Półmaraton Wrocław 2018. Jakie utrudnienia w ruchu czekają mieszkańców? [MPK, TRASA]

polecane

Półmaraton Wrocław 2018. Jakie utrudnienia w ruchu czekają mieszkańców? [MPK, TRASA]

Kamil Nowak
16 czerwca, 2018
Aktualności

6. PKO Nocny Wrocław Półmaraton pociągnie za sobą wiele zmian w organizacji ruchu oraz kursowaniu komunikacji zbiorowej. Co czeka mieszkańców Wrocławia, kierowców i rodziny biegaczy dopingujące zawodników na trasie?

Trwa wydawanie pakietów startowych dla 12000 zawodników biorących udział w 6. PKO Nocny Wrocław Półmaraton 

6. edycja Półmaraton Wrocław 2018 rozpocznie się o godzinie 22:00. Zawodnicy startują z kompleksu Stadionu Olimpijskiego. Oznacza to duże utrudnienia w ruchu pojazdów, zmianę kursowania komunikacji zbiorowej, a także korki. Najwięcej utrudnień wystąpi oczywiście w czasie biegu zawodników. Organizator publikuje na swojej stronie dokładny wykaz ulic objętych zakazem postoju i parkowania, projekt ruchu zastępczego i tzw. międzyczasy – po jakim czasie zostaną odblokowane ulice. Wszystkie te informacje mają pomóc mieszkańcom w planowaniu w tym czasie podróży przez miasto.

Trasa biegu 6. PKO Nocny Wrocław Półmaraton 2018 r.

Zmiany w organizacji ruchu to m.in całkowitym wyłączaniem ruchu kołowego na trasie biegu od ok. godziny 21:00 do godz. 2:30 następnego dnia (niedziela, 17.06.2018 r.).

Start zawodów: 16 czerwca 2018 r., godzina 22:00, główna brama kompleksu Stadionu Olimpijskiego;
Trasa: 21 097,5 metra, atest AIMS i PZLA, jedna pętla ulicami Wrocławia;
Limit czasowy: 3 godziny, ostatni biegacze będą pojawiać się na mecie do 1:30.

Aktualna lista zmian w organizacji komunikacji miejskiej znajduje się tutaj.

Wszelkie najświeższe komunikaty i informacje dotyczące utrudnień w ruchu po Wrocławiu publikujemy w tym miejscu.

Źródło: informacje prasowe; fot. archiwum własne

To może Ciebie również zainteresować:

Uwaga kierowcy! Dziś półmaraton. Utrudnienia w ruchu we Wrocławiu [TRASA BIEGU]

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

New Balance FuelCell Rebel V4: UNIWERSALNE i w dobrej cenie!

New Balance FuelCell Rebel V4 to buty do biegania treningowo-startowe bez płytki z włókna węglowego. Czwarta odsłona wprowadza wiele zmian do butów Rebel. Nadal jest to szybki, lekki, wszechstronny i bezpieczny model przeznaczony do codziennych treningów, ale możemy w nim przycisnąć i pozwolić, żeby nasze nogi wykręciły szybki czas na zawodach na dystansie od 5 km do 10 km. Sprawdzi się więc nie tylko jako but treningowy do szybszych rozbiegań i mocnych akcentów, ale także jako pierwsze lub kolejne buty startowe, które pozwolą biec komfortowo. Co bardzo ważne nie przytłoczy nas ich cena (to mniej niż 700 zł) czy obawa, że nie jesteśmy jeszcze gotowi na buty z płytką z włókna węglowego. Biegam w tym modelu od 2 miesięcy i coraz bardziej mi się podoba. Dlatego czas na recenzję, ponieważ przed wieloma zawodnikami czas startów w zawodach lub po prostu wiosenne i letnie treningi, podczas których warto mieć na stopach komfortowe buty. (więcej…)