Buty Hoka One One na zimę 2018
Poznaj kolekcję butów Hoka One One na zimę 2018

polecane

Poznaj kolekcję butów Hoka One One na zimę 2018

Kamil Nowak
6 grudnia, 2018
Aktualności

Ostatnie kilkanaście miesięcy to czas intensywnego rozwoju marki Hoka One One – zarówno w skali globalnej, jak i na polskim rynku. Stąd też, mimo kolejnych wyróżnień i pozytywnych recenzji dla bestsellerów takich jak Speedgoat, Challenger ATR, Clifton czy Arahi, regularnie prezentowane są one w nowych odsłonach. Hoka One One nie boi się przy tym stawiać na nowości – trailowe modele Torrent i Evo Mafate są tego najlepszym potwierdzeniem. Co poza tym…?

Buty Hoka One One na zimę 2018

Marka Hoka One One zyskuje coraz większą popularność wśród biegaczy – zarówno tych długodystansowych, biegających głównie (choć nie tylko) po górach, jak i tych preferujących rekreacyjne bieganie w miejskiej dżungli. Nic więc dziwnego, iż producent stale poszerza swoją ofertę, wprowadzając na rynek kolejne modele oraz ulepszając i rozwijając dotychczasowe propozycje.

Znakiem charakterystycznym obuwia Hoka One One jest nietypowa budowa, związana z zastosowaniem niezwykle grubej, piankowej podeszwy – nawet do 2,5 razy grubszej niż w standardowych butach do biegania. Przekłada się to na wysoki stopień amortyzacji i związany z nim komfort w czasie biegu. Podeszwa o łódkowatym kształcie zapewnia dobre przetoczenie stopy i wymusza lądowanie na śródstopiu, dzięki czemu biegacz unika kontuzji spowodowanych złą techniką biegu. Inne, typowe dla obuwia Hoka One One cechy to m.in. łódkowaty kształt, niskie osadzenie stopy w ramie buta oraz minimalna waga. Na poziomie designu wspomnieć należy o wielobarwnej, żywej kolorystyce. W kontekście bieżącej kolekcji niemal wszystkie kluczowe modele dostępne są w nowych wersjach kolorystycznych, zazwyczaj osobnych dla pań i panów.

Klasyka na asfalt, czyli Clifton. Począwszy od tegorocznej jesieni figuruje on na sklepowych półkach jako Clifton 5. Względem swojego poprzednika lifting wprowadzony został tu w warstwie cholewki. Zastosowano w niej bardziej otwartą konstrukcję siateczkową, zapewniającą lepszą oddychalność i komfort w czasie biegu. Wzmocniono także materiał w okolicach przelotek sznurówek. Konstrukcja samej podeszwy pozostaje niezmienna.

Buty Hoka One One

W przeciwieństwie do Cliftona, zmiany w konstrukcji podeszwy nie ominęły jednak innego, dobrze sprzedającego się w pierwszej połowie roku modelu – Bondi. Od jesieni dostępny jest on jako Bondi 6, a w najnowszej wersji dostał lżejszą podeszwę, cechującą się jeszcze większą wytrzymałością niż poprzednik. Co więcej, udoskonalony został w niej bieżnik, zapewniając obecnie jeszcze lepszą przyczepność do podłoża. Chwilowo – bo do sezonu wiosna i lato 2019, gdy pojawi się nowa wersja – bez zmian na poziomie konstrukcyjnym pozostał za to model Arahi 2, dedykowany osobom z pronującym typem stopy.

W kategorii trailu nieprzerwanie króluje Speedgoat 2, ulubiony model biegaczy górskich, specjalizujących się w dystansach ultra. Póki co pozostaje on bez zmian, jednak – podobnie jak w przypadku Arahi 2 – wiosną przyszłego roku doczekamy się premiery trzeciej już wersji.

Buty Hoka One One

Już w obecnym sezonie zmiany pojawiły się natomiast w kontekście innych, trailowych modeli. Speed Instinct 2 został zastąpiony przez Torrent. Podobnie jak w przypadku poprzednika, model ten został pozbawiony podeszwy Vibram. Zastosowano jednak specjalną konstrukcję podeszwy PROFLY, która zapewnia dużą amortyzację w rejonie pięty, a pianka o zwiększonej gęstości i sprężystości na śródstopiu zapewnia miękkie lądowanie oraz pełną energię podczas kolejnego wybijania się z palców. Gumowa podeszwa i agresywne wypustki zapewniają wysoką przyczepność do podłoża w zróżnicowanym terenie.

Na sklepowe półki trafił model Evo Mafate, czyli wersja startowa utrzymującego się nieprzerwanie w kolekcji Mafate Speed 2. Wzmocniona konstrukcja podeszwy jest tu odporna na kompresję. W materiale cholewki zastosowano opatentowaną technologię MATRYX, dzięki której materiał jest odporny na ścieranie, nie wchłania wody i cechuje się bardzo dużą wytrzymałością. Strategiczne miejsca uzyskały dodatkowe wzmocnienia dzięki włóknom kevlarowym.

Linie butów trailowych oraz asfaltowych tradycyjnie spaja najbardziej uniwersalny oraz jeden z trzech – obok Cliftona 5 i Speedgoata 2 – najpopularniejszy model w kolekcji Hoka One One, czyli Challenger ATR 4. Na chwilę obecną pozostaje on w niezmienionej wersji względem pierwszej połowy roku. Wiadomo jednak, iż jego udoskonalonej, piątej już wersji, doczekamy się wiosną przyszłego roku.

Więcej: Hoka One One na Polskim rynku. Jakie są jej zalety tych butów, ciekawostki?

Źródło: informacja prasowa; fot. Hoka One One 

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Bieganie z nadwagą. Jak zacząć przemianę?

Kilka lub kilkanaście kilogramów nadwagi nie przekreśla możliwości bezpiecznego biegania. Co więcej, wystarczą proste czynności, które sprawią, że już od pierwszego treningu ćwiczenia będą kojarzyć się nam tylko z zadowoleniem i satysfakcją – nie z bólem czy wyrzeczeniami. Jestem tego świetnym przykładem, ponieważ zacząłem biegać z nadwagą i udało mi się schudnąć. (więcej…)