Red Bull 400 – bieg na Wielką Krokiew – zapisy wystartowały

polecane

Red Bull 400 – bieg na Wielką Krokiew – zapisy wystartowały

Kamil Nowak
23 czerwca, 2018
Aktualności

Red Bull 400 odbędzie się 18 sierpnia w Zakopanem. Formuła biegu przewiduje, iż zawodnicy wbiegną na Wielką Krokiew, a to oznacza 400 metrowy podbieg o nachyleniu nawet 37 stopni. Uruchomione zostały już zapisy na te wyjątkowo ciekawe zawody.

fot.  Mats Grimsaeth / Red Bull 400

Wielka Krokiew zamieni się w trasę biegową Red Bull 400. Dla przypomnienia: zadaniem uczestników jest jak najszybszy bieg od podnóża skoczni na jej szczyt. Chociaż dystans do pokonania może wydawać się prostym wyzwaniem, to biorąc pod uwagę fakt, że nachylenie skoczni to nawet 37 stopni, łatwo zrozumieć, dlaczego zawody te są tak wymagające. O tym, jak jest naprawdę, mogą przekonać się wszyscy chętni, którzy zameldują się na liście uczestników. Zapisy na zawody w Zakopanem wystartowały, formularz rejestracyjny znajduje się na stronie: redbull.pl/400. Partnerem zawodów są New Balance, Land Rover, Garmin oraz Centralny Ośrodek Sportu – Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem.

fot. Victor Engstrom / Red Bull 400

Polska jest wśród 17 przystanków, gdzie zawita tegoroczna seria międzynarodowych zawodów Red Bull 400. Rywalizacja na Wielkiej Krokwi zostanie rozegrana w dwóch kategoriach: start indywidualny oraz sztafeta (4 x 100 metrów). W każdym z indywidualnych biegów eliminacyjnych startuje po 50 zawodników (kobiety i mężczyźni osobno). Najlepsi oraz tzw. lucky looserzy, awansują do finałów. W każdym finale liczba startujących będzie taka sama jak w eliminacjach. Różnice będą dwie. W decydującej fazie pobiegną najszybsi i wszyscy będą już mieli w nogach poprzedni bieg. W przypadku sztafet nie będzie eliminacji. Od razu odbędą się biegi finałowe, a zwycięzcy zostaną wyłonieni na podstawie czasów. Dla osób, które staną na podium, przewidziane są nagrody rzeczowe (m.in. najnowsze buty trailowe New Balance Summit K.O.M, które będą miały swoją premierę właśnie podczas zawodów, Land Rover na weekend) i finansowe oraz dla wszystkich pamiątkowe medale.

Opłata startowa bieg indywidualny:
79 zł od startu rejestracji do 31.07.2018
99 zł od 01.08.2018 do 16.08.2018
119 zł na miejscu w biurze zawodów (w miarę wolnych miejsc)

Opłata startowa bieg w sztafecie:
199 zł za drużynę do 16.08.2018
299 zł za drużynę w biurze zawodów (w miarę wolnych miejsc)

Nagrody:
Za bieg indywidualny (osobna klasyfikacja kobiet i mężczyzn):
1. miejsce: trofeum, najnowsze buty trailowe New Balance Summit K.O.M, Land Rover na weekend, nagroda finansowa: 1500 zł oraz nagrody rzeczowe
2. miejsce – nagroda finansowa: 1000 zł oraz nagrody rzeczowe
3. miejsce – nagroda finansowa: 500 zł oraz nagrody rzeczowe

Źródło: informacja prasowa Red Bull / fot. otwieracz Ole Martin Wold , Red Bull 

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Kapitalny Garmin Venu Sq Music. Opcji wiele, cena super – RECENZJA

Garmin Venu Sq to kapitalny sprzęt, który łączy codzienne obowiązki z monitorowaniem stanu zdrowia i funkcjami treningowymi. Z tym urządzeniem na nadgarstku łatwiej ogarniemy plan dnia i sprawy, które należy wykonać, ale też uda się nam lepiej zapanować nad potrzebną dawką ruchu i ćwiczeniami z planu treningowego. Kto będzie zadowolony z posiadania Venu Sq? Co z dokładnością pomiarów podczas aktywności fizycznej? Będzie też okazja do zakupu urządzenia w niższej cenie! (więcej…)