Półmaraton Suwałki 2020
RESO Suwałki Półmaraton. Hollywood na wyciągnięcie ręki!

polecane

RESO Suwałki Półmaraton. Hollywood na wyciągnięcie ręki!

Jerzy Stawiński
5 marca, 2020
Aktualności

RESO Suwałki Półmaraton 2020 zapowiada się wyjątkowo! Zawody rozgrywane będą w warunkach wieczornych na dystansie półmaratonu i z niezwykle ciekawym finiszem! Ostatnie metry trasy bowiem będzie można pokonać w iście hollywoodzkim stylu.

Na zawodników biorących udział w RESO Suwałki Półmaraton 2020 czekać będą: czerwony dywan, świetlne iluminacje, błyski fleszy i brawa publiczności. Tak właśnie będzie się prezentować finisz głównego biegu na dystansie 21,0975 km. Półmaraton to nowa formuła biegu, która zrodziła się z potrzeb biegaczy uczestniczących w zawodach RESO Suwałki 10,5. W roku 2020 Miasto Suwałki będzie obchodzić jubileusz 300-lecia, a więc jest to idealna okazja, aby przejść na wyższy poziom i zorganizować bieg na dystansie półmaratonu!

Polodowcowy krajobraz z licznymi jeziorami rozdzielonymi pagórkami i lasami sprawia, iż o Suwalszczyźnie mówi się „kraina piękna jak baśń”. Region kusi nie tylko niepowtarzalną naturą, ale także klimatem. Kuszą też regionalne specjały, takie jak słynne sękacze, mrowiska i kartacze.

Suwałki Półmaraton 2020

W roku 2020 w stolicy malowniczej Suwalszczyzny zagości dystans 21 kilometrów. Bardzo szybka, płaska i co najważniejsze atestowana przez Polski Związek Lekkiej Atletyki trasa, ma zapewnić uczestnikom możliwość ustanowienia nowych rekordów życiowych. Start RESO Suwałki Półmaraton 2020 zaplanowany jest na godzinę 20:00, więc o walce z palącym, wakacyjnym słońcem nie będzie mowy.

W niedzielny poranek, dzień po zmaganiach na długim dystansie, gdy sportowe emocje już opadną, o 9:00 z Placu Marii Konopnickiej ruszy rekreacyjny Bieg na Wyspę, który stał się tradycją suwalskich biegów. Będzie to Śniadaniowy Bieg na Wyspę na zalewie Arkadia. Po wspólnym pokonaniu około trzech kilometrów wszyscy spotkają się na malowniczej wyspie nad zalewem Arkadia. Tam rozpocznie się wielka, śniadaniowa uczta, do której razem zasiądą uczestnicy biegów, organizatorzy, przedstawiciele władz miasta i sponsorzy. Suwalskiej kawy, jajecznicy, ciast i tostów na pewno nikomu nie zabraknie.

Satysfakcja z pokonanego dystansu na mecie jest niedopisania. 😃😀 Zwłaszcza jeżeli wybrany dystans pokonuje się w gronie…

Opublikowany przez RESO Suwałki Półmaraton Poniedziałek, 24 lutego 2020

Limit uczestników w biegu głównym RESO Suwałki Półmaraton 2020 został wyznaczony na 1000 miejsc, zaś w biegu towarzyszącym na 300 nadanych numerów startowych. Wpisowe, które obowiązuje do 31 marca 2020 roku wynosi 70 złotych (pakiet z koszulką) lub 60 złotych za pakiet bez koszulki.

Wszystkie szczegóły znajdziecie na stronie organizatora biegów. Zaglądajcie również na Fanpage imprezy na Facebooku.

Źródła: http://resosuwalkibieg.pl/; oraz http://resosuwalkibieg.pl/suwalki-polmaraton/; fot. Aleksandra Dudziak dla: OSiR Suwałki

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Regeneracja po bieganiu. Co zrobić, aby odzyskać moc? [SPRAWDZONE PATENTY]

Trening biegowy nie kończy się w momencie zatrzymania zegarka, który odliczał czas i przebyty dystans. Nie wystarczy także wejść pod prysznic, aby się zregenerować. Aby zredukować potreningowy ból, pozbyć się skurczów czy zmniejszyć napięcie mięśniowe potrzeba odpowiednich czynności, które dostępne są dla każdego, niezależnie od poziomu wytrenowania. Jak dojść do pełni sił po męczących treningach? Co robić? (więcej…)