12. PKO Poznań Półmaraton trasa
12. PKO Poznań Półmaraton – trasa z perspektywy biegacza [WIDEO]

polecane

12. PKO Poznań Półmaraton – trasa z perspektywy biegacza [WIDEO]

Kamil Nowak
1 lutego, 2019
Biegi

12. PKO Poznań Półmaraton odbędzie się 14 kwietnia 2019 roku. Na liście startowej jest już ponad 4600 zawodników, zaś na dzień dzisiejszy (1 lutego) wpisowe wynosi 90 złotych. Jak prezentuje się trasa tegorocznej edycji półmaratonu?

12. PKO Poznań Półmaraton przebiegać będzie następującymi ulicami:

Start – ul Grunwaldzka na wysokości World Trade Center MTP,
– Odcinek ul. Grunwaldzka (nitka północna) do ulicy Cmentarnej,
– Grunwaldzka (nitka południowa),
– Jugosłowiańska,
– Taczanowskiego,
– Ściegiennego,
– Arciszewskiego,
– Hetmańska (nitka południowa),
– Dolna Wilda – Rondo (obiegamy je),
– Dolna Wilda,
– Piastowska,
– ul .Droga Dębińska,
– Strzelecka (pod prąd),
– Garbary,
– Małe Garbary,
– Solna (pod prąd),
– Niepodległości (zgodnie z kierunkiem),
– Święty Marcin (zgodnie z kierunkiem),
– Rondo Kaponiera (obiegamy),
– Roosevelta,
– Bukowska,
– Grunwaldzka,
🥇Meta na MTP.

Do 12. PKO Poznań Półmaratonu pozostało dokładnie 71 dni. Wydarzenie to będzie wyjątkowe, bowiem w tym roku nakładają się wielkie jubileusze. Oprócz 100-lecia PKO Banku Polskiego, Sponsora Tytularnego Imprezy, swoją okrągłą rocznicę odchodzić będzie także Uniwersytet Poznański, który w latach pięćdziesiątych został podzielony na cztery uczelnie – Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego, Akademię Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego oraz Uniwersytet Przyrodniczy.

Tadeusz Wallas konferencja prasowa 12.PKO Poznań Półmaraton

Uczelnie te obchodzą swój jubileusz 100-lecia, ale też łączą siły z organizatorem półmaratonu. Uczestnicy biegu będą mogli wystartować w ramach kilku kategorii męskich i żeńskich: student, pracownik, absolwent lub przyjaciel UP. Dla trzech zwycięzców w każdej kategorii przewidziane są nagrody finansowe rektorów czterech uczelni. Zwycięzcy otrzymają po 3 tysiące złotych, laureaci drugiego miejsca otrzymają 2 tysiące złotych, a tysiąc złotych trafi do zawodników zajmujących najniższy stopień podium.

Trenujesz do 12. PKO Poznań Półmaratonu? Sprawdź, czy robisz to odpowiednio!

Dla biegaczy, którzy zamierzają wystartować w Poznaniu przygotowano specjalne plany treningowe o różnym stopniu zaawansowania, począwszy od czasu 1:35 do 2:00. Wśród nich znajduje się również plan dla debiutantów. Wszystkie rozpiski dostępne są na stronie organizatora półmaratonu. Plany opracował Paweł Grzonka – znany i ceniony trener.

Ponadto biegowa grupa Night Runners zaprasza na wspólne treningi w poniedziałki na Cytadeli oraz w czwartki nad Maltą. Planowane są również otwarte treningi weekendowe. O miejscach spotkań, godzinach oraz pozostałych szczegółach dowiecie się z fanpage’a Night Runners.

PKO Poznań Półmaraton trasa 2019

Start 12. PKO Poznań Półmaratonu zaplanowano na 14 kwietnia na godz. 10.00.

Źródło: na podstawie informacji prasowych; fot. screeny z oficjalnego wideo: https://www.youtube.com/watch?v=VE52CcwJGic

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Bieganie to podróż po kontuzje i urazy?

Jeśli bieganie jest częścią Twojego życia, to powinieneś uważać na możliwe kontuzje, które mogą wynikać z uprawiania tego sportu. Kontuzje i urazy są pakietem pojawiającym się dość szybko przy źle dobranym treningu, braku rozgrzewki i rozciągania czy bieganiu zbyt dużej liczby kilometrów. Co robić, aby kontuzje i urazy omijały nas szerokim łukiem? (więcej…)