5. PZU Cracovia Półmaraton Królewski
5. PZU Cracovia Półmaraton Królewski. Jak dojechać do TAURON Areny?

polecane

5. PZU Cracovia Półmaraton Królewski. Jak dojechać do TAURON Areny?

Kamil Nowak
14 października, 2018
Aktualności

Zbliża się 5. PZU Cracovia Półmaraton Królewski i bieg 5 dla Niepodległej. W półmaratonie weźmie udział około 10500 zawodników. Co to oznacza dla Krakowa? Jak poruszać się po mieście? Jak dojechać na linię startu? W jakich godzinach będą występowały utrudnienia w ruchu?

5. PZU Cracovia Półmaraton Królewski

W niedzielę – 14 października – rozpoczną się dwie atrakcyjne imprezy biegowe – 5. PZU Cracovia Półmaraton Królewski i 5 dla Niepodległej. Ich uczestnicy wystartują na ulicy Stanisława Lema – sprzed TAURON Areny Kraków – by po pokonaniu dystansów 21 097,5 m oraz 5 km zakończyć zmagania wewnątrz największej w Polsce hali widowiskowo-sportowej. Po zapisach internetowych liście startowej 5. PZU CPK jest już 10 364 biegaczy. Wystrzał startera oznajmiający start tegorocznej edycji półmaratonu nastąpi o godzinie 11:00.

Jak dojechać na miejsce startu będąc zawodnikiem biorącym udział w Cracovia Półmaratonie Królewskim?

▶️ Jak najszybciej dojechać do startu? Organizator poleca dojazd komunikacją miejską, która dla zweryfikowanych uczestników 5. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego jest darmowa w dniu 14.10.2018 r., na podstawie numeru startowego. Blisko TAURON Areny Kraków znajdują się zarówno przystanki tramwajowe, jak i autobusowe.

Tramwaje:

▶️ przystanek TAURON Arena Kraków /Al. Pokoju: linia nr 1, 14, 22

▶️ przystanek TAURON Arena Kraków Wieczysta (od strony ul. Mogilskiej/Al. Jana Pawła II): linia nr 4, 5, 9, 10, 52

Autobusy:

▶️ przystanek TAURON Arena Kraków /Al. Pokoju: linia nr 128

▶️ przystanek TAURON Arena Kraków Wieczysta: linia nr 124, 128, 424

Dojazd samochodem: 14.10.2018 r. dla uczestników 5. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego przeznaczone zostanie 1000 miejsc na parkingach TAURON Areny Kraków. Natomiast 12 i 13 października dla biegaczy dostępne będzie około 200 miejsc.

Z parkingów będzie można korzystać w godzinach funkcjonowania Biura Zawodów:

▶️ 14.10.2018 (niedziela) wjazd do godziny 9:00, wyjazd po godzinie 15:00

Wjazd na miejsca postojowe będzie możliwy za okazaniem karty parkingowej. W tym dniu wjazd na parkingi tylko od strony ul. Mogilskiej. Nie będzie możliwości wyjazdu z parkingu w trakcie biegów.

Biuro zawodów znajduje się na poziomie „A” TAURON Areny Kraków przy ul. Stanisława Lema 7 w Krakowie. Czynne jest 14.10.2018 r. w godzinach 8:00-10:00 Uwaga! W dniu wyścigu Biuro Zawodów wyłącznie wydaje pakiety startowe. Nie ma możliwości zapisania się oraz uiszczenia opłaty startowej.

5. PZU Cracovia Półmaraton Królewski. Kiedy odebrać pakiet startowy?

Obszerniejszy poradnik dotyczący dojazdu w lokalizację startu imprezy znajduje się na stronie organizatora – zachęcamy do przejrzenia tej stronyStart 5. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego nastąpi 14 października 2018 roku (niedziela) o godzinie 11:00 z ul. Lema – przed TAURON Areną Kraków. Brama startowa zostanie zamknięta po ok. 20 minutach od sygnału startera. Miejsca w strefach startowych można zajmować od godziny 10:00. Zawodnicy mają 3 godziny według regulaminu na przebiegnięcie trasy. Zatem utrudnienia w ruchu będą występowały od godziny 9:30 do godziny 14:30. Wszelkie najświeższe informacje o Cracovia Półmaraton Królewski publikujemy w specjalnym dziale portalu.

Źródło: na podstawie; fot. archiwum własne portalu 

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Pierwszy trening biegowy. Jak biegać? [WIDEO]

Pierwszy trening biegowy nie będzie idealny, nie będzie cudowny, ale jest krokiem w stronę lepszego życia. Dzisiejszy poradnik jest dedykowany osobom, które chcą rozpocząć przygodę ze sportem, ale jeszcze nigdy nie biegały. Jak powinien wyglądać pierwszy trening biegowy? Jak się do niego przygotować? Czego możemy się spodziewać w trakcie biegu? (więcej…)