bieganieuskrzydla.pl

37. PZU Maraton Warszawski

Wrzesień 28, 2015

37. PZU Maraton Warszawski przeszedł już do historii. Tysiące biegaczy w stolicy i podium zdobyte przez Kenijczyków. Maraton Warszawski ostatni raz odbył się z metą na Stadionie Narodowym.

Zwycięzcą 37. PZU Maratonu Warszawskiego został Ezekiel Omullo (Kenia), który dystans 42 km 195 m pokonał w 02:09:19. Na podium stanęli także: Victor Kipchirchir (Kenia) z czasem 02:10:45 oraz Johnstone K. Mayio (Kenia), który pokonał trasę maratonu w 02:10:58.

Najszybszą kobietą 37. PZU Maratonu Warszawskiego została Ruth Wanjiru (Kenia), która pokonała dystans w czasie 02:29:39. Drugą kobietą na mecie była Lilia Fiskowicz (Mołdawia) z czasem 02:35:12, trzecia wbiegła natomiast Polka – Izabela Trzaskalska z czasem 02:35:33.

W pierwszej dziesiątce maratońskiej stawki wbiegło również dwóch Polaków: Dariusz Nożyński z czasem 02:25:13 oraz Bartosz Olszewski z czasem 02:25:55.