bieganieuskrzydla.pl

5. PZU Cracovia Półmaraton Królewski

5. PZU Cracovia Półmaraton Królewski. Jak dojechać do TAURON Areny?

Październik 14, 2018

Zbliża się 5. PZU Cracovia Półmaraton Królewski i bieg 5 dla Niepodległej. W półmaratonie weźmie udział około 10500 zawodników. Co to oznacza dla Krakowa? Jak poruszać się po mieście? Jak dojechać na linię startu? W jakich godzinach będą występowały utrudnienia w ruchu?

 

5. PZU Cracovia Półmaraton Królewski

 

W niedzielę – 14 października – rozpoczną się dwie atrakcyjne imprezy biegowe – 5. PZU Cracovia Półmaraton Królewski i 5 dla Niepodległej. Ich uczestnicy wystartują na ulicy Stanisława Lema – sprzed TAURON Areny Kraków – by po pokonaniu dystansów 21 097,5 m oraz 5 km zakończyć zmagania wewnątrz największej w Polsce hali widowiskowo-sportowej. Po zapisach internetowych liście startowej 5. PZU CPK jest już 10 364 biegaczy. Wystrzał startera oznajmiający start tegorocznej edycji półmaratonu nastąpi o godzinie 11:00.

 

Jak dojechać na miejsce startu będąc zawodnikiem biorącym udział w Cracovia Półmaratonie Królewskim?

 

▶️ Jak najszybciej dojechać do startu? Organizator poleca dojazd komunikacją miejską, która dla zweryfikowanych uczestników 5. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego jest darmowa w dniu 14.10.2018 r., na podstawie numeru startowego. Blisko TAURON Areny Kraków znajdują się zarówno przystanki tramwajowe, jak i autobusowe.

 

Tramwaje:

 

▶️ przystanek TAURON Arena Kraków /Al. Pokoju: linia nr 1, 14, 22

▶️ przystanek TAURON Arena Kraków Wieczysta (od strony ul. Mogilskiej/Al. Jana Pawła II): linia nr 4, 5, 9, 10, 52

 

Autobusy:

 

▶️ przystanek TAURON Arena Kraków /Al. Pokoju: linia nr 128

▶️ przystanek TAURON Arena Kraków Wieczysta: linia nr 124, 128, 424

 

Dojazd samochodem: 14.10.2018 r. dla uczestników 5. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego przeznaczone zostanie 1000 miejsc na parkingach TAURON Areny Kraków. Natomiast 12 i 13 października dla biegaczy dostępne będzie około 200 miejsc.

 

Z parkingów będzie można korzystać w godzinach funkcjonowania Biura Zawodów:

▶️ 14.10.2018 (niedziela) wjazd do godziny 9:00, wyjazd po godzinie 15:00

 

Wjazd na miejsca postojowe będzie możliwy za okazaniem karty parkingowej. W tym dniu wjazd na parkingi tylko od strony ul. Mogilskiej. Nie będzie możliwości wyjazdu z parkingu w trakcie biegów.

 

Biuro zawodów znajduje się na poziomie „A” TAURON Areny Kraków przy ul. Stanisława Lema 7 w Krakowie. Czynne jest 14.10.2018 r. w godzinach 8:00-10:00 Uwaga! W dniu wyścigu Biuro Zawodów wyłącznie wydaje pakiety startowe. Nie ma możliwości zapisania się oraz uiszczenia opłaty startowej.

5. PZU Cracovia Półmaraton Królewski. Kiedy odebrać pakiet startowy?

Obszerniejszy poradnik dotyczący dojazdu w lokalizację startu imprezy znajduje się na stronie organizatora – zachęcamy do przejrzenia tej stronyStart 5. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego nastąpi 14 października 2018 roku (niedziela) o godzinie 11:00 z ul. Lema – przed TAURON Areną Kraków. Brama startowa zostanie zamknięta po ok. 20 minutach od sygnału startera. Miejsca w strefach startowych można zajmować od godziny 10:00. Zawodnicy mają 3 godziny według regulaminu na przebiegnięcie trasy. Zatem utrudnienia w ruchu będą występowały od godziny 9:30 do godziny 14:30. Wszelkie najświeższe informacje o Cracovia Półmaraton Królewski publikujemy w specjalnym dziale portalu.

 

Źródło: na podstawie; fot. archiwum własne portalu 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Przeczytaj również

Aplikacja Garmin Face-It – co to jest?

Znudziła Ci się już grafika wyświetlana na ekranie sprzętu marki Garmin? Producent za sprawą aplikacji Garmin Face-It umożliwia zmianę wyglądu tarczy zegarka na dowolne zdjęcie. Jak działa ten dodatek? Jak można z niego skorzystać?  (więcej…)