Poznań Półmaraton 2023: powraca wielkie bieganie do stolicy Wielkopolski. Na starcie 15. Poznań Półmaratonu będzie ok. 8000 zawodników! W niedzielę (16 kwietnia) odbędzie się jeden z najpopularniejszych i najchętniej wybieranych wśród biegaczy Poznań Półmaraton. W związku z organizacją tak dużego wydarzenia pojawią się utrudnienia w ruchu i opóźnienia w kursowaniu komunikacji miejskiej. Jak poruszać się po Poznaniu 16 kwietnia? Jaka jest trasa półmaratonu?
fot. Dorota Szota
W weekend biegową stolicą zostanie Poznań. Ponad 8000 biegaczy wybrało 15. Poznań Półmaraton jako wydarzenie sportowe, w którym chcą wziąć udział. Trasa półmaratonu biegnie znanymi ulicami stolicy Wielkopolski po to, żeby biegacze mogli zawalczyć o pobicie własnych życiówek. Po mieście wytyczono jedną pętlę o długości ponad 21 km. Start biegu zaplanowano na godz. 10:00. Zawodnicy mają 180 min (według regulaminu imprezy) na pokonanie trasy i dotarcie do mety zlokalizowanej na Placu Marka na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Największe utrudnienia w ruchu pojawią się przed godz. 10:00, czyli przed startem zawodników. Fala 8000 biegaczy pojawi się na ulicach Poznania. Utrudnienia w ruchu na trasie biegu potrwają do ok. godz. 13:30.
Jaka jest trasa Poznań Półmaraton 2023? Jakie utrudnienia w ruchu czekają mieszkańców? Spis ulic dla trasy 15. Poznań Półmaratonu: Start – ul Grunwaldzka, ul. Grunwaldzka, ul. Jugosłowiańska, ul. Taczanowskiego, ul. Ściegiennego, ul. Arciszewskiego, ul. Hetmańska, ul. Dolna Wilda – Rondo, ul. Dolna Wilda, ul. Piastowska, ul. Droga Dębińska, ul. Strzelecka, ul. Garbary, ul. Małe Garbary, ul. Solna, ul. Nowowiejskiego, ul. Pułaskiego, ul. Roosevelta Rondo Kaponiera, ul. Roosevelta, ul. Bukowska, ul Grunwaldzka, meta: Plac Marka na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Trasa będzie zamknięta w godz. od ok. 8:00 do 13:30.
fot. Jakub Kaczmarczyk
Trasa 15. Poznań Półmaratonu zaczyna się i kończy na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Organizatorzy wyznaczyli jedną pętlę ulicami miasta, która przecina dzielnice Łazarz, Wilda, Stare Miasto, Jeżyce i Grunwald. Na całej trasie półmaratonu funkcjonować będą tzw. śluzy, umożliwiające przecięcie trasy biegu. Organizatorzy zwracają jednak uwagę, że w momencie, gdy przez dany odcinek będzie przebiegała główna grupa zawodników, przejazd przez nie będzie niemożliwy. Poszczególne odcinki trasy 15. Poznań Półmaratonu będą stopniowo otwierane wraz z przebiegnięciem ostatnich zawodników. Przywrócenie ruchu ostatniego odcinka trasy przewidywane jest około godziny 13:30.
Nie wiesz, jak poruszać się po mieście w dniu półmaratonu? Zadzwoń! Wszelkich informacji odnośnie poruszania się po mieście w dniu półmaratonu można uzyskać dzwoniąc pod nr telefonu: 502 622 438. Koordynator udzieli informacji, które ulice są zamknięte i jaki objazd najlepiej wybrać. Powie też, które linie tramwajowe i autobusowe zmieniły swój kurs i którędy pojadą tymczasowe linie (działające jedynie w dniu półmaratonu). Infolinia czynna będzie 16 kwietnia (niedziela) w godz. 7.00 – 13.00.
16 kwietnia (niedziela) ok. 8000 biegaczy wyruszy na trasę półmaratonu. Start biegu zaplanowano na godz. 10:00. Jeśli ktoś pamięta trasę sprzed roku, tegoroczna jest taka sama jak w roku 2022, a co za tym idzie, stworzy doskonałą okazję do poprawy życiówek. Start półmaratonu zlokalizowany będzie na ulicy Grunwaldzkiej w okolicy Poznań World Trade Center.
Źródło: oprac. na podstawie: https://halfmarathon.poznan.pl/strefa-zawodnika/utrudnienia-w-ruchu/ fot. otwierające Dorota Szota
Pytanie: czy tych kilometrów nie można by było zorganizować na obrzeżach miasta ,tylko unieruchamiać i tak rozpierdzielone centrum miasta przez remonty??? Czy ktoś w urzędzie miasta ma głowę na karku i potrafi nią myśleć,czy o wszystkim decyduje „DŻEJ DŻEJ”,człowiek anty motoryzacyjny i anty poznański? SZOK!!!!!!!