Przed nami Poland Business Run! [CO, GDZIE, KIEDY?]
Przed nami Poland Business Run! [CO, GDZIE, KIEDY?]

polecane

Przed nami Poland Business Run! [CO, GDZIE, KIEDY?]

Tomasz Wołoćko
6 września, 2019
Biegi

Co? Bieg charytatywny Poland Business Run. Gdzie? W 9 lokalizacjach na terenie Polski. Kiedy? W najbliższą niedzielę 8 września o godzinie 10:30. W wydarzeniu wezmą udział znani i lubiani, ale także wszyscy, którzy chcą pomóc innym. Natomiast każdy może przyjść i kibicować!

Przed nami Poland Business Run! [CO, GDZIE, KIEDY?]

W najbliższą niedzielę, 8 września, o godz. 10:30 jednocześnie w 9 miastach Polski wystartują uczestnicy 8. edycji charytatywnego biegu Poland Business Run. Kraków, Poznań, Katowice, Łódź, Warszawa, Wrocław, Gdańsk, Lublin, Rzeszów – te miasta wezmą udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. Biznesowa sztafeta cieszy się coraz większym zainteresowaniem – tym razem weźmie w niej udział ponad 29 tys. osób, czyli o 5,5 tys. więcej niż rok temu. Dla wielu firm udział w imprezie jest już coroczną tradycją.

– W tym roku zapisy przeszły nasze oczekiwania. Dosłownie kilka wolnych miejsc dla drużyn zostało w Rzeszowie, który jest gospodarzem naszej imprezy po raz drugi. W pozostałych miastach komplet zawodników zapisał się na kilka tygodni przed startem, a na listach rezerwowych mamy jeszcze prawie 3 tys. osób – komentuje Marta Hernik, dyrektor projektu Poland Business Run. – To pokazuje, jak ogromnym zainteresowaniem cieszy się nasza charytatywna sztafeta i chęć pomagania osobom po amputacjach i z niepełnosprawnością ruchową. Myślę, że możemy już to powiedzieć – w przyszłym roku będzie nas jeszcze więcej i pomożemy jeszcze bardziej – dodaje przedstawicielka Fundacji Poland Business Run, która jest głównym organizatorem imprezy.

Poland Business Run to charytatywny bieg

Pobiegną nie tylko zespoły z dużych międzynarodowych korporacji, ale także pracownicy lokalnych przedsiębiorstw, magistratów, sportowcy, aktorzy i ludzie kultury. Wśród Ambasadorów biegu są w tym roku Euzebiusz Smolarek, Mateusz Mika, Dawid Woliński, Robert Kupisz, Maurycy Popiel, Mateusz Janicki, Rafał Sonik, Adrianna Palka, Adam Czerwiński, Marcin Zacharzewski, Hiroaki Murakami, Kabaret Smile, Tomasz Osmulski oraz drużyna Śląsk Wrocław.

W tym roku do imprezy dołączyli też trenerzy Fitness Tour, którzy poprowadzą rozgrzewki przed startem we wszystkich miastach. Są wśród nich rozpoznawalne twarze polskiej branży fitness, których profile w mediach społecznościowych obserwują dziesiątki tysięcy osób, m.in. Agata Dąbrowska (@fitbyagata), Małgorzata Mączyńska (@maczfit), Dawid Krakowiak (@krakowiak_team), Natalia Gacka-Dressler (@nataliagacka), Joanna Majewska (@majewska_asia).

Biegowi jak co roku towarzyszy charytatywna akcja “Pomagam Bardziej”. W ramach inicjatywy każdy może wpłacić dowolną kwotę na rzecz beneficjentów Fundacji Poland Business Run za pośrednictwem drużyn zapisanych na bieg. Zespół, który zachęci do przekazywania charytatywnych środków i zbierze na swoje konto największą kwotę, otrzyma Żółtą Koszulkę Lidera projektu Roberta Kupisza. Kwoty zostaną podliczone w dniu biegu, czyli 8 września o godz 12:00. Zwycięskie drużyny odbiorą koszulki ze sceny.

W każdym z miast 5-osobowe drużyny wystartują punktualnie o 10:30. Wszyscy zawodnicy będą mieli do pokonania dystans ok. 3,8 km. Około 12:30 odbędzie się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Na teren imprezy organizatorzy zapraszają mieszkańców miast, nie tylko osoby, które biorą udziału w biegu – na miejscu zaplanowano atrakcje dla dorosłych i dzieci.

Pozostałe bieżące informacje są tutaj ->> https://bieganieuskrzydla.pl/tag/poland-business-run/

Źródło tekstu i zdjęć: http://www.polandbusinessrun.pl/

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Strava Live Segments – kolarska rywalizacja i wspaniała zabawa

Strava Live Segments jest płatną opcją dostępną w niezwykle popularnym serwisie dla kolarzy i biegaczy Strava. Głównie chodzi o ściganie się z innymi zawodnikami na wielu trasach oraz bicie coraz to bardziej wyśrubowanych rekordów. Jeśli lubisz sportowe wyzwania, emocjonującą rywalizację i jeździsz na rowerze lub biegasz, to zostaniesz fanem tzw. segmentów. Jak działa platforma Strava? Jaki sprzęt będzie potrzebny? (więcej…)