14. PZU Półmaraton Warszawski.
14. PZU Półmaraton Warszawski. Trasę i koszulkę techniczną da się lubić

polecane

14. PZU Półmaraton Warszawski. Trasę i koszulkę techniczną da się lubić

Kamil Nowak
8 lutego, 2019
Aktualności

Do startu jednego z największych półmaratonów w kraju pozostało już tylko 50 dni. Oznacza to, że biegowa wiosna w Warszawie rozpocznie się 31 marca. Wydarzeniem, które rozbudzi miasto będzie 14. PZU Półmaraton Warszawski. Organizator zaprezentował już zarówno oficjalne koszulki, jak i trasę biegu.

Półmaraton Warszawski trasa biegu 2019

( trasa w większym formacie dostępna jest tutaj)

Nie ma ewolucji, ani rewolucji. Pobiegniemy identyczną trasą co rok temu. Na szczęście ta była szybka, pozwalała podziwiać Warszawę i komfortowo biec od startu do mety. Jest to także bezpieczny wariant, który umożliwia udział tysiącom biegaczy w półmaratonie. Tak, aby odpowiednio zabezpieczyć trasę, jej skrzyżowania i dojazdy. Droga, po której będą biec zawodnicy jest też optymalna pod kątem czasowych zmian w organizacji ruchu.

14. PZU Półmaraton Warszawski 2019

14. PZU Półmaraton Warszawski rozpocznie się na Nowym Mieście przy ulicy Konwiktorskiej. Uczestnicy ruszą w kierunku Placu Wilsona, a następnie Mostem Gdańskim udadzą się na prawą stronę Wisły. Blisko 1/3 trasy prowadzić będzie po praskiej stronie rzeki. Z powrotem do Śródmieścia trasa poprowadzi Mostem Świętokrzyskim. Z Powiśla biegacze udadzą się ulicą Rozbrat w kierunku Parku Agrykola. Ostatnie kilometry będą wiodły na południe – Wybrzeżem Kościuszkowskim i Wybrzeżem Gdańskim w kierunku mety zlokalizowanej przy Multimedialnym Parku Fontann.

14. PZU Półmaraton Warszawski prezentacja koszulki startowej

Warszawa da się lubić – szczególnie podczas biegu. Oficjalne koszulki techniczne marki New Balance z limitowanej serii dostępne są w pakietach startowych. Organizator podaje, że już w tej chwili swój start w biegu zadeklarowało ponad 8,5 tysiąca osób. Zapisy nadal trwająwystarczy wejść na stronę zapisów i kliknąć przycisk „Zapisz się”. Lepiej nie zwlekać z deklaracją udziału do ostatniej chwili – z końcem lutego wzrasta stawka opłaty startowej, a po 22 marca liczba pakietów będzie ograniczona.

Półmaraton Warszawski 2019 sponsorem PZU

Fundacja „Maraton Warszawski” kontynuuje współpracę z PZU. Spółka ponownie wesprze organizację wiosennego wydarzenia biegowego. Kontynuacja wspólnych działań pomoże wspiąć się na jeszcze wyższy poziom organizacyjny. – Cieszymy się, że PZU będzie wciąż naszym partnerem. Kilka lat temu dzięki nawiązaniu współpracy mogliśmy wykonać milowy krok w rozwoju naszych imprez i przy kolejnych edycjach stabilnie je rozwijać. Kontynuacja pracy z PZU gwarantuje nam siłę napędową do dalszego rozwoju – mówi Marek Tronina, prezes Fundacji „Maraton Warszawski”.

14. PZU Półmaraton Warszawski.

Półmaraton Warszawski jest jednym z największych biegów ulicznych w Polsce i jednym z największych na tym dystansie w Europie. Bieg otrzymał certyfikat Road Race Silver Label przyznawany przez międzynarodową organizację IAAF. Imprezie towarzyszy też największa biegowa akcja charytatywna w kraju – #BiegamDobrze. Tegoroczny cel to 1 MILION złotych zebrany na rzecz organizacji dobroczynnych przez uczestników biegu.

Źródło: informacja prasowa; fot. organizator

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Elektrostymulacja lekiem na potreningowy ból? Testujemy aparat Bluetens

Elektrostymulacja stała się bardzo modnym terminem używanym przez wielu marketingowców. Podobno jest lekiem na potreningowy ból, modelowanie sylwetki, szybkie spalanie tkanki tłuszczowej, a nawet rozbijanie cellulitu. Czy elektrostymulacja działa, jak wpływa na organizm i jakie dobroczynne skutki można odczuć stosując zabiegi z jej udziałem, opowiemy przy okazji testu aparatu Bluetens. (więcej…)