Poznań Maraton 2020 zapisy
Poznań Maraton 2020 ruszyły już zapisy!

polecane

Poznań Maraton 2020 ruszyły już zapisy!

Tomasz Wołoćko
27 grudnia, 2019
Biegi

Ruszyły oficjalne przygotowania do 21. PKO Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza. Mimo, że bieg odbędzie się dopiero 18 października 2020 roku, warto już dziś pomyśleć o starcie i zarezerwować sobie miejsce wśród uczestników.

Poznań Maraton 2020 zapisy

Zapisy potrwają do 17 października 2020, chyba, że wcześniej zostanie osiągnięty maksymalny limit uczestników, który wynosi 6000. Pierwszy próg wpisowego, który obowiązuje do 30 kwietnia 2020 roku wynosi 125 złotych. Jednak im bliżej wydarzenia, tym kwota ta będzie szybować w górę. W dniach 16 i 17 października 2020 roku wartość wpisowego osiągnie aż 225 złotych!

Nie wszyscy jednak za start zapłacą. Na zwolnienie z opłaty mogą liczyć osoby, które przebiegły wszystkie dotychczasowe edycje Poznań Maraton oraz zawodnicy plasujący się na podium w poszczególnych kategoriach wiekowych ostatniej edycji biegu. Wspólnie z zawodnikami dystans Maratonu pokonywać będą zawodnicy na wózkach, którzy również mają prawo bezpłatnego startu. Na 50% zniżki od ww. opłat mogą liczyć zawodnicy, którzy ukończyli 60 lat, a na 25% – posiadacze Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny z kodem terytorialnym miasta Poznania.

Organizatorzy – Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji zapowiadają, że centrum maratońskich wydarzeń będzie się mieścić na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, gdzie przez cały weekend odbywać się będą targi Poznań Sport Expo, licznie odwiedzane przez biegaczy i osoby interesujące się sportem, prelekcje, pasta – party oraz biegi dla dzieci i młodzieży, które po udanym debiucie na stałe zostały wpisane do organizowanych wydarzeń towarzyszących.

Poznań Maraton 2020 zapisy

Zwieńczeniem wszystkich atrakcji będzie niedzielny 21. PKO Poznań Maraton, który po raz kolejny odbędzie się w Stolicy Wielkopolski. Cały dystans maratonu przebiegać będzie ulicami miasta Poznania, ze startem na ul. Grunwaldzkiej i metą na Placu Marka. Obecnie trwają konsultacje dotyczące przebiegu trasy m.in ze służbami mundurowymi i instytucjami nadzorującymi ruch w mieście. Oficjalną trasę organizatorzy planują opublikować do końca maja 2020 roku.

Podobnie jak w latach poprzednich organizację Maratonu wspierać będzie jako Sponsor Tytularny – PKO Bank Polski.

Poznań Maraton 2020

Wpisowe na 21. PKO Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza:
do 30 kwietnia wynosi 125 zł
od 1 maja do 30 czerwca – 145 zł
od 1 lipca do 10 września – 165 zł
od 11 września do 15 października – 205 zł
w dniach 16 i 17 października – 225 zł

Źródło: informacja prasowa;

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Runmageddon – jak się przygotować do zimowej edycji?

Czy masz w sobie odrobinę szaleństwa? Czy lubisz ryzyko i nie boisz się ubrudzić, zniszczyć własnego ubrania i fryzury? Czy chcesz poznać smak prawdziwie ekscytującego wyzwania? Dobrze trafiłeś! Zimowa edycja Runmageddonu czeka na śmiałków, którzy chcą sprawdzić siłę i umiejętności. (więcej…)