W niedzielę 13 września PZU Cracovia Półmaraton Królewski
W niedzielę 13 września PZU Cracovia Półmaraton Królewski [TRASA]

polecane

W niedzielę 13 września PZU Cracovia Półmaraton Królewski [TRASA]

Tomasz Wołoćko
10 października, 2019
Aktualności

W najbliższy weekend startuje 6. PZU Cracovia Półmaraton Królewski, który zgromadzi tysiące miłośników biegania. Trasa biegu została wytyczona przez atrakcyjne części Krakowa, start i meta przy TAURON Arenie Kraków. Pierwsze utrudnienia w ruchu będą się pojawiać od godz. 4:00 w dniu zawodów. Jakimi ulicami będą się poruszać biegacze?

PZU Cracovia Półmaraton Królewski trasa

W dniu 13 października (niedziela) odbędzie się szósta już edycja PZU Cracovia Półmaraton Królewski. Start zawodników nastąpi z ul. Lema o godz. 11:00. Na zawodników czekać będzie trasa licząca 21097,5 km, która została wytyczona w ten sposób, aby w zasięgu wzroku zawodników były atrakcyjne części Krakowa łącznie z cennymi zabytkami.

Uczestnicy PZU Cracovia Półmaraton Królewski znów przebiegną przez krakowski Rynek Główny, na który dotrą Plantami i ul. Wiślną, a następnie podążą ul. Grodzką, św. Idziego i Bernardyńską. Na trasie zawodów, prowadzącej m.in. przez wyżej wymienione ulice Starego Miasta, biegacze będą mieć w zasięgu wzroku najsłynniejsze krakowskie zabytki takie jak: Wawel, Wieża Ratuszowa, Sukiennice oraz historyczne budowle sakralne – jak kościoły Mariacki czy Na Skałce. Poza tymi znanymi rejonami Krakowa, trasa została poprowadzona przy TAURON Arenie Kraków, Stadionach Miejskich: im. Henryka Reymana i Cracovia a także nowoczesne, charakterystyczne dla miasta obiekty – jak Centrum Kongresowe ICE czy Kładka im. Ojca L. Bernatka. Wszystko to oznacza, że trasa jest bardzo ciekawa dla przyjezdnych miłośników aktywności ruchowej.

6. PZU Cracovia Półmaraton Królewski trasa

Trasa 6. PZU Cracovia Półmaraton Królewski wytyczona została ulicami Krakowa. Start zlokalizowano przed TAURON Areną Kraków, później: al. Pokoju (pod prąd) do skrzyżowania z ul. Ofiar Dąbia, ul. Portową, ul. Dekerta w prawo w ul. G. Herlinga-Grudzińskiego, ul. Zabłocką, ul. Nadwiślańską, ul. Brodzińskiego, ul. Staromostową. Później przez Bulwar Podolski i ul. Rollego do skrętu w prawo na Most Hetmański (pod prąd), a następnie: ul. Ludwinowską, ul. Konopnickiej, al. Krasińskiego do deptaku al. 3 Maja, gdzie wykonają zawrotkę przed pętlą w Cichym Kąciku, później jezdną al. Maja, al. Krasińskiego, ul. Zwierzyniecką, ul Podzamcze, ul Powiśle. Później Plantami do ul. Wiślnej do Rynku Głównego. następnie ul. Grodzkiej, ul. Św. Idziego, ul. Bernardyńską, Bulwarem Inflanckim, Bulwarem Kurlandzkim, ul. Miedzianą, ul. Ofiar Dąbia, al. Pokoju do skrzyżowania z ul. Lema i do TAURON Areny Kraków.

PZU Cracovia Półmaraton Królewski startuje o godzinie 11:00. Biegacze będą mieli 3 godziny na pokonanie całej trasy liczącej 21097,5 km. W związku z organizacją tego wydarzenia, w niedzielę 13 września już od godziny 4:00 do godz. 18 będzie zamknięta ulica Lema. Pozostałe ulice po których będą się poruszać zawodnicy będą zamykane przed wydarzeniem, od około godziny 9:00. Utrudnienia w ruchu obejmą także MPK Kraków, czyli komunikację miejską miasta. Tramwaje oraz duża liczba autobusów będzie kursować objazdami. Pełna informacja dotycząca utrudnień w ruchu związanych z komunikacją miejską jest opublikowana na stronach organizatora biegu.

Skrócony harmonogram imprezy:

⏱ 11:00 start – ul. Lema przy TAURON Arenie Kraków
⏱ ok. 12:00 – finisz pierwszego mężczyzny
⏱ ok. 12:10 – finisz pierwszej kobiety
⏱ Limit czasu: 3,0 godziny
⏱ ok. 14:00 ostatni zawodnik na mecie

Pozostałe informacje są tutaj: https://bieganieuskrzydla.pl/tag/cracovia-polmaraton/

Źródło: https://www.pzucracoviapolmaraton.pl/ fot. 5. PZU CPK – wybrane zdjęcia Filip Radwański Archiwum Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

  1. Anon pisze:

    „Na zawodników czekać będzie trasa licząca 21097,5 km” coś długi ten półmaraton 🙂

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Najnowszy Brooks
Ghost 8

Najnowszy model Ghost 8 od Brooks Running to połączenie równowagi, amortyzacji oraz niskiej wagi. Buty są przeznaczony dla biegaczy, którzy chcą pokonywać coraz to więcej kilometrów, ale lubią też sobie czasami mocno przyspieszyć. Kuszą nowoczesnym designem i  nie odstraszają swoją ceną.    (więcej…)