Poznań Maraton jest z nami już 20 lat
Poznań Maraton jest z nami już 20 lat! Do końca kwietnia niższe wpisowe!

polecane

Poznań Maraton jest z nami już 20 lat! Do końca kwietnia niższe wpisowe!

Kamil Nowak
26 kwietnia, 2019
Aktualności

Już blisko 2000 zawodników zarejestrowało się na 20. PKO Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza. Wydarzenie odbędzie się dopiero 20 października, a już dziś można mówić o dużym zainteresowaniu jubileuszowym startem! Dla organizatorów okrągła rocznica jest okazją do stworzenia wyjątkowej oprawy godnej najważniejszego święta biegowego w Polsce. Co już wiemy o biegu?

Poznań Maraton jest z nami już 20 lat

Trwają już rozmowy dotyczące kluczowego elementu biegu – trasy tegorocznego Maratonu, która w tym roku ma być dla biegaczy wielką niespodzianką. Do 5 marca wszyscy zainteresowani mogli przesyłać organizatorom propozycje swojej wymarzonej trasy. 20 urodziny Poznań Maratonu dla wszystkich zawodników mają być niezapomnianym i pełnym wrażeń wydarzeniem sportowym.

W ciągu dwóch ostatnich dekad na linii startu poznańskiego Maratonu stanęło ponad 70 tysięcy biegaczy reprezentujących 60 państw z całego świata. Co roku liczba uczestników chcących pokonać koronny dystans w stolicy Wielkopolski oscyluje w granicach 5 – 6 tysięcy zawodników. Zapisy na tegoroczną odsłonę imprezy ruszyły już w grudniu. Obecnie na liście startowej znajduje się już 1845 biegaczy. Limit wszystkich uczestników to 6 tysięcy osób.

Od 2010 roku Maraton nosi imię Macieja Frankiewicza, zmarłego zastępcy prezydenta miasta Poznania, pomysłodawcy i uczestnika dziewięciu edycji biegu. Jak dotąd wszystkie dziewiętnaście edycji imprezy ukończyło 64 biegaczy.

Poznań Maraton jest z nami już 20 lat

Do 30 kwietnia można skorzystać z niższej opłaty startowej w wysokości 120 złotych. W oczekiwaniu na kolejną edycję zachęcamy do śledzenia najświeższych wiadomości dotyczących zawodów na stronie internetowej oraz Facebooku.

Poznań kusi biegaczy. Półmaraton i maraton w 2019 roku!

Źródło: informacja prasowa; Foto. 15. Poznań Maraton , Adam Ciereszko 

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Polar Balance czyli inteligentna waga – recenzja

Polar Balance to pierwsza inteligentna waga firmy Polar, która ma ułatwić kontrolę masy ciała i skutecznie pomagać utrzymywać ją na wymarzonym poziomie. Ponieważ waga niejako dołącza do segmentu, który jest już bardzo mocno nasycony, mamy co do niej duże oczekiwania. Przedstawiamy Wam test inteligentnej wagi Polar Balance. (więcej…)