14. PKO Poznań Półmaraton
Poznań Run Expo, czyli biegacze na pierwszym miejscu | 14. PKO Poznań Półmaraton

polecane

Poznań Run Expo, czyli biegacze na pierwszym miejscu | 14. PKO Poznań Półmaraton

Edward Królikowski
17 marca, 2022
Aktualności

Wiosenna edycja Poznań Run Expo, pod hasłem „Czas na biegową przygodę”, to wydarzenie przede wszystkim dla osób zainteresowanych bieganiem i aktywnością sportową, niezależnie od poziomu zaawansowania. Od 1 do 3 kwietnia w Poznaniu potrwa prawdziwe biegowe święto. Co już wiadomo o tym wydarzeniu?

14. PKO Poznań Półmaraton

Przez ostatnie lata wydarzenie organizowane na Międzynarodowych Targach Poznańskich przy poznańskim półmaratonie i maratonie, znane jako Poznań Sport Expo, obejmowało szeroką gamę okołosportowych atrakcji. Wydarzenie wciąż ewoluuje. – Nowa nazwa znacznie lepiej od dotychczasowej oddaje charakter wydarzenia, jakie chcemy organizować i marki, którą chcemy budować – zauważa Dagmara Suprun, dyrektor Poznań Run Expo.

Organizatorzy wychodzą naprzeciw wszystkim, którzy biegają od dłuższego czasu lub dopiero skłaniają się ku tej formie sportowej aktywności. W pawilonie nr 3 zaplanowana została strefa ze sprzętem i prelekcjami przeznaczonymi dla obu tych grup. Poznań Run Expo ma być więc świętem biegaczek i biegaczy, niezależnie od poziomu ich sportowego zaawansowania. Znajdą tam pomysły na rozpoczęcie treningu, podpowiedzi przy zakupienie obuwia, strojów i akcesoriów, informacje o diecie oraz porady dla początkujących najczęstszych błędach technicznych popełnianych przez biegaczy.

Czy zmiany w formule Poznań Run Expo oznaczają, że od najbliższej edycji stanie się ono wydarzeniem tylko dla miłośników biegania? Organizatorzy uspokajają. Niezmiennym elementem pozostanie choćby bogata ekspozycja, która nie ograniczy się do sprzętu dla biegaczy. Na stoiskach wystawców będzie można zapoznać się z oferta m.in. odzieży, obuwia, dodatków, akcesoriów dla sportowców, suplementów diety i urządzeń wspierających treningi.

Wzorem poprzednich edycji uczestnicy 14. PKO Poznań Półmaraton będą odbierać pakiety startowe na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Poznań Run Expo i biuro zawodów będą zlokalizowane w pawilonie nr 3 i czynne od piątku, 1 kwietnia od godz. 10:00. W sobotę, o godz. 14:00 na Placu Marka, tuż przy pawilonach, odbędą się biegi dla dzieci i młodzieży.

Podobnie jak jesienią, razem z nimi pobiegnie Sofia Ennaoui – wicemistrzyni Europy w biegu na 1500 m, a także ambasadorka City Diet. – Poznań Run Expo ma być miejscem, w którym jego uczestnicy, bez względu na wiek, aktywnie i biegowo, spędzą pierwszy kwietniowy weekend – mówi Dagmara Suprun.

Również z tego powodu wiosenna edycja wydarzenia będzie bezpłatna i – odmiennie od poprzedniej – nie będzie wymagała rejestracji. W ten sposób Poznań Run Expo staje się otwarte dla wszystkich zwiedzających.

Więcej informacji o wiosennej edycji Poznań Run Expo na www.runexpo.pl oraz na www.grupamtp.pl.

Źródło: tekst i zdjęcia informacja prasowa; 

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

W jaki sposób zegarek Apple Watch mierzy tętno?

Apple Watch umożliwia nadgarstkowy pomiar tętna. Dzięki tej funkcji użytkownik smart zegarka otrzymuje dostęp do wartościowych parametrów w trakcie treningu, ale również dnia codziennego. Czego warto się dowiedzieć o module mierzącym tętno? Jak dokładny jest pomiar tętna w Apple Watch? (więcej…)