16. Półmaraton Warszawski utrudnienia w ruchu
Półmaraton Warszawski. Trasa dla 8,5 tys. biegaczy! [TRASA, UTRUDNIENIA]

polecane

Półmaraton Warszawski. Trasa dla 8,5 tys. biegaczy! [TRASA, UTRUDNIENIA]

Tomasz Wołoćko
27 marca, 2022
Biegi

27 marca (niedziela) startuje niesamowity 16. Półmaraton Warszawski. Edycja wyjątkowa, ponieważ pod nazwą Warszawski Półmaraton Pokoju. Jest to gest solidarności organizatorów na znak sprzeciwu wobec rosyjskiej agresji na Ukrainę. Jak prezentuje się trasa? Gdzie pojawią się największe utrudnienia w ruchu w Warszawie w dniu 27 marca? Ilu biegaczy weźmie udział zawodach?

16. Półmaraton Warszawski trasa

Uczestnicy 16. Półmaraton Warszawski wyruszą na trasę 27 marca o godzinie 9:00, a start biegu zaplanowano przy ulicy Konwiktorskiej. O godzinie 13:00 tego samego dnia ruszy zaś druga ważna impreza sportowa – New Balance Bieg na Piątkę. Zawody odbędą się na dystansie 5000 m. Trasa New Balance Bieg na Piątkę ma długi zbieg i metę na szerokiej Wisłostradzie, co stanowi doskonałe wyzwanie nawet dla początkujących biegaczy. Oddzielny start biegów połączy Multimedialny Park Fontann, gdzie wszyscy uczestnicy spotkają się po przekroczeniu mety.

Trasa 16. Półmaraton Warszawski (Warszawski Półmaraton Pokoju 2022):

16. Półmaraton Warszawski utrudnienia w ruchu

Utrudniania w ruchu w Warszawie w dniu 27 marca skumulują się w okolicach startu i mety biegów oraz na ich trasach. Półmaraton wystartuje o godzinie 9:00. Trasa półmaratonu to łącznie ponad 21 km, które poprowadzone są przez m.in. dzielnice Stare i Nowe Miasto, Żoliborz, Marymont, Praga Północ, Powiśle i Mokotów.

16. Półmaraton Warszawski utrudnienia w ruchu

Linia startu 16. Półmaratonu Warszawskiego została wyznaczona na ulicy Konwiktorskiej. Równo o godzinie 9:00 około 8500 zawodników ruszy na trasę , wytyczoną ulicami Warszawy. Trasa półmaratonu ma ponad 21 km. Utrudnienia w ruchu będą na: ulicy Konwiktorskiej, później biegacze ruszą w kierunku Placu Wilsona, a następnie Mostem Gdańskim udadzą się na prawą stronę Wisły. Blisko jedna trzecia trasy Półmaraton Warszawski prowadzić będzie po praskiej stronie rzeki. Z powrotem do Śródmieścia trasa poprowadzi Mostem Świętokrzyskim. Z Powiśla biegacze udadzą się ulicą Rozbrat w kierunku Parku Agrykola. Ostatnie kilometry będą wiodły na południe – Wybrzeżem Kościuszkowskim i Wybrzeżem Gdańskim w kierunku mety zlokalizowanej przy Multimedialnym Parku Fontann.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, biegacze wystartują w jednej fali. To oznacza, że po przebiegnięciu ostatniego zawodnika, służby będą na bieżąco odblokowywać i przywracać ruch drogowy. Największe utrudnienia w ruchu w niedzielę (27 marca) potrwają od ok. godz. 7:00 do godz. 15:00. W dwóch biegach – 16. Półmaraton Warszawski i New Balance Bieg na Piątkę wystartuje łącznie ok. 10000 biegaczy. To będzie prawdziwe święto sportu na licach Warszawy.

Wszelkie nowe informacje będziemy publikować tutaj – 16. Półmaraton Warszawski, utrudnienia w ruchu.

Materiał oprac. na podstawie: https://polmaratonwarszawski.com/drogowy/ i https://bieganieuskrzydla.pl/znamy-juz-trase-16-polmaratonu-warszawskiego-2022/ fot. Maraton Warszawski / informacje prasowe

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Bieganie niszczy stawy. Czy to prawda?

Jeśli zaczynasz biegać, to pewnie spotkałeś się nie raz ze stwierdzeniem, że bieganie zniszczy Tobie stawy, ale czy to prawda? Czy bieganie działa na stawy na tyle destrukcyjnie, że będziesz kiedyś cierpieć na jakieś schorzenia lub nabawisz się ciężkiego urazu?  (więcej…)