Radosław Dudycz zaprasza na treningi przed startem w 6. Gdańsk Maratonie
Radosław Dudycz zaprasza na treningi przed startem w 6. Gdańsk Maratonie!

polecane

Radosław Dudycz zaprasza na treningi przed startem w 6. Gdańsk Maratonie!

Jerzy Stawiński
24 stycznia, 2020
Aktualności

Na trzy miesiące przed startem 6. Gdańsk Maratonu powrócił popularny i chwalony przez biegaczy cykl treningów „Aktywuj się w Maratonie”, podczas których pod okiem Radosława Dudycza można przygotować się do wielkiego wyzwania.

Radosław Dudycz zaprasza na treningi przed startem w 6. Gdańsk Maratonie

Największym magnesem zajęć jest oczywiście sama osoba Radosława Dudycza, dwukrotnego mistrza i multimedalisty Mistrzostw Polski w Maratonie, uczestnika wielu prestiżowych biegów w kraju i zagranicą. Ale nie tylko jego pomoc merytoryczna jest nieoceniona dla biegaczy. Spotkania w dużej grupie mają także inne pozytywne aspekty.

– Zawsze łatwiej jest trenować w towarzystwie, wzajemnie się motywować i wspierać. Podczas treningów spotykają się osoby ze wspólną pasją, łączy je także cel – przebiegnięcie maratonu. Wiem, że podczas takich zajęć nawiązują się znajomości i przyjaźnie – zauważa Radosław Dudycz.

Przygotowania do 6. Gdańsk Maratonu będą przebiegały według podobnego schematu jak te przed rokiem, z jedną, ale ważną różnicą. Zamiast dwóch wspólnych treningów tygodniowo, będzie jeden.

– Będziemy spotykać się w każdą niedzielę o godzinie 9:00 przy zbiorniku retencyjnym przy ulicy Świętokrzyskiej, dokładnie tam, gdzie przed rokiem. Uczestnicy zajęć będą mieli też rozpisane treningi indywidualne na resztę tygodnia. Dla osoby, która ma co najmniej roczną bazę biegową i brała już udział w biegach na krótszym dystansie, powiedzmy półmaratońskim, trzy miesiące powinny wystarczyć, żeby się zmobilizować i dobrze przygotować do 6. Gdańsk Maratonu – uważa koordynator projektu.

Radosław Dudycz podkreśla, że o ile zajęcia są skierowane przede wszystkim właśnie do tych osób, które szykują się do startu 19 kwietnia, mogą z nich skorzystać także osoby o mniejszym stażu biegowym.

📢Wiemy, że wyczekujecie, więc spieszymy z informacją. Już w najbliższą niedzielę 26.01 startuje kolejna edycja treningów…

Opublikowany przez Gdańsk Maraton Czwartek, 23 stycznia 2020

– Po raz kolejny będziemy mieli dwie grupy: początkującą i zaawansowaną. Treningi będą ułożone specjalnie pod tych, którzy chcą poprawić swoje wyniki w maratonie bądź zmierzyć się po raz pierwszy z dystansem 42 kilometrów i 195 metrów. Natomiast w pierwszej części zajęć, tej trochę bardziej nastawionej na kwestie techniczne, mogą wziąć także osoby, które jeszcze nie czują się na siłach, żeby przebiec Maraton, ale chciałyby wystartować, powiedzmy, w przyszłym roku – kończy Radosław Dudycz.

6. Gdańsk Maraton 2020 zapowiada się jako prawdziwe biegowe święto, które potrwa od 18 do 19 kwietnia! Tylko do końca stycznia 2020 roku śmiałkowie mogą skorzystać z opłaty startowej w wysokości 109 złotych. Po tym terminie wymagane wpisowe urośnie do 129 zł.

Potrzebujesz więcej informacji o treningach? Zerknij tutaj. Poszukujesz więcej informacji o maratonie? Zerknij tutaj.

Źródło: informacja prasowa;Gdański Ośrodek Sportu

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

ASICS GEL-KAYANO 30 – ikona powraca!

Końcówka czerwca mnie zaskoczyła. Kilka ostatnich dni tego miesiąca spędziłem w Berlinie na europejskiej premierze butów ASICS GEL-KAYANO 30. Wydarzenie pod nazwą Running Never Felt Better zgromadziło ponad 150 gości z całej Europy, głównie biegaczy i ekspertów. Dzięki wykładom, podczas których mówiono o technologii i procesie powstania buta, spotkaniom z ekspertami i możliwości biegania w najnowszej odsłonie KAYANO w gronie profesjonalnych sportowców nigdy wcześniej nie pochłonąłem tylu informacji tylko o jednym bucie. Mogę zaryzykować stwierdzenie – pół żartem, pół serio – że jestem jedną z najlepiej poinformowanych o modelu KAYANO osób w Polsce. Poniżej mój obszerny test ASICS GEL-KAYANO 30. (więcej…)