bieganieuskrzydla.pl

Półmaraton Wrocław 2018. Krasnale zdobyte w rekordowej ilości! [WYNIKI]

Półmaraton Wrocław 2018 zakończony! Wspaniały z kilku powodów, do których można zaliczyć przyjazną biegaczom pogodę, genialnie przygotowaną trasę zawodów z iluminacjami i ogromną liczbę zawodników – jest rekord frekwencji! Co jeszcze działo się 16 czerwca we Wrocławiu?

 

Końcowe odliczanie do startu półmaratonu 2018 r. Zawodnicy w strefach czasowych.

 

Po raz kolejny na starcie wrocławskiego półmaratonu stanęła rekordowa liczba zawodników. Tym razem aż 10832 osoby wyruszyły w trasę 6. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu! To o prawie 900 biegaczy więcej, niż w ubiegłym roku. Do mety dotarło łącznie aż 10779 zawodników – według nieoficjalnych wyników.

 

Meta zlokalizowana na Stadionie Olimpijskim

 

Jako pierwszy do mety dotarł ubiegłoroczny zwycięzca, Mengistu Zelalem z Etiopii, z czasem 1:03:55. Jako drugi finiszował Polak, Szymon Kulka, który ukończył trasę w 1:05:21. Na najniższym stopniu podium stanął Kenijczyk, Cosmas Mutuku Kyeva (1:05:55). W kategorii kobiet najszybsza była Polka: Agnieszka Gortel – Maciuk (1:14:49). Drugie miejsce zajęła Ukrainka, Oleksandra Shafar z czasem 1:15:19, za nią metę przekroczyła Izabela Trzaskalska (1:15:33).

 

Miasteczko biegowe przy Stadionie Olimpiskim

 

Półmaraton Wrocław 2018 odbył się w stylistyce disco lat 70, 80 i 90. Muzyczne hity minionych lat towarzyszyły zawodnikom od startu (każda strefa startowa ruszała przy innym utworze wybranym przez biegaczy), przez większość trasy (dzięki przygotowanym punktom z nagłośnieniem), aż do mety. Na szyjach zawodników zawisły medale także w stylistyce disco: w kształcie krasnali w tanecznej pozie, kolorowych spodniach „dzwonach” i z brodą ułożoną w „afro”.

 

Dwie godziny do startu 6. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu 2018 r.

 

Ostatnie metry półmaratonu wyznaczono na płycie Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu. Na zawodników na trybunie zachodniej zasiadło ponad 4000 kibiców! Kolejne wielkie bieganie po wrocławskich ulicach dobiegło końca! Następna impreza biegowe we Wrocławiu już  9 września. Wówczas w ramach 36. PKO Wrocław Maraton wystartują zawodnicy na dystansie królewskim. Tym razem – po raz pierwszy – uczestnicy wyruszą w trasę w miejscu dotychczasowego finiszu: sprzed trybuny zachodniej Stadionu Olimpijskiego. Finisz zostanie również wyznaczony wewnątrz historycznych murów. Wszystkie informacje o Półmaratonie Wrocław 2018 znajdują się w tym miejscu.

 

Źródło: informacja prasowa; fot. archiwum własne

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Przeczytaj również

Długie wybieganie – dlaczego jest ważne,
jak ćwiczyć?

Długie wybieganie jest jedną ze składowych prawidłowego treningu biegacza. Dystans pokonywany w trakcie tego wysiłku jest różny i zależy od wybranego celu treningowego, np. startu w maratonie, półmaratonie czy w biegu ultra. Wybierając się na długi trening powinniśmy pamiętać o kilku istotnych zasadach, które pomogą nam zmierzyć się z tą odległością oraz zabezpieczą nasze ciało w trakcie biegu.  (więcej…)