Premiera Asics GEL-Kayano 25. Relacja z wydarzenia

polecane

Premiera Asics GEL-Kayano 25. Relacja z wydarzenia

Kamil Nowak
3 lipca, 2018
Aktualności

30 czerwca w Warszawie odbyła się premiera najnowszej odsłony butów, które przez lata stały się w oczach wielu biegaczy synonimem wsparcia, bezpieczeństwa i technicznego rozwoju firmy Asics. Mowa oczywiście o modelu Asics GEL-Kayano 25. Naszej redakcji nie mogło zabraknąć na premierze butów, które pokochało środowisko biegaczy.

Premiera butów miała miejsce w Sklepie biegacza na Powiślu w Warszawie

Punktualnie o godzinie 11:00 w sercu Warszawy rozpoczęła się prezentacja najnowszego modelu butów do biegania Asics:Kayano oznaczony liczbą 25, a w zasadzie Asics Day, bo dziś mamy dzień, w Sklepie Biegacza na Powiślu, który upłynie nam pod znakiem fantastycznej frajdy, i to frajdy krok w krok z Asicsem – tak przywitał zaproszonych gości Maciej Razik z Asics Polska. – Razem z załogą Sklepu Biegacza i z zespołem Asics chciałbym zabrać Was w niezwykłą podróż, a mianowicie cofniemy się o 25 lat do tyłu i sprawdzimy jak to wszystko się zaczęło, jak zaczęła się historia legendy modelu, który tak chętnie jest wybierany przez biegaczy na całym świecie – podkreślał we wstępie Razik.

Maciej Razik z Asics Polska

Bogata historia butów Asics GEL-Kayano 25 sięga 1993 roku, kiedy to: – Toshikazu Kayano, japoński projektant w Kobe, gdzie zlokalizowane jest centrum dowodzenia Asisc, otrzymuje niezwykłe zadanie, bo nie liczy się design, nie liczy się cena, nie liczy się także charakterystyka, ma stworzyć buta, o którym będzie głośno na świecie. Pan Toshikazu buduje buta, którego nazwie GEL-Kayano. Swoim nazwiskiem postanowił ochrzcić ten model. Skąd czerpie inspiracje? Interesuje go żuk, a w zasadzie egzoszkielet żuka. Jest zafascynowany, jak bardzo ten element sprawia, że żuk jest bezpieczny, że otrzymuje wsparcie, że nie musi się bać tego, co dzieje się w naturze. Tak samo ma to działać w przypadku modelu Kayano. Przez kolejne lata buty stały się synonimem wsparcia. Projekt ewoluuje w stronę jednej myśli. To ma być bezpieczny but dla biegaczy – opowiadał Maciej Razik.

Rok 2018 to dla nas czas wielkich urodzin – rok legend. Rozpoczęliśmy od wielkich celebracji 20. edycji modelu Nimbus, a dziś naszym bohaterem jest synonim stabilizacji, model GEL-Kayano 25, który dla Asics jest ikoną, pierwowzorem takim jakim kilka lat temu był model Metarun. W końcówce 2015 roku buty Metarun były bardzo mocnym sygnałem wypuszczonym przez Asics na rynek biegowy. To było obuwie, które powstało bez żadnego parcia, bez żadnego ciśnienia, jeśli chodzi o koszty, o design i technologie. 8 patentów w modelu Metarun, w tym zupełnie nowa technologia FlyteFoam, która powraca w 2018 roku, w zupełnie nowej odsłonie – mówił Maciej Razik.

Męskie Asics GEL-Kayano 25

– Bohaterem dzisiejszego spotkania jest komfort, zaufajcie mi, że te 25 lat doświadczeń inżynierów Asicsa może być interesującą propozycją nawet przy bardzo długich wybieganiach – podkreślał Maciej Razik dodając: – Świetna cholewka, zupełnie nowy projekt podeszwy środkowej, inne czucie podłoża, a to wszystko ma wpływać na większą dynamikę biegu. Kayano przez lata był uznawany za najlepiej amortyzowany but w naszej ofercie, i tak będzie nadal, ale dzięki patentom na nowo odczujemy wszystko to, co dzieje się pod stopą w czasie biegu. Prócz tego stabilizacja, czyli to, czym Kayano wyróżnia się na rynku. W praktyce, w tym męskim Kayano, w tych 325 gramach fajnej biegowej radochy, ukrywają się trzy bardzo ważne patenty. Po pierwsze, technologia FlyteFoam Propel, która jest pianką wypełniającą w całości podeszwę środkową. W porównaniu do technologia FlyteFoam, którą znaliśmy do tej pory, mamy tutaj o 10% większą trwałość tego materiału i też dużo lepsze czucie podłoża. Drugą istotną innowacją jest technologia FlyteFoam Lyte – najlżejsza obecnie pianka na rynku ukryta tuż pod naszą piętą. Ona ma fantastycznie wytłumić pierwsze drgania i wstrząsy powstające w czasie lądowania. Ma zadbać o to, aby nowa konstrukcja butów była bardzo lekka. Po trzecie, dwuwarstwowy Mesh – a w zasadzie laserowo cięta cholewka, która dopasowuje się do stopy niczym skarpeta, bo doskonały but biegowy, to doskonale dopasowany but biegowy – podkreślał Maciej Razik.

Asics GEL-Kayano 25 – legendarna amortyzacja GEL

Nie mogło zabraknąć legendarnej konstrukcji GEL, która w tej chwili jest dla Asics synonimem technologii rozwijanej od ponad 30 lat. Jest częścią, która charakteryzuje nasze buty. Widoczny element GEL pod piętą, oraz ukryty znajdujący się w przedniej części butów GEL-Kayano 25 – wyjaśnia Maciej Razik z Asics Polska i dodaje: – Prócz tego elementy dbające o dobre trzymanie stopy, o zapobieganie zjawisku nadpronacji oraz linia Guidance Line, która przeszywa podeszwę wzdłuż, i która naprowadza stopę na najbardziej optymalny tor. Poza tym guma węglowa AHAR Plus. To ten element sprawi, że każda pogoda będzie idealna na trening.

Arkadiusz Gardzielewski 

Po zakończeniu prezentacji wszystkich zmian, jakie wprowadzono w tegorocznej edycji butów Asics GEL-Kayano 25, gości zaproszono do wspólnego treningu pod okiem biegowych ekspertów z drużyny ASICS FrontRunner, której przewodził Arkadiusz Gardzielewski. W międzyczasie, pozostali goście mogli dokładnie zapoznać się z ekspozycyjnymi egzemplarzami butów Kayano. Naszą uwagę przyciągnęła niesamowita kolorystyka, która wyróżnia ten model od pozostałych butów do biegania. Egzemplarze łączące kolory biały, niebieski, czerwony i czarny genialnie prezentują się na żywo. Pod względem wizualnym nie można niczego zarzucić tym butom – zarówno damskie jak i męskie zdecydowanie rzucają się w oczy.

Asics GEL-Kayano 25 w centrum uwagi 

Asics GEL-Kayano 25 są stworzone specjalnie dla biegaczy z nadpronującą stopą. Przeznaczone do biegania na twardych nawierzchniach typu asfalt, chodnik czy kostka brukowa. Cena katalogowa butów to 759 zł brutto. Dziękujemy za zaproszenie firmie Asics, a Sklepowi Biegacza za wspaniałą gościnność.

Pozostałe zdjęcia z eventu w Sklepie biegacza:

Autor: Kamil Nowak, kontakt: run@bieganieuskrzydla.pl; fot. archiwum własne

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Jak i kiedy należy się rozciągać? Porady fizjoterapeutki

Jak i kiedy należy się rozciągać (po bieganiu czy przed)? Rozciąganie mięśni w pozycji statycznej, a może dynamicznie? Jak siedzenie 8 godzin w pracy wpływa na mięśnie? O prawidłowym rozciąganiu się i najważniejszych kwestiach związanych z tym zagadnieniem opowie Ewa Witek-Piotrowska - fizjoterapeutka z Kliniki Rehabilitacji Sportowej ORTOREH. (więcej…)