Poland Business Run 2020
Potrzebna proteza lub rehabilitacja? Pomogą biegacze Poland Business Run 2020

polecane

Potrzebna proteza lub rehabilitacja? Pomogą biegacze Poland Business Run 2020

Jerzy Stawiński
25 lutego, 2020
Aktualności

Do Fundacji Poland Business Run mogą się już zgłaszać chętni, którzy chcieliby zostać beneficjentami charytatywnej sztafety biznesowej. Bieg Poland Business Run 2020 odbędzie się 6 września i jak co roku pomoże “stanąć na nogi” osobom po amputacji oraz z innymi dysfunkcjami narządów ruchu. W ubiegłym roku wsparcie otrzymało 94 beneficjentów z całej Polski.

Poland Business Run 2020

W imprezie Poland Business Run biorą udział głównie przedstawiciele polskich firm, korporacji i instytucji połączeni w 5-osobowe sztafety. Napędza ich nie tylko sportowa rywalizacja, ale także charytatywny cel. Biegacze startujący w największych miastach Polski (Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Łodzi, Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Lublinie oraz Rzeszowie) już od 8 lat wspierają osoby z dysfunkcjami narządów ruchu, w tym po amputacjach.

Poland Business Run 2020

Fundacja Poland Business Run właśnie otworzyła nabór nowych wniosków o wsparcie na rok 2020.

– Zachęcamy wszystkich biegaczy, a także naszych partnerów, instytucje i firmy, by informowały o naszej inicjatywie znajome osoby z niepełnosprawnością ruchową. Możliwość wsparcia kogoś ze swojej okolicy lub najbliższego otoczenia dodatkowo motywuje biegaczy do udziału w sztafecie i charytatywnych akcjach, które jej towarzyszą – komentuje Marta Hernik, dyrektor Fundacji Poland Business Run.

Liczba osób, która otrzyma wsparcie od Fundacji Poland Business Run w 2020 r. zależy od frekwencji biegaczy, którzy zapiszą się na bieg i opłacą swój udział. W tym roku we wszystkich lokalizacjach organizatorzy przygotowali miejsca dla ponad 30 tys. osób. Im więcej chętnych, tym więcej środków na dofinansowania protez, sprzętu medycznego i cennych godzin rehabilitacji. Wiele firm poprzez udział w biegu łączy integrację zespołu z działaniami z zakresu CSR.

– Od czterech lat sponsorujemy Katowice Business Run, a nasi pracownicy biegają wraz z tysiącami innych uczestników, których łączy słuszny cel. Możliwość spotkania beneficjentów podczas wydarzenia wywołuje niesamowite emocje i sprawia, że jeszcze mocniej czujemy, że nasze zaangażowanie ma znaczenie – komentuje Paweł Michalik, dyrektor zarządzający ING Tech Poland.

Poland Business Run 2020

Fundacja Poland Business Run co roku pomaga kilkudziesięciu osobom, ale potrzebujących pomocy w postaci dofinansowań nie brakuje.

– W ubiegłym roku napłynęło do nas prawie 200 próśb o wsparcie. To nam pokazuje jak wiele osób ze schorzeniami w obrębie narządów ruchu zmaga się z koniecznością zebrania pieniędzy na niezbędny sprzęt lub wsparcie w rehabilitacji – tłumaczy Klaudia Kaniewska z Działu Wsparcia Fundacji. – Chętnych jest tak wielu, że złożenie dokumentów nie jest równoznaczne z przyznaniem dofinansowania, a wnioskowanie o daną sumę nie gwarantuje otrzymania dokładnie takiej kwoty. W pierwszej kolejności kierujemy pomoc do najbardziej potrzebujących – dodaje.

Swoim beneficjentom Fundacja Poland Business Run finansuje m.in. specjalne tygodniowe turnusy rehabilitacyjne wraz z nauką chodu o protezie w Centrum Rehabilitacji Znowu w Biegu w Krakowie, ośrodku specjalizującym się w kompleksowej pomocy osobom po amputacji.

By zgłosić się do udziału w projekcie Poland Business Run w charakterze beneficjenta należy wypełnić komplet dokumentów wraz z załącznikami, które są dostępne na stronie www.polandbusinessrun.pl w zakładce “Dla Beneficjentów”, a następnie wysłać je pocztą tradycyjną na krakowski adres Fundacji Poland Business Run (Siemiradzkiego 17/2, 31-137 Kraków). Można to zrobić do końca kwietnia. Wnioski nadesłane po tym terminie będą weryfikowane przez specjalną komisję, która rozpatrzy szczególne przypadki.

Bieg Poland Business Run 2020 odbędzie się 6 września 2020 roku.

Źródło: tekst i zdjęcia informacja prasowa; Poland Business Run

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

ASICS GLIDERIDE – kosmos czy fanaberia? TEST butów

Oszczędza energię, jest lżejszy, mniej wygięty, ale w dalszym ciągu bliżej jemu do czegoś kosmicznego, niepowtarzalnego, niż do typowego przedstawiciela z jego grupy. O kim, a może o czym mowa? Oczywiście, że o najnowszych butach do biegania ASICS GLIDERIDE. (więcej…)