20. PKO Poznań Maraton 2019 trasa
Poznań Maraton. Trasa, po której przebiegnie 7000 uczestników [TRASA]

polecane

Poznań Maraton. Trasa, po której przebiegnie 7000 uczestników [TRASA]

Tomasz Wołoćko
18 października, 2019
Biegi

Jubileuszowy PKO Poznań Maraton odbędzie się już w najbliższą niedzielę (20 października). Na uczestników tegorocznej edycji czeka wyjątkowa trasa – brak podbiegów oraz gwarancja, że w zasięgu wzroku znajdą się ciekawe rejony Poznania. Wśród tych wyjątkowych miejsc jest m.in. Jezioro Maltańskie! Jaka jest cała trasa maratonu?

20. PKO Poznań Maraton trasa

20. PKO Poznań Maraton będzie wyjątkowy! Wszystkie pakiety startowe zostały już wyprzedane, a trasa maratonu pozwoli podziwiać najciekawsze zakątki Poznania. Lista startowa została wypełniona do ostatniego miejsca – do udziału w maratonie zapisało się 7000 osób. Tak duża liczba chętnych do udziału w poznańskim maratonie oznacza, że jest spora szansa na ustanowienie nowego rekordu frekwencji. Dwa lata temu PKO Poznań Maraton ustanowił rekord, ponieważ do mety dobiegło 6362 zawodników. Jubileuszowy maraton może pobić ten wynik. Na końcowe wyliczenie trzeba będzie jednak poczekać do 20 października. Dla porównania w tym roku największym ulicznym maratonem jest Cracovia Maraton, który ukończyło 5231 biegaczy.

Ostatnie przygotowana do 20. PKO Poznań Maraton

Wielkie święto biegania w stolicy Wielkopolski – 20. PKO Poznań Maratonu im. Macieja Frankiewicza – tradycyjnie rozpocznie się na ulicy Grunwaldzkiej, zaś upragniona przez zawodników linia mety znajdować się będzie na Placu Marka (teren Międzynarodowych Targów Poznańskich). Starter oznajmiający początek zmagań rozbrzmi punktualnie o godzinie 9:00. Uczestnicy będą mieli do pokonania trasę liczącą 42 km i 195 m poprowadzoną ulicami Poznania.

20. PKO Poznań Maraton 2019 trasa

Jak jest trasa 20. PKO Poznań Maraton? START: na ul. Grunwaldzkiej do Malwowej, gdzie wykonają nawrót, później będą się poruszać po: Grunwaldzka do Bułgarskiej, Bułgarska do Polska/Dąbrowskiego, Św. Wawrzyńca do Niestachowskiej, Niestachowska, Warmińska, Małopolska, Park Sołacki, Małopolska, Al. Wielkopolska, Nowowiejskiego, Solna, Solna/Małe Garbary, Estkowskiego, Wyszyńskiego, Rondo Śródka, Warszawska do Krańcowej, Krańcowa, Malta (dookoła), Baraniaka, Dymka, Szwajcarska, Kurlandzka, Kurlandzka/Żegrze, później w lewo w kierunku Ronda Żegrze, Żegrze, Rondo Żegrze, Hetmańska (do Arciszewskiego), Arciszewskiego, Ściegiennego, Taczanowskiego, Jugosłowiańska do ulicy Grunwaldzkiej, później Grunwaldzką i META: Plac Marka na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Jak poruszać się po mieście w weekend maratoński?POMOŻEMY! Zadzwoń: +48 502 622 438Napisz:utrudnieniawruchu@…

Opublikowany przez Poznań Maraton Czwartek, 17 października 2019

20 października będzie trudnym dniem dla kierowców i pasażerów ZTM Poznań. W celu zabezpieczenie trasy PKO Poznań Maraton, jej początek zostanie zamknięty już o godz. 7:50. Kumulacja utrudnień w ruchu wystrzeli po godzinie 9:00. Zaś prawdziwy szczyt utrudnień dla mieszkańców powinien rozłożyć się między godz. 10:00 a godz. 13:00. Ruch na trasie biegu będzie sukcesywnie przywracany po przebiegnięciu ostatnich zawodników. Zakończenie utrudnień w ruchu na trasie maratonu planowane jest na godz. 15:30.

Program dotyczący 20. PKO Poznań Maraton:

Nie możesz kibicować biegaczom na trasie poznańskiego Maratonu? Już od 8:20 w telewizji WTK rusza transmisja 20.PKO…

Opublikowany przez Poznań Maraton Czwartek, 17 października 2019

18 października, piątek:
✅godz. 10:00–20:00 Wydawanie pakietów startowych (Biuro zawodów, MTP, hala nr 3)
✅10:00–20:00 Targi Poznań Sport Expo (MTP, hala nr 3)

19 października, sobota:
✅godz. 10:00–20:00 Wydawanie pakietów startowych
✅10:00–20:00 Targi Poznań Sport Expo
✅12:00–20:00 Pasta Party (MTP, hala nr 3)
✅14:00–16:00 Biegi dla dzieci i młodzieży (MTP, Plac Marka)
✅15:00–18:00 Prelekcje (MTP, Hol Wschodni, Sala Zielona)

20 października, dzień startu:
✅ link do transmisji z maratonu
✅godz. 7:00–16:00 Targi Poznań Sport Expo (MTP, hala nr 3)
✅godz. 8:30 Ceremonia otwarcia
✅godz. 8:50 Start zawodników na wózkach
✅godz. 9:00 Start 20. PKO Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza
✅ok. 10:05 Finisz pierwszych zawodników na wózkach i dekoracje zwycięzców
✅ok. 11:05 Finisz pierwszych biegaczy i dekoracje zwycięzców
✅godz. 15:15 Zakończenie biegu

Najnowsze informacje, zdjęcia, komunikaty są tutaj:

https://bieganieuskrzydla.pl/tag/maraton-poznan/

Źródło: https://marathon.poznan.pl/; 

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Trening wysokogórski i zjawisko hipoksji. Jakie dają efekty?

Trening wysokogórski oraz zjawisko hipoksji są dwoma związanymi ze sobą aspektami, które zyskują coraz większą popularność w świecie sportu. Oba te elementy wpływają na organizm w sposób unikalny, pomagając osiągnąć lepsze wyniki w sporcie, poprawić wydolność i przyspieszyć procesy regeneracji. Czym jest trening wysokogórski i czym różni się od treningu wysokościowego? Czym jest zjawisko hipoksji? Jak skutecznie z nich korzystać, aby osiągnąć najlepsze efekty. (więcej…)