Poznań Maraton 2018. Jakie nagrody czekają dla najszybszych?
Poznań Maraton 2018. Jakie nagrody czekają dla najszybszych? [PREMIE I NAGRODY]

polecane

Poznań Maraton 2018. Jakie nagrody czekają dla najszybszych? [PREMIE I NAGRODY]

Kamil Nowak
13 października, 2018
Aktualności

Już za kilkanaście godzin zabrzmi dźwięk wystrzału startera sygnalizujący rozpoczęcie 19. edycji PKO Poznań Maraton. Na starcie maratonu pojawi się około 5000 zawodników z 40 państw świata. Trasa biegu tradycyjnie wiedzie ulicami Miasta Poznania, które w tym czasie zamieni się w arenę zmagań zawodników pragnących przebiec maraton i spełnić własne marzenia. Jednak elita biegu i najszybsi biegacze powalczą o cenne nagrody i premie finansowe. Jak wysokie są to kwoty? Dla kogo są przewidziane?

Poznań Maraton 2018 nagrody

Tegoroczny 19. PKO Poznań Maraton startuje już jutro (w niedzielę) o godzinie 9:00. Zawodnicy mają do pokonania królewski dystans liczony od startu z ul. Grunwaldzkiej do mety na Placu Marka (teren Międzynarodowych Targów Poznańskich). Limit czasowy na przebiegnięcie 42 kilometrów i 195 metrów wynosi 6 godzin. Taki zapis widnieje w regulaminie biegu. Oczywiście, że najszybsi biegacze pojawią się trochę po ponad 2 godzinach od rozpoczęcia zawodów i będą walczyć o cenne nagrody i premie finansowe. Podczas konferencji dotyczące PKO Poznań Maratonu, która odbyła się 1 października można było poznać wysokość tych kwot.

Na starcie Poznań Maraton 2018 pojawią się utytułowani biegacze i biegaczki, którzy będą mieli do „połamania” kilkuletnie rekordy trasy: 2:11:53 wśród mężczyzn oraz 2:31:55 wśród kobiet. Oba rekordy należą do reprezentantów Kenii. Męski rekord jest zasługą Cosmas Mutuku Kyeva (ustanowiony w 2011 roku), a damski utrzymuje zawodniczka Chepkirui Makori Irene od 2014 r. Dla pierwszego zawodnika na mecie maratonu przewidziano nagrodę finansową w wysokości aż 12000 zł. Za drugie miejsce nagroda wynosi 8000 zł, a dla trzeciego biegacza 6000 zł. Nagradzani są także biegacze, którzy pojawią się na mecie na 4, 5 i 6 miejscu – odpowiednio 4000, 2000, 1000 zł. Dodatkowo za ustanowienie rekordu trasy przysługuje premia 10000 zł (za czas poniżej 2:11:53 dla panów, 2:31:55 dla pań). Nagrody finansowe są takie same dla kobiet i mężczyzn. To oznacza, że zawodnik pojawiający się jako pierwszy na mecie, z szybszym czasem niż obecny rekord zgarnia aż 22000 zł! 

Poznań Maraton 2018 nagroda w postaci medalu

Nie tylko najszybsi zawodnicy otrzymają nagrody. Spośród wszystkich osób biorących udział w maratonie, którzy wrzucili kupon do urny podczas odbioru pakietu startowego oraz dobiegną do mety wezmą udział w losowaniu: 10 x nagroda finansowa w postaci 1000 zł, 1 x weekend w Sheraton Tel Aviv Hotel lub 1 x możliwość obejrzenia meczu Lecha Poznań z trybuny prasowej. Ponadto wszyscy, którzy pojawią się na mecie po przebiegnięciu 42 kilometrów i 195 metrów otrzymają pamiątkowy medal.

Do tegorocznej elity biegu zaliczyć można m.in. Cosmas Mutuku Kyeva, Silas Kipngetich Sang, Endale Abayneh Belachew czy Kamila Jastrzębskiego, który pobiegł w tym roku maratonu na poziomie 2:21:02 w Warszawie. Do kobiecej listy można sklasyfikować m.in. Annastassia Iwanowa, Alemitu Ajema Lema, Tesfanesh Merga czy Agnieszkę Janasiak. Poznań Maraton 2018 można śledzić dzięki naszej relacji tutaj.

Źródło: materiały prasowe PKO Poznań Maraton; fot. archiwum własne

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Polar Vantage M – jaki jest naprawdę?

Polar Vantage M zaprojektowano dla największych entuzjastów sportów. Tym zegarkiem GPS fiński producent wprowadził kilka nowości, z których największą uwagę przyciągają zbudowany od podstaw nadgarstkowy pomiar tętna Polar Precision Prime oraz funkcja Training Load Pro sprawująca pieczę nad obciążeniem treningowym i unikaniem przetrenowań. Co jeszcze warto wiedzieć o tym zegarku? Czy można go określić mianem sprzętu rewolucyjnego, a może tylko ewolucyjnego? (więcej…)