Poznań Półmaraton 2019 - czy można się jeszcze zapisać
Poznań Półmaraton 2019 – czy można się jeszcze zapisać?

polecane

Poznań Półmaraton 2019 – czy można się jeszcze zapisać?

Kamil Nowak
4 kwietnia, 2019
Aktualności

Robi się już bardzo poważnie! Za mniej niż 10 dni wystartuje tegoroczna 12. edycja PKO Poznań Półmaraton! Lista startowa gromadzi ponad 10700 nazwisk biegaczy. Czy padnie rekord frekwencji? Jeszcze jest taka szansa, bowiem w dalszym ciągu otwarte są zapisy na to biegowe święto!

Poznań Półmaraton 2019 - czy można się jeszcze zapisać?

Zapisy na tegoroczną edycję półmaratonu trwają. Na bieg zarejestrować można się nawet w przeddzień zawodów. Limit uczestników wynosi 12 tysięcy biegaczy. Aktualna kwota wpisowego wynosi 130 złotych i obowiązuje do 11 kwietnia. Po tym terminie, 12 i 13 kwietnia, opłata ta wzrośnie o 20 złotych i ostatecznie wyniesie 150 złotych. Jednak warto zauważyć, że zarejestrowanie się na 2 dni przed zawodami możliwe jest tylko w Biurze Zawodów, które zlokalizowane będzie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wygodne i tańsze jest więc zgłoszenie się przed 11 kwietnia, zaś chętnych zapraszamy do rejestracji na stronie organizatora biegu.

Obowiązującym rekordem frekwencji (osób, które ukończyły bieg) jest ten z 2016 roku, bowiem wtedy na końcowe metry półmaratonu dotarło aż 11347 zawodników. Dla przypomnienia w 2017 roku było to 10398 osób, a ostatnią edycję w 2018 roku ukończyło 10983 miłośników biegania.

Trzymamy kciuki za pobicie zarówno rekordu frekwencji, jak i rekordu trasy. O połamanie tego ostatniego będzie toczyć się niezwykła walka w elicie biegaczy, do której zaliczyć można m.in. Krystiana Zalewskiego, Artura Kozłowskiego czy Szymona Kulkę (zwycięzca 11. PKO Poznań Półmaraton z 2018 roku).

Zapisujcie się! powodzenia!

Autor: Edek Królikowski, kontakt: edek@bieganieuskrzydla.pl; fot. Adam Ciereszko

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Koktajle, żywność w proszku i batony dietetyczne. Czy są zdrowe? [ODCHUDZANIE]

Wracamy do cyklu "JAK SIĘ NIE „ODCHUDZAĆ” - obalamy popularne alternatywne metody "odchudzające". Dziś pod lupę bierzemy koktajle, żywność w proszku i batony dietetyczne. Czy te produkty pomogą nam zdrowo i trwale schudnąć? (więcej…)