bieganieuskrzydla.pl

Już dziś Poznań Maraton 2018

Już dziś Poznań Maraton 2018! Którędy pobiegną zawodnicy?

Październik 14, 2018

Nastał długo wyczekiwany dzień. To już dziś około 5000 zawodników weźmie udział w 19. edycji PKO Poznań Maraton. Od początku zawody zajmują czołowe miejsce w rankingu największych maratonów w kraju i Europie Środkowo-Wschodniej. Wizytówką tego maratonu są wspaniali ludzie. Nie tylko zawodnicy, ale także wszyscy kibice, którzy licznie dopingują maratończyków i tworzą niezapomnianą atmosferę. O tym, jaki będzie tegoroczny Poznań Maraton dowiemy się już za kilkadziesiąt minut.

 

Już dziś Poznań Maraton 2018

Poznań Maraton czas start! fot. Adam Ciereszko

 

O godzinie 9:00 wystartuje 19. PKO Poznań Maraton 2018. Pierwsze metry trasy prowadzą ulicą Grunwaldzką po to, aby po 42 kilometrach i 195 metrach doprowadzić zawodników do mety zlokalizowanej na Placu Marka (teren Międzynarodowych Targów Poznańskich). Z królewskim dystansem zmierzy się blisko 5000 zawodników z 40 krajów m.in. Argentyny, Brazylii, Chin, Tajwanu, Rosji, Szwajcarii, Finlandii, Islandii, Litwy, Łotwy, Ukrainy, Wielkiej Brytanii czy Włoch. Najszybsi zawodnicy powalczą o cenne nagrody finansowe i premie. Dla pierwszego zawodnika na mecie przewidziano nagrodę finansową w wysokości aż 12000 zł. Dodatkowo za ustanowienie rekordu trasy przysługuje premia 10000 zł (za czas poniżej 2:11:53 dla panów, 2:31:55 dla pań). Co oznacza, że taki zawodnik zgarnie aż 22000 zł! Jest o co walczyć!

 

Trasa 19. PKO Poznań Maraton 2018 pokazana jest na oficjalnym wideo: 

Warto dodać, że tylko 73 biegaczy ukończyło wszystkie poprzednie edycje maratonu, a 54 razy reprezentacji Polski stawali na podium! We wszystkich poprzednich biegach wystartowało 66847 zawodników. Poznań Maraton przyciąga zawodników niemal z każdego zakątka świata. Sumując wszystkie narodowości reprezentanci aż 57 krajów stawali na starcie poznańskiego biegu. Rekord frekwencji padł w 2017 roku, kiedy to 6362 biegaczy dotarło do mety! Co można powiedzieć o tegorocznej trasie?

 

Poznań Maraton 2018 trasa

 

Trasa Poznań Maraton 2018 wytyczona została ulicami: Grunwaldzka (start), nawrót na wysokości ul. Cmentarnej, ul. Grunwaldzka, ul. Jugosłowiańska, ul. Ściegiennego, ul. Arciszewskiego, ul. Hetmańska, ul. Dolna Wilda, ul. Żelazka, ul. Droga Dębińska, ul. Piastowska, ul. Dolna Wilda, ul. Hetmańska, Rondo Starołęka, ul. Zamenhofa, ul. Piłsudskiego, ul. Inflancka, ul. Piaśnicka, ul. Chartowo, ul. abpa Baraniaka, Malta, ul. Krańcowa, ul. Warszawska, Rondo Śródka, ul. Wyszyńskiego, ul. Małe Garbary, ul. Solna, ul. Aleja Wielkopolska, ul. Małopolska, ul. Niestachowska, ul. Św. Wawrzyńca, ul. Polska, ul. Bułgarska, ul. Grunwaldzka. Meta: Plac Marka na MTP.

 

Zawody rozpoczynają się od godziny 9:00, a biegacze mają 6 godzin na dotarcie do mety. Trasa biegu zostanie zamknięta dla ruchu kołowego w godzinach od 6:30 do 15:30. Na poszczególnych odcinkach trasa będzie otwierana dla zmotoryzowanych (tzw. śluzy), a jej całkowite otwarcie nastąpi po przebiegnięciu ostatniego uczestnika maratonu. Zmianie ulegną również rozkłady jazdy niektórych linii autobusowych i tramwajowych.

 

Poznań Maraton 2018 utrudnienia pomoc

 

Informacje o zmianach i możliwościach poruszania się po Poznaniu w czasie trwania maratonu można uzyskać dzwoniąc (14 października) pod nr telefonu: 502 622 438. Koordynator udziela informacji, które ulice są zamknięte i jaki objazd najlepiej wybrać. Wskaże również, które linie tramwajowe i autobusowe zmieniły swój kurs i którędy pojadą tymczasowe linie. Informacje o utrudnieniach znajdują się też na stronach internetowych i aplikacjach Yanosik, Waze oraz TomTom (mapa interaktywna). Do pobrania jest bezpłatna aplikacja partnerów maratonu – więcej informacji tutaj. Z kolei najświeższe informacje o tegorocznym Poznań Maraton publikujemy w specjalnym dziale portalu.

 

Źródło: https://marathon.poznan.pl/; fot. organizator + otwieracz  Adam Ciereszko

 

2 odpowiedzi na “Już dziś Poznań Maraton 2018! Którędy pobiegną zawodnicy?”

  1. Ulek napisał(a):

    Całe szczęście , że yanosik ogarniał trasę,może ludzie nie będą marudzić…

  2. rogal napisał(a):

    Rewelacja z tym darmowym Waze, szybko ominąłem wszystkie zamknięte ulice, uffff….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Przeczytaj również

Bieganie w upale. Jak przetrwać żar tropików?

Bieganie w upale przypomina trening w piekarniku. Aktywność fizyczna w temperaturach dochodzących w cieniu do 30 stopni Celsjusza przestaje być już dobrą zabawą i przeradza się w rzeź. Na co zwracać uwagę i jak biegać, gdy z nieba leje się żar? Czy bieganie w wysokich temperaturach może być niebezpieczne? (więcej…)