Buty Hoka One One na zimę 2018
Poznaj kolekcję butów Hoka One One na zimę 2018

polecane

Poznaj kolekcję butów Hoka One One na zimę 2018

Kamil Nowak
6 grudnia, 2018
Aktualności

Ostatnie kilkanaście miesięcy to czas intensywnego rozwoju marki Hoka One One – zarówno w skali globalnej, jak i na polskim rynku. Stąd też, mimo kolejnych wyróżnień i pozytywnych recenzji dla bestsellerów takich jak Speedgoat, Challenger ATR, Clifton czy Arahi, regularnie prezentowane są one w nowych odsłonach. Hoka One One nie boi się przy tym stawiać na nowości – trailowe modele Torrent i Evo Mafate są tego najlepszym potwierdzeniem. Co poza tym…?

Buty Hoka One One na zimę 2018

Marka Hoka One One zyskuje coraz większą popularność wśród biegaczy – zarówno tych długodystansowych, biegających głównie (choć nie tylko) po górach, jak i tych preferujących rekreacyjne bieganie w miejskiej dżungli. Nic więc dziwnego, iż producent stale poszerza swoją ofertę, wprowadzając na rynek kolejne modele oraz ulepszając i rozwijając dotychczasowe propozycje.

Znakiem charakterystycznym obuwia Hoka One One jest nietypowa budowa, związana z zastosowaniem niezwykle grubej, piankowej podeszwy – nawet do 2,5 razy grubszej niż w standardowych butach do biegania. Przekłada się to na wysoki stopień amortyzacji i związany z nim komfort w czasie biegu. Podeszwa o łódkowatym kształcie zapewnia dobre przetoczenie stopy i wymusza lądowanie na śródstopiu, dzięki czemu biegacz unika kontuzji spowodowanych złą techniką biegu. Inne, typowe dla obuwia Hoka One One cechy to m.in. łódkowaty kształt, niskie osadzenie stopy w ramie buta oraz minimalna waga. Na poziomie designu wspomnieć należy o wielobarwnej, żywej kolorystyce. W kontekście bieżącej kolekcji niemal wszystkie kluczowe modele dostępne są w nowych wersjach kolorystycznych, zazwyczaj osobnych dla pań i panów.

Klasyka na asfalt, czyli Clifton. Począwszy od tegorocznej jesieni figuruje on na sklepowych półkach jako Clifton 5. Względem swojego poprzednika lifting wprowadzony został tu w warstwie cholewki. Zastosowano w niej bardziej otwartą konstrukcję siateczkową, zapewniającą lepszą oddychalność i komfort w czasie biegu. Wzmocniono także materiał w okolicach przelotek sznurówek. Konstrukcja samej podeszwy pozostaje niezmienna.

Buty Hoka One One

W przeciwieństwie do Cliftona, zmiany w konstrukcji podeszwy nie ominęły jednak innego, dobrze sprzedającego się w pierwszej połowie roku modelu – Bondi. Od jesieni dostępny jest on jako Bondi 6, a w najnowszej wersji dostał lżejszą podeszwę, cechującą się jeszcze większą wytrzymałością niż poprzednik. Co więcej, udoskonalony został w niej bieżnik, zapewniając obecnie jeszcze lepszą przyczepność do podłoża. Chwilowo – bo do sezonu wiosna i lato 2019, gdy pojawi się nowa wersja – bez zmian na poziomie konstrukcyjnym pozostał za to model Arahi 2, dedykowany osobom z pronującym typem stopy.

W kategorii trailu nieprzerwanie króluje Speedgoat 2, ulubiony model biegaczy górskich, specjalizujących się w dystansach ultra. Póki co pozostaje on bez zmian, jednak – podobnie jak w przypadku Arahi 2 – wiosną przyszłego roku doczekamy się premiery trzeciej już wersji.

Buty Hoka One One

Już w obecnym sezonie zmiany pojawiły się natomiast w kontekście innych, trailowych modeli. Speed Instinct 2 został zastąpiony przez Torrent. Podobnie jak w przypadku poprzednika, model ten został pozbawiony podeszwy Vibram. Zastosowano jednak specjalną konstrukcję podeszwy PROFLY, która zapewnia dużą amortyzację w rejonie pięty, a pianka o zwiększonej gęstości i sprężystości na śródstopiu zapewnia miękkie lądowanie oraz pełną energię podczas kolejnego wybijania się z palców. Gumowa podeszwa i agresywne wypustki zapewniają wysoką przyczepność do podłoża w zróżnicowanym terenie.

Na sklepowe półki trafił model Evo Mafate, czyli wersja startowa utrzymującego się nieprzerwanie w kolekcji Mafate Speed 2. Wzmocniona konstrukcja podeszwy jest tu odporna na kompresję. W materiale cholewki zastosowano opatentowaną technologię MATRYX, dzięki której materiał jest odporny na ścieranie, nie wchłania wody i cechuje się bardzo dużą wytrzymałością. Strategiczne miejsca uzyskały dodatkowe wzmocnienia dzięki włóknom kevlarowym.

Linie butów trailowych oraz asfaltowych tradycyjnie spaja najbardziej uniwersalny oraz jeden z trzech – obok Cliftona 5 i Speedgoata 2 – najpopularniejszy model w kolekcji Hoka One One, czyli Challenger ATR 4. Na chwilę obecną pozostaje on w niezmienionej wersji względem pierwszej połowy roku. Wiadomo jednak, iż jego udoskonalonej, piątej już wersji, doczekamy się wiosną przyszłego roku.

Więcej: Hoka One One na Polskim rynku. Jakie są jej zalety tych butów, ciekawostki?

Źródło: informacja prasowa; fot. Hoka One One 

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Myślisz o życiówce? Żele energetyczne będą ważnym paliwem

Czy myślisz o osiągnięciu życiówki podczas wiosennego maratonu? Czy masz odpowiednio ułożony plan treningowy z uwzględnieniem ćwiczeń ogólnorozwojowych? Czy w tym planie jest także czas na regenerację? Odpowiedź trzy razy tak, oznacza, że potrzebujesz jeszcze paliwa na drogę, którym mogą być żele energetyczne. Poznaj ich zalety a przekonasz się, dlaczego są obowiązkowym wyposażeniem najlepszych sportowców. (więcej…)