
Biegi

RESO Suwałki Półmaraton 2020 zapowiadał się jako niezwykle wyjątkowe wydarzenie! Jednak sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 spowodowała, iż organizatorzy zostali zmuszeni do odwołania tegorocznego biegu. Komunikat organizatora jest poniżej.

RESO Suwałki Półmaraton 2020

Drodzy Biegacze,

Tegoroczny kalendarz biegowy staje się coraz bardziej ubogi. Sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 powoduje, iż organizatorzy wielu wydarzeń biegowych zostali zmuszeni do zmiany ich terminu lub odwołania.

W ostatnim czasie otrzymywaliśmy wiele pytań dotyczących RESO Suwałki Półmaratonu, w tym czy pierwsza edycja biegu organizowanego w nowej formule odbędzie się 4 lipca 2020 roku?

Analizując wiele scenariuszy zorganizowania biegu w zaplanowanym terminie, zawsze na pierwszym miejscu stawialiśmy bezpieczeństwo uczestników, ale także chcieliśmy utrzymać niepowtarzalny klimat naszego miejskiego święta biegania. Klimat, który bez biegaczy i kibiców ciężko jest stworzyć.

Dlatego też podjęliśmy decyzję o odwołaniu biegu. Decyzja, która dla organizatorów i partnerów RESO Suwałki Półmaratonu jest niezwykle trudna, ponieważ w organizację tegorocznej edycji wspólnie włożyliśmy dużo wysiłku, aby „debiut półmaratonu” w Pogodnych Suwałkach pozostał na długo w pamięci uczestników. Niemniej zarówno OSiR w Suwałkach, jak i sponsor generalny RESO Europa Service byli zgodni co do tego, że organizacja zawodów w pierwotnym terminie nie jest możliwa.

Do miasta nad Czarną Hańczą, które w tym roku obchodzi 300-lecie nadania praw miejskich, ponownie zaprosimy biegaczy 3 lipca 2021 roku. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli powitać Was na słynnym suwalskim czerwonym dywanie, czyli w stylu, w jakim witamy biegaczy od 2016 roku.

Przyłączając się do akcji #wystartujępóźniej, a także promując pomoc placówkom medycznym zaangażowanym w walkę z koronawirusem, osobom, które zapisały się do udziału w biegu 04 lipca 2020 r. i wniosły opłatę, chcielibyśmy zaproponować jeden z poniższych wariantów:

  1. przeniesienie opłaty startowej na przyszłoroczną edycję 2021 (3 lipca);
  2. zwrot opłaty startowej z uwzględnieniem kosztów transferu środków oraz zobowiązań wynikających z regulaminu systemu płatności elektronicznej (10 % wartość opłaty startowej);
  3. przekazanie opłaty startowej jako darowizny na zakup sprzętu niezbędnego do walki z koronawirusem w Szpitalu Wojewódzkim im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach;

O swojej decyzji poinformujcie nas do 30 kwietnia za pomocą specjalnego elektronicznego formularza. Link do formularza znajduje się na tej stronie.

Źródło: http://resosuwalkibieg.pl/2020/04/10/oswiadczenie-organizatorow-rs21/;  fot. Aleksandra Dudziak dla: OSiR Suwałki

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Po jaką odzież sięgać, gdy za oknem panuje jesień?

Pogoda jest coraz bardziej wymagająca i to nie tylko w stosunku do biegaczy, ale także odzieży. Sportowcy, którzy nie odpuszczają treningów podczas wietrznych i chłodnych dni mają trudniejsze warunki do aktywności fizycznej. Jak radzić sobie z konfliktem na linii biegacz a pogoda? W co się ubrać, aby było ciepło? Jak chronić się przed wiatrem? (więcej…)