Już po raz szósty stolica Wielkopolski ugości biegaczy Wings for Life
Już po raz szósty stolica Wielkopolski ugości biegaczy Wings for Life!

polecane

Już po raz szósty stolica Wielkopolski ugości biegaczy Wings for Life!

Tomasz Wołoćko
3 maja, 2019
Biegi

5 maja, o godzinie 13:00, w Poznaniu, już po raz szósty, rozpocznie się tegoroczna edycja Wings for Life 2019. Na poznańskiej liście startowej znajduje się 8000 biegaczy, zaś na całym świecie będzie ich około 100 tys.! Ten dzień stanowi ukoronowanie wszystkich starań fundacji Wings for Life o znalezienie skutecznego rozwiązania dla osób, które nie mogą poruszać się na własnych nogach – jeżdżą na wózku.

Wings for Life 2019

fot. Bartek Woliński

Bieg rozpocznie się na placu centralnym Międzynarodowych Targów Poznańskich (plac Św. Marka) punktualnie o godz. 13:00 dla wszystkich uczestników. 8000 biegaczy w sercu Wielkopolski rozpocznie zmagania na trasie, która nie ma mety. Wszystkie miejsca zostały już dawno wykupione, ale w dalszym ciągu można wziąć udział w Wings for Life World Run 2019!

Wszystko to dzięki specjalnie przygotowanej aplikacji – App Runów, która umożliwia udział w tym wydarzeniu. Każdy, kto włączy się w akcję stanie się także częścią społeczności, która zbiera środki na badania nad leczeniem urazów rdzenia kręgowego. Wśród nich będą ci, którzy startów w różnych biegach mają na koncie dziesiątki, jak i debiutanci. Zarówno dla jednych, jak i drugich organizator przygotował poradnik, który pozwoli spędzić pierwszą niedzielę maja w radosnym nastroju i cieszyć się ze świetnego wyniku sportowego.

trasa Wings for Life 2019

Trasa biegu przebiega przez teren miasta Poznania przez ok. 10 km. Później bieg przemieszcza się na wschód w stronę Gniezna, aby po 36 km skręcić na północ na tereny wiejskie, gdzie rozpocznie się ostatnia faza biegu, którego trasa ma w tym roku maksymalną długość 75 km. Jak wyliczyć tempo biegu tak, aby dobiec jak najdalej?

profil trasy Wings for Life 2019

Punkty żywieniowe na trasie będą rozlokowane co ok. 5 kilometrów. Do dyspozycji uczestników będą: woda, banany, napój energetyczny Red Bull, na dalszych punktach dodatkowo izotonik. W pobliżu punktów będą rozstawione toalety. Szczegółowe lokalizacje punktów żywieniowych: 5,8 km / 9,9 km / 15 km / 19,9 km / 24,9 km / 29,9 km / 34,9 km / 39,9 km / 44,9 km / 49,9 km / 54,9 km / 59,9 km / 65 km / 70 km.

jak wrócić na start trasy Wings for Life 2019

Jak wrócić na metę Wings for Life 2019? Tuż przed nadjechaniem Samochodu Pościgowego zza pleców uczestników nadjadą inne pojazdy i rowerzyści, którzy zapowiadać będą zbliżanie się mety. Uczestnicy wyprzedzeni przez Samochód Pościgowy kończą bieg. Po tym fakcie prosi się wszystkich zawodników, aby zeszli z trasy i bezpiecznie udali się do najbliższej flagi oznaczającej trasę. Z tego miejsca będą podejmowani zawodnicy i odwożeni na pętlę tramwajową Zawady w Poznaniu. Stamtąd dedykowanymi tramwajami dojechać będzie można na przystanek pod wejście główne MTP. Niektóre autobusy, szczególnie z dalszych kilometrów trasy, pojadą bezpośrednio do Miasteczka Wings for Life World Run.

Harmonogram Wings for Life 2019 (niedziela, 5 maja)

8:00 – 11:00 – czynne Biuro Zawodów, odbiór pakietów startowych, certyfikacja wózków do biegu;
11:30 – 12:00 – spotkanie drużyn z kapitanami (Plac Centralny);
11:45 – 12:30 – wejście do oznaczonych boksów startowych;
12:30 – wspólna rozgrzewka w boksach startowych oraz briefing dyrektora sportowego;
13:00 – start Wings for Life World Run 2019;
13:30 – start Samochodu-mety.

Źródło zdjęć: https://www.wingsforlifeworldrun.com/pl/pl/poznan/

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

New Balance SC Trainer v2 – moje nogi są jak Lancia [TEST BUTÓW]

New Balance FuelCell SuperComp Trainer v2 – pod tą skomplikowaną nazwą kryją się buty do biegania z płytką karbonową na twarde nawierzchnie. Dodać trzeba, że jest to but treningowo-startowy. Model, w którym trudno jest biegać wolno. Konstrukcja podeszwy w naturalny sposób sugeruje biegaczowi, żeby wbił wyższy bieg, znacznie przyspieszył i poczuł wiatr we włosach. W tych butach nawet jak stoimy w miejscu, to chcemy od razu ruszyć – z piskiem podeszwy. Tak ja odbieram konstrukcję tego modelu, która przypomina nieźle rozbujaną łódkę. Inaczej mówiąc, poświęć na przeczytanie tej recenzji dosłownie kilka minut, a przekonasz się – moim zdaniem – że to tego modelu brakowało ci na nogach, gdy szedłeś robić interwały lub wtedy, gdy ścigałeś się z kolegami i przegrałeś. (więcej…)