medal 10. PKO Białystok Półmaraton
Program Jubileuszowego 10. PKO Białystok Półmaratonu

polecane

Program Jubileuszowego 10. PKO Białystok Półmaratonu

Jerzy Stawiński
8 maja, 2023
Aktualności

10. PKO Białystok Półmaraton odbędzie się w dniach 13-14 maja 2023 r. To oczywiście nie jeden bieg, a cały sportowy weekend! W tym roku odbędzie się jubileuszowa 10. edycja PKO Białystok Półmaraton, która zapowiada się naprawdę okazale.

medal 10. PKO Białystok Półmaraton

Unikalne medale z wizerunkiem jednej z rzeźb z Ogrodów Branickich, charakterystyczne piękne koszulki będące niemal dziełami sztuki, malownicze trasy z licznymi zielonymi terenami, a do tego niezapomniana, pełna radości i pozytywnej energii, przyjacielska atmosfera. Półmaraton Białystok zdążył już zyskać grono wiernych fanów i wyrobić sobie doskonałą markę. Ponieważ jednym z wyróżników weekendu z PKO Białystok Półmaratonem jest rodzinna atmosfera, w programie nie może brakować atrakcji skierowanych do wszystkich osób, także tych najmłodszych.

trasa 10. PKO Białystok Półmaraton

W sobotę tradycyjnie wszyscy uczestnicy mogą rano wziąć udział w Biegu Śniadaniowym. To aktywność głównie o charakterze integracyjnym, polegająca na tym, by w dużej grupie, wśród innych biegaczy pokonać spokojnym tempem 4 km, rozruszać się i nawiązać ciekawe znajomości.

Następny punkt w planie imprezy stanowi PKO Bieg Juniora, czyli biegi dla dzieci i młodzieży. W sobotę ponad tysiąc dzieci będzie miało okazję rywalizować na dystansach 100 m, 600 m lub 1 km. Po swoje (być może pierwsze w życiu) medale mogą pobiec już nawet 2-latkowie. Kiedy 13 maja 2023 r. w sobotni wieczór w Białymstoku zacznie zapadać zmrok, będzie to znak, że nadchodzi czas na pierwsze z głównych dań całego weekendu. Punktualnie o 21:00 na trasę wyruszą bowiem zawodniczki i zawodnicy startujący w PKO Nocnym Biegu na 5.

Program Jubileuszowego 10. PKO Białystok Półmaratonu
13 maja 2023 (sobota)
godz. 9:00 – Bieg Śniadaniowy
godz. 14:00 – PKO Bieg Juniora – (100 m, 600 m, 1 km)
godz. 21:00 – PKO Nocny Bieg na 5

14 maja 2023 (niedziela)
godz. 10:00 – Jubileuszowy Półmaraton

Więcej informacji: https://bieganieuskrzydla.pl/tag/10-bialystok-polmaraton-2023/

Źródło: oprac. własne; fot. organizator / informacja prasowa;

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Altra Olympus 3.5, czyli buty do biegania w terenie [TEST]

Altra Olympus 3.5 to najnowsza odsłona kultowych już butów do biegania w terenie amerykańskiego producenta Altra Running. Cieszę się, że ta nowość trafiła w moje ręce, a ściśle mówiąc na moje stopy, ponieważ z wcześniejszego modelu byłem bardzo zadowolony. Poprzednik dobrze współgrał ze mną podczas treningów. A jak poradziły sobie buty o oznaczeniu 3.5? Czy jestem z nich zadowolony? (więcej…)