10. DOZ Maraton Łódź 2020 zapisy
Przed nami 10. DOZ Maraton Łódź 2020! [ZAPISY]

polecane

Przed nami 10. DOZ Maraton Łódź 2020! [ZAPISY]

Jerzy Stawiński
Listopad 6, 2019
Biegi

W dniach 17-19 kwietnia 2020 roku odbędzie się wielkie święto biegaczy przy okazji 10. edycji DOZ Maraton Łódź! Organizatorzy jubileuszowego biegu zapowiadają, że trasa będzie bardzo szybka i ciekawa, ponieważ zawodnicy będą mieli w zasięgu wzroku najciekawsze miejsca wciąż zmieniającej się i piękniejącej Łodzi.

10. DOZ Maraton Łódź 2020 zapisy

10. DOZ Maraton Łódź odbędzie się w dniach 17-19 kwietnia 2020 roku. Organizatorzy spodziewają się, że we wszystkich biegach weźmie udział około 10 tys. uczestników! Trasa ma być szybka i ciekawa. Meta jak co roku usytuowana będzie w Atlas Arenie, gdzie finisz zawsze jest tak wspaniałym i niepowtarzalnym przeżyciem. Jubileuszowa edycja, to dużo niespodzianek.

DOZ Maraton Łódź w nowej odsłonie? Dla tych, którzy jeszcze nie czują się na siłach, aby pokonać królewski dystans, a 10 km to trochę za mało, mogą zmierzyć się z dystansem półmaratonu w dwuosobowej sztafecie. Zawodnicy startujący w 2 osobowej drużynie Half&Half Maraton oprócz sklasyfikowania w sztafecie, mogą rywalizować o zwycięstwo indywidualne na dystansie półmaratońskim.

Organizatorzy zapraszają na wspólne treningi, przygotowujące do kwietniowego eventu. Bezpłatne zajęcia DOZ Drużyny odbywać się będą dwa razy w tygodniu, w środy i niedziele, w Parku na Zdrowiu.

W 2019 roku wygrał Etopczyk Getaye uzyskując wynik na mecie 2:14,39. Wyprzedził Andrzeja Rogiewicza oraz Ukraińca Yurija Rusyuka. Zwyciężczyni DOZ Maratonu Łódź 2019 Dominika Stelmach przekroczyła linię mety po 2:39,11 s. Pokonała Biwott Gladys Jepkurui oraz Katarzynę Pobłocką. Atrakcją DOZ Maratonu Łódź była rywalizacja dwóch sztafet: Olimpijczycy zimowi vs Olimpijczycy letni. Lepsi okazali się ci pierwsi, którzy w ogólnych rozrachunku zajęli 20. miejsce (03:16:09 s.). Olimpijczycy letni uplasowali się na 23. lokacie (03:21,14s.). Najlepsza z 6-osobowych drużyn okazała się ekipa Kalenji by Decathlon (02:33,58s.).

Opublikowany przez DOZ Maraton Łódź Sobota, 21 września 2019

Wszystkie szczegóły znajdziecie na nowej stronie DOZ Maraton Łódź w regulaminach poszczególnych biegów.

Zaglądajcie również na Fanpage imprezy na Facebooku.

Źródło: https://lodzmaraton.pl/

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Jak dobrać buty do biegania? Przykład z ASICS GT-2000

Jak dobrać buty do biegania? Czy podczas wyboru kierować się typem nawierzchni? Co to znaczy, że konkretny model butów dedykowany jest dla biegaczy ze stopą neutralną, pronującą lub supinującą? Co jeszcze wziąć pod uwagę? - to tylko cztery przykłady pytań z długiej listy wątpliwości pojawiających się w trakcie poszukiwania idealnego obuwia biegowego. (więcej…)