14. PZU Półmaraton Warszawski.
14. PZU Półmaraton Warszawski. Trasę i koszulkę techniczną da się lubić

polecane

14. PZU Półmaraton Warszawski. Trasę i koszulkę techniczną da się lubić

Luty 8, 2019
Aktualności

Do startu jednego z największych półmaratonów w kraju pozostało już tylko 50 dni. Oznacza to, że biegowa wiosna w Warszawie rozpocznie się 31 marca. Wydarzeniem, które rozbudzi miasto będzie 14. PZU Półmaraton Warszawski. Organizator zaprezentował już zarówno oficjalne koszulki, jak i trasę biegu.

Półmaraton Warszawski trasa biegu 2019

( trasa w większym formacie dostępna jest tutaj)

Nie ma ewolucji, ani rewolucji. Pobiegniemy identyczną trasą co rok temu. Na szczęście ta była szybka, pozwalała podziwiać Warszawę i komfortowo biec od startu do mety. Jest to także bezpieczny wariant, który umożliwia udział tysiącom biegaczy w półmaratonie. Tak, aby odpowiednio zabezpieczyć trasę, jej skrzyżowania i dojazdy. Droga, po której będą biec zawodnicy jest też optymalna pod kątem czasowych zmian w organizacji ruchu.

14. PZU Półmaraton Warszawski 2019

14. PZU Półmaraton Warszawski rozpocznie się na Nowym Mieście przy ulicy Konwiktorskiej. Uczestnicy ruszą w kierunku Placu Wilsona, a następnie Mostem Gdańskim udadzą się na prawą stronę Wisły. Blisko 1/3 trasy prowadzić będzie po praskiej stronie rzeki. Z powrotem do Śródmieścia trasa poprowadzi Mostem Świętokrzyskim. Z Powiśla biegacze udadzą się ulicą Rozbrat w kierunku Parku Agrykola. Ostatnie kilometry będą wiodły na południe – Wybrzeżem Kościuszkowskim i Wybrzeżem Gdańskim w kierunku mety zlokalizowanej przy Multimedialnym Parku Fontann.

14. PZU Półmaraton Warszawski prezentacja koszulki startowej

Warszawa da się lubić – szczególnie podczas biegu. Oficjalne koszulki techniczne marki New Balance z limitowanej serii dostępne są w pakietach startowych. Organizator podaje, że już w tej chwili swój start w biegu zadeklarowało ponad 8,5 tysiąca osób. Zapisy nadal trwająwystarczy wejść na stronę zapisów i kliknąć przycisk „Zapisz się”. Lepiej nie zwlekać z deklaracją udziału do ostatniej chwili – z końcem lutego wzrasta stawka opłaty startowej, a po 22 marca liczba pakietów będzie ograniczona.

Półmaraton Warszawski 2019 sponsorem PZU

Fundacja „Maraton Warszawski” kontynuuje współpracę z PZU. Spółka ponownie wesprze organizację wiosennego wydarzenia biegowego. Kontynuacja wspólnych działań pomoże wspiąć się na jeszcze wyższy poziom organizacyjny. – Cieszymy się, że PZU będzie wciąż naszym partnerem. Kilka lat temu dzięki nawiązaniu współpracy mogliśmy wykonać milowy krok w rozwoju naszych imprez i przy kolejnych edycjach stabilnie je rozwijać. Kontynuacja pracy z PZU gwarantuje nam siłę napędową do dalszego rozwoju – mówi Marek Tronina, prezes Fundacji „Maraton Warszawski”.

14. PZU Półmaraton Warszawski.

Półmaraton Warszawski jest jednym z największych biegów ulicznych w Polsce i jednym z największych na tym dystansie w Europie. Bieg otrzymał certyfikat Road Race Silver Label przyznawany przez międzynarodową organizację IAAF. Imprezie towarzyszy też największa biegowa akcja charytatywna w kraju – #BiegamDobrze. Tegoroczny cel to 1 MILION złotych zebrany na rzecz organizacji dobroczynnych przez uczestników biegu.

Źródło: informacja prasowa; fot. organizator

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Bieganie niszczy stawy. Czy to prawda?

Jeśli zaczynasz biegać, to pewnie spotkałeś się nie raz ze stwierdzeniem, że bieganie zniszczy Tobie stawy, ale czy to prawda? Czy bieganie działa na stawy na tyle destrukcyjnie, że będziesz kiedyś cierpieć na jakieś schorzenia lub nabawisz się ciężkiego urazu?  (więcej…)