Poznań Maraton 2018: medal z historią Powstania Wielkopolskiego

polecane

Poznań Maraton 2018: medal z historią Powstania Wielkopolskiego

Kamil Nowak
14 sierpnia, 2018
Biegi

14 sierpnia poznaliśmy wygląd medalu stanowiącego nagrodę dla biegaczy przekraczających metę 19. PKO Poznań Maratonu 2018. Okrągły o średnicy 7,5 centymetra, grubości 7 milimetrów i wadze 160 gram, z czerwoną wstążką opatrzoną wizerunkiem orła – tak w skrócie można opisać to trofeum.

Medal czekający na mecie dla biegaczy 19. PKO Poznań Maratonu 2018

100 lat temu, dokładnie 11 listopada 1918 r. spełnił się sen pokoleń Polaków – Państwo Polskie narodziło się na nowo i po 123 latach niewoli Polska powróciła na mapę świata. Wielkopolanie czując powiew wolności postanowili przeciwstawić się obcemu mocarstwu. W Poznaniu wybuchło Powstanie Wielkopolskie, które zapisało się w kartach naszej historii jako wielki triumf Polaków. 14 października 2018, medal upamiętniający setną rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego zawiśnie na piersiach uczestników przekraczających linię mety 19. PKO Poznań Maratonu, który wraz z koszulką i torbą będzie stanowił dopełnienie kolekcji.

„Mam nadzieję, że oczekujący na jego prezentację zawodnicy, dziś oglądając jego projekt z niecierpliwością będą odliczać dni do swojego startu. Jednocześnie chciałbym, aby dumnie prezentowali go na piersi wspominając swój start i zmagania na trasie naszego Maratonu” – mówi Łukasz Miadziołko, Dyrektor 19. PKO Poznań Maratonu 2018.

19. PKO Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza odbędzie się 14 października. Opłata startowa do końca września wynosi 150 zł i w dalszym ciągu można się zapisywać na maraton. Sponsorem Tytularnym Imprezy jest PKO Bank Polski. Imprezę wspierają również: 4F, 4MOVE, Lidl, Aquanet oraz Browar Fortuna. Pozostałe news’y o maratonie w Poznaniu publikujemy tutaj, a jeśli poszukujesz informacji o tym, jak trenować na ostatniej prostej, popatrz w plany treningowe stworzone przez Pawła Grzonkę z grupy biegowej Night Runners. Do maratonu pozostało równo 60 dni! Jak się mają Wasze przygotowania?

Źródło: oprac. na podstawie informacji prasowej;

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Dlaczego warto monitorować tętno? [WIDEO]

Jak ćwiczyć, aby skupić się na spalaniu tkanki tłuszczowej? Jaka intensywność treningu poprawi wydolność tlenową? Jak długo należy odpoczywać po męczących ćwiczeniach fizycznych? Jak trenować, aby poprawić ogólny stan zdrowia i cieszyć się dobrym samopoczuciem? Na te pytania szybko znajdziemy odpowiedzi dzięki monitorowaniu tętna. (więcej…)